Włocławek odwiedziła Numata Kiyomi, prezes grupy Ishido-Shiki. To największa grupa szkół japońskiej arytmetyki mentalnej. Nasze miasto jest jednym z siedmiu w Polsce, w których można nauczyć się tej metody szybkiego liczenia.
Superminds Academy we Włocławku odwiedziła prezes grupy Ishido-Shiki Numata Kiyomi wraz ze swoją asystentką p. Yuki Nakatanil. W trakcie spotkania polscy trenerzy podeszli do kolejnych egzaminów, żeby zdobyć kwalifikacje międzynarodowe.
Młodzież mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z japońskiej arytmetyki mentalnej. Podczas warsztatów goście z Japonii zaprezentowali swoje wybitne umiejętności arytmetyczne.
Polska to pierwszy kraj w Europie, który wprowadził treningi z arytmetyki mentalnej metodą Ishido-shiki. Młodzi włocławianie mogą trenować pod okiem doświadczonych trenerów w Superminds Academy w Szkole Języków Obcych Greenwich przy ul. Reja we Włocławku.
To japońska metodologia uczenia matematyki. Matematykę tłumaczymy poprzez wyobraźnię, obraz, ruch np. ręki (bo dzieci są kinestetykami), następnie wyćwiczymy i zautomatyzujemy czynności przez liczne powtórzenia aż dzieci osiągną stan mentalny tzn. rozwiązanie zadań bez zastanawiania się. Arytmetyka mentalna to szybkie liczenie (SOROBAN i FLASH ANSAN)
Jedną z kluczowych zalet naszego wielomodułowego podejścia jest stymulowanie rozwoju holistycznego.
Chcesz dowiedzieć się więcej o japońskiej arytmetyce mentalnej? Obejrzyj konferencję prasową, która odbyła się w Superminds Academy w Szkole Języków Obcych Greenwich przy ul. Reja 4 we Włocławku. Udział w niej wzięły: prezes Greenwich we Włocławku Anna Hawrasz-Modrzejewska, wiceprezydent Włocławka Monika Jabłońska, prezes Ishido-Shiki Numata Kiyomi oraz założycielka Akademii Superminds w Polsce Aneta Grzanek.
[WIDEO]3167[/WIDEO]
W Superminds Academy w Szkole Języków Obcych Greenwich we Włocławku można także uczęszczać na zajęcia z native speakerami, aby przełamać się i zacząć mówić w języku obcym.
Lektorzy natywni to świetne rozwiązanie, aby się rozgadać, pokonać barierę językową. To świetny sposób nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.
Szef "wytrzeźwiałki" znów poszukiwany
Szefowe - Gembicka i Borowiak, na dwie zmiany. Panie się znają, + strzelanie z doooopy, daje im pierwszeństwo.
Lala20
15:53, 2025-07-06
Kamienie, łuszczyca, jaskra? Będzie nowoczesne leczenie
Będąc w Garmisch - Parten Kirschen widziałem trzy prywatne kliniki nad którymi powiewały flagi narodowe Stanów, Anglii i Bundes. Być może tam się leczą sejmowe ch.je w garniturach mający Naród w doooopie. P.S Koło skoczni narciarskiej znajduje się stacja kolejki linowej, to są gondole, można '' popłynąć na 1980 m. Widoki przepiękne, a powietrze ............................................................ . W Garmisch jest amerykańska baza wojskowa - helikoptery.
Lala20
15:45, 2025-07-06
Kamienie, łuszczyca, jaskra? Będzie nowoczesne leczenie
Podobno te inżyniery co w ostatnich dniach tak licznie pojawiają się na ulicach polskich miast to część reparacji wojennych od wspaniałomyślnych Niemców 🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪 Dzięki ich hojności ta elita zawodowa co przez lata napędzała niemiecką gospodarkę zadba teraz o pkb Polski 👍
Edward
15:03, 2025-07-06
Żołnierze znów na ulicach Włocławka. Znamy nowe terminy
Ciekawe gdzie uda się zakwaterować wojsko, bo PO-KOmuchy PO-likwidowali jednostki wojskowe także we Włocławku - może w DPS-ch albo Domach dziecka teraz jest trendy i lokują tam inż i dr z Afro-Azji
Koszary
14:03, 2025-07-06