Labioplastyka (plastyka warg sromowych) pozwala zmienić ich wielkość oraz kształt, co przekłada się na poprawę różnych sfer życia kobiety, w tym tej seksualnej. Sprawdź, jak zabieg labioplastyki poprawia satysfakcję ze zbliżeń z partnerem. Dowiedz się, dlaczego warto poddać się tej procedurze z zakresu ginekologii estetycznej!
Nieprawidłowa budowa anatomiczna miejsc intymnych (np. przerośnięte, asymetryczne lub zniekształcone wargi sromowe) utrudnia czerpanie przyjemności ze zbliżeń, m.in. ze względu na ryzyko otarć tkanek. Zdarza się, że kobiety zmagające się z tym defektem mają problemy w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny osobistej i obniżoną samoocenę. Labioplastyka pozwala na korektę niedoskonałości miejsc intymnych i odzyskanie radości z życia seksualnego. Jesteś ciekawa, jak szybko po zabiegu można wrócić do aktywności seksualnej? Specjaliści zalecają 4 tygodnie wstrzemięźliwości. Po tym czasie, gdy okolice intymne w pełni się wygoją, możesz wrócić do aktywności seksualnej.
Zasadniczo każdą labioplastykę poprzedza konsultacja z lekarzem i analiza badań, w tym np. morfologii, PT, INR, elektrolitów. Modelowanie warg sromowych może być przeprowadzone chirurgicznie lub za pomocą lasera, który stymuluje również produkcję kolagenu. Wybór optymalnej metody jest zawsze ustalany indywidualnie. Zabieg trwa od 60 do 120 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. W nielicznych przypadkach (gdy jest to konieczne) specjalista może zastosować znieczulenie ogólne lub sedację. Pamiętaj, że po poddaniu się procedurze, musisz pojawić się wizycie kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie. Warto wspomnieć, że po labioplastyce rzadko dochodzi do powikłań. Wśród tych, które się czasem zdarzają, można wymienić m.in.:
Możesz uniknąć części z tych powikłań, ściśle przestrzegając zaleceń pozabiegowych i dbając o higienę okolic intymnych w okresie rekonwalescencji.
Labioplastykę możesz wykonać np. jeśli przeszłaś poród (SN) i jesteś obecnie niezadowolona z wyglądu okolic intymnych. Pacjentki poddają się labioplastyce także z powodu dyskomfortu związanego z przerośniętymi wargami sromowymi (powodującymi częste infekcje, podrażnienia i otarcia). Wskazaniem do zabiegu jest też utrata satysfakcji ze zbliżeń i obniżona samoocena z powodu „niestandardowego” kształtu lub rozmiaru warg sromowych. Wiedz, że nie istnieje idealny moment w życiu na plastykę okolic intymnych. Procedura ta jest dedykowana zarówno dla młodych, jak i dojrzałych kobiet. Dzięki labioplastyce możesz w komfortowy sposób uprawiać ulubione dyscypliny sportu, np. jeździć konno czy na rowerze bez podrażnień okolic sromu.
Nie u każdej kobiety można przeprowadzić zabieg plastyki warg sromowych. Jak każda inna procedura, również i labioplastyka wiąże się z pewnymi wyłączeniami. Co wyklucza z możliwość skorygowania warg sromowych? Do głównych przeciwwskazań do labioplastyki zaliczana jest m.in.:
Obserwujesz u siebie wymienione objawy? Skonsultuj się ze specjalistą i dowiedz się, czy w Twoim przypadku będzie można wykonać zabieg. Lekarz z pewnością rozwieje wątpliwości!