Zamknij

Jak zdobyć dobry zawód? Oni to wiedzą!

09:40, 01.07.2024 artykuł sponsorowany

Dobry zawód to nie tylko możliwość podjęcia wymarzonej pracy czy awansu w obecnym miejscu zatrudnienia. Odpowiednie kwalifikacje przekładają się na współczesnym rynku pracy przede wszystkim na godziwe zarobki, a odpowiednio wykształceni fachowcy są dla pracodawców nierzadko na wagę złota. Gdzie świetne kwalifikacje zdobędą absolwenci popularnych "branżówek" czy chcące się zawodowo rozwijać osoby pracujące?

Odpowiedź jest prosta: powinni skorzystać z szerokiej oferty kształcenia przygotowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku. To wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Włocławka, gdzie na kursach kształcą się młodociani pracownicy, dorośli i pracujący zdobywają kwalifikacje w szkołach zaocznych i wieczorowych, nauczyciele poszerzają swoje kwalifikacje, a seniorzy korzystają z zajęć na Włocławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jaka jest oferta dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje?

Przede wszystkim jest to oferta bezpłatna, co mocno pragnę podkreślić i zgodna z zapotrzebowaniem współczesnego rynku pracy, które na bieżąco analizujemy. Zarówno w szkole policealnej jak i w „branżówce” II stopnia mamy wiele atrakcyjnych kierunków. Liceum dla dorosłych umożliwia dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, podobną możliwość mają słuchacze Branżowej Szkoły II Stopnia. Przede wszystkim jednak gwarantujemy doskonałe kwalifikacje zawodowe!

- wyjaśnia dyrektor CKZiU, Kinga Twardzik-Pawłowska.

Matura nie jest wymagana, by zostać słuchaczem Szkoły Policealnej - to oferta dla wszystkich, którzy ukończyli szkołę średnią. CKZiU we Włocławku kształci na wielu kierunkach: podolog, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa, technik administracji, technik archiwista, technik BHP.

Nowe kwalifikacje stają się dla absolwentów kluczem do dalszego rozwoju zawodowego. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to szkoła dedykowana osobom po ośmioletniej szkole podstawowej, gimnazjum, szkole zawodowej oraz branżowej szkole I stopnia. CKZiU prowadzi nabór do klasy I - po ośmioletniej szkole podstawowej lub gimnazjum (nauka trwa wtedy 4 lata) oraz klasy II - po zasadniczej szkole zawodowej lub branżowej szkole I stopnia (nauka trwa 3 lata).

Wyjątkową ofertę na włocławskim rynku edukacyjnym ma Branżowa Szkoła II Stopnia, która umożliwia kontynuację nauki dla absolwentów branżowych szkół I stopnia.

Słuchacze "branżówki" kształcą się przez dwa lata i mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, który otwiera drogę do nauki na wyższych uczelniach. Kształcimy na kierunkach: technik elektryk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich, technik inżynierii sanitarnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik transportu drogowego. Każdy znajdzie coś dla siebie!

- mówi Marlena Masłowska, kierownik ds. kształcenia, dokształcania i promocji w CKZIU we Włocławku

Ważną rolę odgrywa również praca Centrum Kształcenia Zawodowego funkcjonującego w ramach CKZiU we Włocławku, które prowadzi kształcenie praktyczne uczniów w trzech działach: budowlanym, elektrycznym i mechanicznym oraz dokształcanie teoretyczne młodocianych pracowników - uczniów klas wielozawodowych. W ramach zajęć praktycznych wykonywane są usługi z branży elektrycznej, mechanicznej i budowlanej dla firm, szkół i placówek oświatowych oraz osób prywatnych. Centrum Kształcenia Zawodowego swoją ofertę kieruje do osób planujących podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe lub pozyskać nowe uprawnienia, na przykład poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych prowadzonych w branży: elektrycznej, mechanicznej, budowlanej, samochodowej, gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej.

W ramach CKZiU działa również Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, który wspiera nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych prezentując możliwości łączenia wiedzy z praktyką, promując dobre praktyki, tworząc okazje i udostępniając miejsca do spotkań i wymiany doświadczeń, towarzysząc w rozwoju zawodowym nauczycieli, kreując przyszłość edukacyjną, inspirując do zmian oraz poszukując nowych rozwiązań edukacyjnych.

Ukoronowaniem działalności jest Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który organizuje dla seniorów zajęcia (językowe, gimnastyczne, taneczne, sportowe, florystyczne, robótki ręczne), koła zainteresowań (turystyczne, muzyczne, teatralne, genealogiczne, szachowe, astronomiczne), wykłady, prelekcje, wycieczki krajowe i zagraniczne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%