Już w niedzielę, 7 kwietnia włocławianie pójdą zagłosować w wyborach samorządowych. Wybierzemy radnych miejskich, prezydenta oraz radnych wojewódzkich. Postaw na kandydatów Lewicy i na Czas Gospodarza!
W niedzielę, 7 kwietnia włocławianie podejmą bardzo ważną decyzję. To czas, aby postawić na prawdziwego gospodarza, który zadba o nasze miasto. Wybierzmy Krzysztofa Kukuckiego i jego drużynę.
To Krzysztof Kukucki wraz z radnymi Lewicy zaczęli realizować w 2018 roku swój program Lepszy Włocławek, dzięki któremu udało się wybudować ponad 430 mieszkań na tani wynajem przy ul. Celulozowej.
Dzięki staraniom Kukuckiego i Lewicy wybudowano nową ulicę średnicową, przebudowano szereg dróg oraz wybudowano wiele ważnych inwestycji, np. salę koncertową dla Zespołu Szkół Muzycznych, Skarbiec Fajansu i wiele innych inwestycji.
Czas na Lepszy Włocławek 2.0
Lepszy Włocławek 2.0 to program, który tworzyliśmy razem i w najbliższej kadencji będzie wyznaczał nam drogę, którą będziemy podążać. Składa się z 6 filarów, które stanowią zarówno kontynuację wcześniejszych działań, ich uzupełnienie, ale tworzą również wizję rozwoju Włocławka.
Wdrożenie programu programu sprawi, że będziemy dumni z Włocławka, który stanie się przykładem dla innych samorządów nie tylko w zakresie budownictwa komunalnego, ale również komplementarnego funkcjonowania jego wszystkich aspektów
MŁODY WŁOCŁAWEK
- rozbudowa skateparku , budowa zadaszonego lodowiska i wrotkowiska
- utworzenie Politechniki Włocławskiej
- budowa mieszkań studenckich
- utworzenie klubu studenckiego
- kontynuacja Weekendu Młodych
ZDROWI WŁOCŁAWIANIE
- uruchomienie całodobowej apteki
- wsparcie rozbudowy Centrum Onkologii
- badania przesiewowe dla Mieszkańców w kierunku wykrycia chorób nowotworowych
- stomatolog w każdej szkole
- psycholog w każdej szkole
SZCZĘŚLIWI SENIORZY
- utworzenie Osiedlowych Centrów Solidarności Międzypokoleniowej
- wsparcie dla Klubów Seniora i Uniwersytetów Trzeciego Wieku
- budowa mieszkań dla Seniorów
- budowa infrastruktury przyjaznej seniorom
- Dzień Seniora – raz w miesiącu instytucje kultury dostępne za darmo
NOWE SERCE MIASTA
- przebudowa ulicy 3 Maja
- Zielone Tereny Śródmieścia (zielony korytarz łączący Plac Wolności z Parkiem Łokietka)
- odbudowa Starego Miasta – budowa nowych obiektów na rogu ul. 3 Maja i Tumskiej, na placu przy ul. Cyganka, przy ul. Starodębskiej; przebudowa budynków przy ul. Maślanej 4/6, Królewieckiej 12, Brzeskiej 15, 3 Maja 6, 3 Maja 9, 3 Maja 22, Brzeskiej 1/3 (Teatr Nasz)
- przebudowa skweru pod teatrem
- przebudowa ulic śródmiejskich
- przebudowa Placu Wolności
PRZYJAZNE, KOMFORTOWE MIASTO
- połączenie miasta (budowa tuneli drogowych pod torami przy ul. Wienieckiej oraz od ul. POW do ronda Kokoszka; budowa tunelu pieszo-rowerowego od ul. POW do ul. Kaliskiej)
- przyjazna komunikacja miejska – autobusy kursujące w taktach co 15 minut, klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, nowoczesna infrastruktura przystankowa
