Dom Seniora „Bronek” w Lubrańcu to miejsce dedykowane osobom starszym, samotnym oraz przewlekle chorym. W codziennej pracy dążymy do doskonalenia warunków bytowych, pielęgniarsko- opiekuńczych oraz rehabilitacyjnych. Stworzyliśmy mieszkańcom dom, w którym czują się bezpieczni, kochani, zrozumiani. Dom, w którym uśmiech i dobro Podopiecznych są najważniejsze.
Nasz Dom zlokalizowany jest w małej, malowniczej, kujawskiej miejscowości Lubraniec. W pobliżu znajdują się: przychodnia lekarska, kościół, ośrodek kultury, biblioteka, szkoła i przedszkole, a także park z muszlą koncertową nad rzeką Zgłowiączką.
Dom Seniora „Bronek” to parterowy budynek, pozbawiony barier architektonicznych. Szerokie korytarze umożliwiają swobodne i bezpieczne poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Sercem naszego domu są pokoje dzienne, w których seniorzy spędzają najwięcej czasu, tu słychać rozmowy i śmiech, tu nieustannie gra muzyka.
Każdy pokój wyposażony jest w nowoczesna łazienkę, dostosowaną do osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek zaopatrzony jest w sieć telewizyjną oraz bezprzewodowy Internet.
Posiadamy profesjonalny gabinet pielęgniarski, salę rehabilitacyjną wyposażoną w nowoczesny sprzęt do fizykoterapii, kuchnię, w której przygotowywane są domowe posiłki z uwzględnieniem zbilansowanej diety.
Przy sprzyjającej aurze Nasi Mieszkańcy spędzają dużo czasu w pięknym, dużym ogrodzie, który otacza nasza placówkę. Do dyspozycji mamy ponad 1000 metrów alejek, którymi w trakcie spacerów można podziwiać przyrodę.
Fundamentem naszego prawidłowego funkcjonowania jest personel. Wysoko wykwalifikowana kadra pielęgniarsko-opiekuńcza, rehabilitacyjna i terapeutyczna nie tylko zapewnia specjalistyczną opiekę, ale również dba o dobro i możliwość rozwoju zainteresowań i pasji naszych Podopiecznych.
Uroczyście obchodzimy święta i urodziny, chętnie odwiedzają nas goście z okolicznych placówek oświatowych i kulturalnych oraz muzycy.
Budując nasz obiekt staraliśmy się stworzyć miejsce przyjazne Naszym Mieszkańcom. Wciąż udoskonalamy naszą Placówkę, aby każdy Domownik, jak również jego goście, przekraczając próg naszych drzwi, czuli ciepłą i rodzinną atmosferę. Dbamy, aby każdego dnia nasi Podopieczni budząc się byli szczęśliwi i bezpieczni. Chcemy również zapewniać spokój rodzinom i okazać im wdzięczność. Jesteśmy świadomi, że powierzają nam swój największy Skarb - Najbliższych.
Nasze motto:
„To nie sztuka wybudować nowy dom.
Sztuka sprawić, by ten dom miał duszę”
„Domu nie tworzą mury, tylko ludzie”
Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: dsbronek.pl, obserwowania nas na Facebooku oraz kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 577 599 783.
Co dalej z mostem przez Wisłę?
Rada Społeczna Kulin Wnosimy o natychmiastowe rozpoczęcie budowy hipermarketu Carrefour na terenie Kulina. Mamy tereny na inwestycje i niższe podatki i tańszą siłę roboczą niż we Włocławku. Nadal jesteśmy przeciwko budowie Biedronki. Otwarci na hipermarket Carrefour. Dziękujemy.
Kulin TAK Carrefour
11:12, 2025-06-06
Bezczelna ucieczka. Właściciel auta szuka sprawcy
Du_rny to jest twój komentarz. Wystarczy włączyć mapę google i widać ile jest za bramą miejsca na samochody na posesji. Parkowanie samochodów na ulicy, chociaż jest miejsce na posesji, to jest rak osiedli domów jednorodzinnych w całej Polsce. Droga jest do jeżdżenia po niej, a nie do parkowania. Jesli uważasz inaczej, to zaparkuj sobie np. na Toruńskiej. Tyle w tym temacie.
@Taka refleksja...
10:45, 2025-06-06
Bezczelna ucieczka. Właściciel auta szuka sprawcy
Proszę o skontaktowanie z strażą miejska maja monitoring miejski są kamery w pobliżu wtedy bardziej się sprecyzuje markę pojazdu. Jak chcą państwo mogę się ta sprawa zajac:)))) Sprawdzić czy sąsiednie sklepy firmy miały kamery
Luki_
10:40, 2025-06-06
Bezczelna ucieczka. Właściciel auta szuka sprawcy
To może być dostawca zdrowej żywności.. Nikt w nocy takim vanem nie jeździ Czy jest jakaś nagroda?
Luki_
10:38, 2025-06-06