Drony rolnicze znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku realizowania precyzyjnego oprysku oraz wysiewu nasion. Coraz częściej wykorzystuje się je do tworzenia map geodezyjnych oraz analizowania wzrostu plonów na polach uprawnych. A zatem jak w praktyce można wykorzystywać innowacyjne drony rolnicze? Zobacz kilka wskazówek, w jaki sposób sprzęt latający wspomaga rolników w Polsce w pracach związanych z analizowaniem upraw.
Drony rolnicze to sprzęt, który znajduje szerokie spektrum praktycznego zastosowania w rolnictwie w zakresie: przygotowywania pól pod uprawy, wysiewu, realizowaniu oprysków, a także monitorowaniu wzrastających plonów.
Zwróćmy jednak uwagę na to, jak drony są wykorzystywane w przypadku analizy upraw. Tutaj doskonałym przykładem będzie dron DJI Mavic 3 Multispectral: https://dji-tpi.com.pl/kategoria-produktu/drony/mavic-3-multispectral/. To jeden z dronów, który został stworzony z myślą o precyzyjnym analizowaniu pól uprawnych w rolnictwie i realizowaniu tzw. badań środowiskowych.
W praktyce drony rolnicze w ramach analizy upraw przydają się do:
Warto też zaznaczyć, że dron rolniczy może być wyposażony w system automatycznego realizowania tzw. zwiadu terenowego. Dzięki temu rolnik może szybko reagować na niekorzystne odczyty takie, jak np. brak wschodu plonów, pojawianie się chwastów oraz zaleganie wilgoci na polach uprawnych.
Takie rozwiązania są sporym ułatwieniem i umożliwiają rolnikom szybsze reagowanie w sytuacjach kryzysowych.
W praktyce kontrolowanie upraw i analizowanie gleby na terenach przeznaczonych pod uprawy może odbywać się wyłącznie z użyciem nowoczesnych dronów. To spore ułatwienie dla rolników, którzy na co dzień mają pod opieką hektary pól uprawnych o różnej charakterystyce.
Jeśli szukasz wielozadaniowego drona do wykorzystania w rolnictwie, koniecznie zajrzyj na: https://dji-tpi.com.pl. Znajdziesz tu drony, które znajdują szerokie spektrum zastosowania w rolnictwie i innych branżach.
Potężne drony rolnicze w kwestii analizy upraw działają w następujący sposób:
W kwestii monitorowania upraw kamery 360 z technologią podczerwoną przydają się podczas monitorowania poziomu wzrostu plonów. To przekłada się na możliwość zmniejszenia ryzyka zniszczenia plonów oraz redukcję utrzymania pola.
Dodatkowo rolnicze drony są w stanie łatwo oceniać stan plonów i wykrywać ewentualne infekcje grzybowe lub bakteryjne np. na drzewach owocowych. Skanowanie plonów światłem widzialnym i podczerwienią pozwala na skuteczną identyfikację wielospektralną, co znacznie ułatwia efektywne zarządzanie polami uprawnymi i plonami.