Zamknij

Lista rezerwowa na studiach – co dalej?

19:39, 24.04.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 19:40, 24.04.2024

Znalezienie swojego nazwiska na liście rezerwowej może być dla wielu marzących o dalszej edukacji niezwykle rozczarowujące. Oczywiście, nadal istnieją spore szanse na naukę na wymarzonym kierunku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć plan B. Jaki? Więcej o tym, można przeczytać na stronie https://ultswiecie.edu.pl/co-robic-bedac-na-liscie-rezerwowej-na-studia/.

Warto szukać alternatywy

Lista rezerwowa nie gwarantuje automatycznego przyjęcia na studia. Oczywiście osoby z wyższymi wynikami lub lepszymi kwalifikacjami mają pierwszeństwo w przypadku zwolnienia się miejsc, ale uzależnione jest to również od wielu innych czynników, na które nie zawsze ma się wpływ. Bierne czekanie na decyzję władz szkoły wyższej nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo czas ten można wykorzystać, zdobywając dodatkowe umiejętności, które zwiększą szanse na dostanie się na wymarzone studia. A może najwyższa pora zastanowić się nad innymi kierunkami lub uczelniami, które mogą być równie interesujące i, co najważniejsze, dostępne?

Ile uczelni, tyle możliwości

Aplikowanie do kilku różnych uczelni automatycznie zwiększa szanse na przyjęcie, zwłaszcza jeśli wybierze się kierunek cieszący się ogromnym zainteresowaniem. To także możliwość wyboru spośród większej liczby programów edukacyjnych i znalezienie tego, który najlepiej odpowiada zainteresowaniom i celom kariery. Warto również zwrócić uwagę na oferowane przez szkoły wyższe specjalizacje lub dodatkowe możliwości, takie jak międzynarodowe wymiany studenckie, językowe, staże zawodowe czy stypendia. Dzięki temu będzie można porównać wszystkie opcje, by wybrać tę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Prestiżowy kierunek bez listy rezerwowej

Wraz z rozwojem infrastruktury drogowej na całym świecie istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu budownictwa dróg i mostów. Absolwenci tego kierunku są szczególnie poszukiwani nie tylko przez firmy budowlane i inżynieryjne, ale także konsultingowe. Studia inżynierskie Budownictwo drogowe, jakie oferuje Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu, to idealny wybór dla tych, którzy w przyszłości chcą zajmować się planowaniem, projektowaniem, nadzorem, zarządzaniem projektem, oceną techniczną i ekonomiczną oraz utrzymaniem infrastruktury drogowej – z gwarancją dostania się na wymarzony kierunek.

Inżynier budownictwa z całą pewnością nie będzie narzekał na brak pracy, bo branża ta ze względu na rozwój gospodarczy, urbanizację i wzrost liczby pojazdów przeżywa dziś szczególny rozkwit. Rośnie również zapotrzebowanie na skuteczną infrastrukturę transportową, w tym na nowe i ulepszone mosty, dlatego kierunek ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Studia budownictwo drogowe I stopnia prowadzone są na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w trybie niestacjonarnym w module online, w formie zajęć weekendowych – w sam raz dla tych, którzy chcą pogodzić życie zawodowe z prywatnym i edukacją. Bez listy rezerwowej, bez wychodzenia z domu, ale z gwarancją pewnego zatrudnienia – więcej o szkole można dowiedzieć się na stronie https://ultswiecie.edu.pl/studia/budownictwo-drogowe/.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%