Zamknij
REKLAMA

Jak napisać ogłoszenie o pracę – wzór

08.45, 07.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.45, 07.12.2022

Od tego, jak sformułujesz ogłoszenie o pracę, zależy ilość i jakość otrzymanych zgłoszeń. Liczy się zakres informacji, treść i ton wypowiedzi. Atrakcyjnie napisana oferta nie tylko przyspieszy zatrudnienie pracownika, ale też może zaoszczędzić Ci wiele czasu na etapie selekcji i rozmów z kandydatami. Co więcej, potrafi także wpłynąć na to, jak długo pracownik pozostanie w firmie, a zatem wyeliminuje wysiłek związany z rekrutacją i przeszkoleniem kolejnej osoby. Sprawdź, jak szybko i łatwo stworzyć ogłoszenie o pracę, które zwróci uwagę odpowiednich kandydatów.

Streszczenie:

Wzór ogłoszenia o pracę ułatwia sprawną rekrutację poszukiwanego pracownika. Dokument taki pomaga Ci zawrzeć wszystkie niezbędne dla kandydatów informacje, ale ważne, by go spersonalizować. Dzięki temu będzie wyróżniać się spośród konkurencji i lepiej przedstawi specyfikę pracy w Twojej firmie.

Czy warto skorzystać z gotowego wzoru ogłoszenia o pracę?

Ogłoszenie o pracę powinno uczciwie opisywać oferowane warunki, dlatego ważne, żeby wzór był łatwy do edytowania. Jednak na wielu stanowiskach wymagania i lista obowiązków będą standardowe, dlatego w celu ułatwienia sobie rekrutacji można skorzystać z gotowego wzoru.

Co więcej, wzór oferty pracy pozwala upewnić się, że o niczym nie zapomnisz.

Odpowiednio spersonalizowany wzór ogłoszenia to zatem szybki sposób na sprawną rekrutację.

Darmowe wzory ogłoszeń o pracę na najpopularniejsze stanowiska znajdziesz na poradydlafirm.pracuj.pl

Co musi znajdować się w ogłoszeniu o poszukiwaniu pracownika?

Upewnij się, że Twoje ogłoszenie zawiera następujące elementy:

  1. Przedstaw firmę i wspomnij, czym się wyróżnia. Kandydaci szukają tu informacji o wizji i wartościach, lecz także reputacji firmy i prospektach rozwoju kariery w przyszłości.
  2. Lokalizacja firmy i ułatwienia, związane z transportem (bliskość przystanków komunikacji miejskiej, darmowy parking w pobliżu, samochód służbowy czy transport firmowy)
  3. Oczekiwania wobec przyszłego pracownika pod względem edukacji i doświadczenia z jasnym podziałem na te niezbędne i mile widziane.
  4. Nazwa oferowanego stanowiska i zakres obowiązków.
  5. Warunki zatrudnienia: widełki wynagrodzenia, rodzaj umowy, wymiar pracy, praca stacjonarna, zdalna czy hybrydowa? Coraz istotniejsze w przyciągnięciu wykwalifikowanych kandydatów są też benefity pozapłacowe, typu dofinansowania do szkoleń, profesjonalne narzędzia pracy, jak służbowy laptop, telefon czy samochód albo dofinansowanie posiłków.

Jak spersonalizować wzór ogłoszenia o pracę?

To, że Twoja firma wyróżnia się spośród konkurencji, warto zamanifestować już na poziomie ogłoszenia o pracę – w końcu szansę na wywarcie pozytywnego pierwszego wrażenia masz tylko raz!

W tym celu zadbaj o dobrą komunikację i przyjazny ton wypowiedzi. Nie używaj zbyt skomplikowanego języka. Warto już na tym etapie wspomnieć, kiedy planujesz zakończyć rekrutację i podać datę rozpoczęcia pracy. Wspomnij, gdzie kandydat znajdzie więcej informacji o firmie – podaj adres strony internetowej, linki do mediów społecznościowych, a może jeden z Twoich pracowników prowadzi branżowego bloga? Przedstawienie z dumą osiągnięć pracowników pomaga kandydatowi zwizualizować sobie, w jakim zespole będzie pracował, ale też pokazuje, że doceniasz swój zespół.

Wyobraź sobie, że trafiasz na takie ogłoszenie w Internecie i zbadaj, jaka byłaby Twoja reakcja. Czy zabrakłoby Ci odpowiedzi na istotne pytania? Czy wiedziałbyś, jak wysłać zgłoszenie – e-mailem, przy pomocy elektronicznego formularza czy telefonicznie? I najważniejsze – na ile zmotywowany byś się czuł, żeby kliknąć „Aplikuj”?

Gotowe ogłoszenie opublikujesz w na dlafirm.pracuj.pl

Podsumowanie

Dobry wzór ogłoszenia o pracę pomoże Ci w sprawnej rekrutacji odpowiedniego pracownika. Wystarczy go nieco spersonalizować, żeby w szybki i łatwy sposób opublikować atrakcyjną ofertę. Upewnij się, że Twoje ogłoszenie zawiera wszystkie kluczowe dla kandydatów informacje, ale także, że wyróżnia się spośród konkurencji. Popularnym sposobem na zwrócenie uwagi kandydatów są ciekawe benefity pozapłacowe, które przedstawiają firmę jako przyjazne miejsce do pracy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%