- budowa i przebudowa dróg (m.in. ul. Rybnicka, al. Jana Pawła II – drugi etap, Ruda, Cienista, Mielęcińska, Wiejska, Energetyków), kontynuacja programu nakładek bitumicznych
- Zielony Włocławek – wykorzystanie OZE w tym m.in. geotermii do ogrzewania miasta, poprawa efektywności energetycznej budynków należących do miasta, nowe parki, kontynuacja programu nasadzeń dużych drzew
- budowa osiedlowych parkingów kubaturowych
- realizacja programu Włocławskie Mieszkania (Celulozowa – trzeci etap, 3 Maja/Tumska, Cyganka, Starodębska, Łubinowa), nowe osiedle domów jednorodzinnych przy ul. Lisek
AKTYWNY WŁOCŁAWEK
- utworzenie Młodzieżowego Centrum Treningowego przy Szkole Podstawowej nr 8
- przebudowa stadionu Przylesie
- budowa boisk do streetballu na każdym osiedlu
- wsparcie dla młodzieżowych i zawodowych klubów sportowych funkcjonujących we Włocławku
- budowa nowych parków miejskich z infrastrukturą do amatorskiego uprawiania sportu
- utworzenie Włocławskiej Spółdzielni Rozwojowej, która ułatwi Mieszkańcom Włocławka kupowanie produktów lokalnych
- Włocławska Sieć Dróg Rowerowych – budowa nowych dróg rowerowych, które połączą się w spójną sieć m.in.: ul. Kaliska, Wiejska, Robotnicza, Lisek, Wysoka (wraz z przejazdem pod ulicą), Barska, Zielna, al. Kazimierza Wielkiego
- budowa drogi rowerowej do strefy brzeskiej
- Włower – przywrócenie roweru miejskiego we Włocławku
Każdy z opisanych filarów obejmuje różne zagadnienia, inwestycje i dotyczy różnych grup. Jednak jak je połączymy, dają one solidny fundament, na którym opierać się będzie przyszłość nas – mieszkańców oraz miasta jako miejsca, które daje warunki do dobrego, godnego życia.
Kandydaci na radnych
Okręg nr 1 - Śródmieście i Zawiśle
- SZEWCZYK Szymon Paweł (41 l.)
- MUSZALIK Wanda Maria (74 l.)
- BUŁAWA Jacek (52 l.)
- MAJEWSKA Wiesława (61 l.)
- KOMOREK Monika (48 l.)
- SOBCZAK Iwona Elżbieta (67 l.)
- NOWOTKA Daniel Kazimierz (40 l.)
- GUTOWSKI Piotr Dariusz (63 l.)
Okręg nr 2 - Kazimierza Wielkiego
- HOFMAN-KUPISZ Joanna (56 l.)
- ZDANOWSKI Jarosław (50 l.)
- GRZĄDZIEL Krzysztof (70 l.)
- PRZYBYSZ Małgorzata Elżbieta (67 l.)
- LANKIEWICZ Mateusz (32 l.)
- GÓRECKA Dorota Janina (50 l.)
- CHEŁMINIAK Damian (38 l.)
Okręg nr 3 - Południe i Michelin
- KOWAL Piotr (31 l.)
- KORPALSKA Marlena Sylwia (46 l.)
- LEBIEDZIŃSKI Jacek Waldemar (57 l.)
- WAWRZONKOSKI Stanisław Kazimierz (81 l.)
- OSIŃSKI Rajmund Jerzy (46 l.)
- SKIBA Joanna (54 l.)
- MAJCHROWICZ Anna Krystyna (61 l.)
- KOWALSKA Aleksandra Iwona (57 l.)
- GIRCZYC Jakub Łukasz (36 l.)
Okręg nr 4 - Zazamcze
- GRISZCZUK Igor (59 l.)
- RUTKOWSKA Elżbieta Jadwiga (62 l.)
- WOŹNIKOWSKI Jakub Filip (28 l.)
- WITCZAK Katarzyna (46 l.)
- CZAJKA Krzysztof Marek (53 l.)
- MAŚLANKA Kinga Katarzyna (48 l.)
- PUŁANECKI Jarosław Piotr (47 l.)
W niedzielę, 7 kwietnia wybierz Krzysztofa Kukuckiego oraz jego drużynę, aby wspólnie budować Lepszy Włocławek!