Budujesz dom, a może masz już zaaranżowane cztery kąty? Szukasz sposobu na oszczędności w kontekście okresu grzewczego i rosnących cen? Rozważ montaż osłon zewnętrznych, które zapewnią ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.
Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła.
Znakomitym rozwiązaniem na ograniczenie tej starty są nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwalają zredukować utratę ciepła, a to w bezpośredni sposób wpływa na ograniczenie wydatków na ogrzewanie. Dodatkowo montaż osłon zewnętrznych pozwala na zabezpieczenie naszego domu przed włamaniem.
- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.
W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych.
Te podtynkowe nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, a to sprawia zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku i posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.
Rolety naokienne to rozwiązanie dla nowych inwestycji i remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. W tym przypadku należy uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki.
Wybór osłon elewacyjnych sprawia, że roleta może być montowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym, ale – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.
W domach o dużych przeszkleniach znakomicie sprawdzą się żaluzje fasadowe.
- W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni. Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS.
Osłony zewnętrzne to produkt, który można dopasować do naszych preferencji i potrzeb. Mogą być połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.
Po podłączeniu osłon do sieci domowej można również nimi sterować przy użyciu urządzeń mobilnych.
Skrócony czas pracy w Polsce. Ministra o szczegółach
Ta ministra nazwa wymyślona dla śmiechu jak i pomysły tej Pani ,niech weżmie się za myślenie i pracę za którą na jej utrzymanie płacimy,durne to dla normalnych ludzi,dobre dla budżetowców,których jest za dużo itd.....
1111
10:03, 2025-05-09
Tak zmieni się dawna fabryka wódek? Pokazali wizualizac
tylko wyburzyć i zrobić miejsce pod rondo z prawdziwego zdarzenia. Żeby bananowy Hrzyś mógł sobie testować cierpliwość kierowców. Albo na wyczyszczonym placu postawić jakąś nowoczesną stodołę i zrobić tam centrum rewitalizacji, żeby było centrum w centrum. Także nie ma co tracić pieniędzy, których nie mamy, na coś czego i tak nie mamy za co utrzymywać.
Nie remontować
09:44, 2025-05-09
Miasto przesłucha kandydatów na nowego szefa OSiR
na pewno wygra Maciak
dick
09:18, 2025-05-09
Niesamowity gest właściciela "Bagiety i krewety"
Cafe *%#)!& cisza ale reklama musi lecic bo grba Grażyna ciśnie jak na dwójkę po przedarciu szklaki do kibla
Jakie
09:10, 2025-05-09