Zamknij
Ważne

Szukasz partnera do zielonej transformacji? Sprawdź, co zyskasz dzięki wsparciu mLeasing

artykuł sponsorowany + 15:36, 27.05.2025 Aktualizacja: 15:37, 27.05.2025

Transformacja energetyczna przedsiębiorstwa to działania, które mają na celu dostosowanie się do wymogów środowiskowych, a także utrzymania konkurencyjności rynkowej. Kiedy Twoja firma korzysta z niskoenergetycznych rozwiązań, możesz realnie optymalizować koszty i usprawniać sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zobacz, jak pokryć wydatki związane z zieloną transformacją i gdzie możesz szukać wsparcia finansowego.

Jaki jest Twój cel zielonej transformacji? Ustal to, zanim rozpoczniesz działania!

W przypadku transformacji energetycznej przedsiębiorstwo możesz obrać jeden z dwóch celów do zrealizowania. Po pierwsze masz możliwość redukcji kosztów operacyjnych. To dobry wybór, jeśli chcesz utrzymać wysoki poziom rentowności swojego przedsiębiorstwa przy jednoczesnym wykorzystywaniu rozwiązań pozwalających na redukcję zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Po drugie możesz zmniejszyć emisję CO2. Taka strategia ma sens, jeśli chcesz dostosować swoje przedsiębiorstwo do narzuconych wymogów środowiskowych. Zyskujesz realną szansę na redukcję emisji gazów cieplarnianych i przekształcenie firmy w zrównoważoną organizację działającą na rzecz środowiska i społeczeństwa.

Potrzebujesz więcej informacji i szukasz sprawdzonych rozwiązań na pokrycie kosztów związanych z transformacją energetyczną przedsiębiorstwa? Zajrzyj na https://mleasing.pl/zielona-transformacja/ i wybierz rozwiązania dopasowane do potrzeb oraz charakterystyki swojej firmy.

Jakie inwestycje możesz przeprowadzić w firmie w ramach zielonej transformacji z mLeasingiem?

Jest wiele praktycznych inwestycji, które da się zrealizować z pełnym pokryciem kosztów w ramach oferty mLeasing. Aby Twoja firma była wydajna energetycznie i prawidłowo przeszła transformację, możesz zdecydować się na ekonomiczne rozwiązania w zakresie OZE, niskoemisyjnego ogrzewania i chłodzenia i recyklingu.

W praktyce z partnerem w ramach zielonej transformacji możesz pokryć koszty związane z takimi działaniami, jak:

  • budowa lub modernizacja instalacji fotowoltaicznej;
  • montaż niskoemisyjnych i niskoenergetycznych systemów grzewczych, np. pomp ciepła;
  • budowa systemów chłodzenia;
  • modernizacja parku maszynowego w firmie przemysłowej.

Dodatkowo masz możliwość pokrycia kosztów związanych z modernizacją oświetlenia w przemyśle, inwestycją w stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a nawet rozbudową i montażem ekonomicznych systemów wentylacyjnych.

Kiedy zaplanujesz działania w ramach transformacji energetycznej, możesz pokryć wydatki z tym związane nawet do 3 mln złotych w uproszczonej procedurze wnioskowania o finansowanie.

Jak możesz sfinansować koszty związane z zieloną transformacją energetyczną przedsiębiorstwa?

Jeśli skorzystasz z oferty sprawdzonego partnera leasingowego, możesz skorzystać z finansowania w ramach leasingu, pożyczki leasingowej, gwarancji BGK, a także dotacji unijnych. Każda z metod jest dobra, aby utrzymać wysoki poziom rentowności przedsiębiorstwa i nie ryzykować utratą płynności finansowej.

Dodatkowo oferty na umowy leasingu operacyjnego lub finansowego da się połączyć z gwarancją BGK oraz dopłatami w ramach dotacji z UE. W ten sposób maksymalnie redukujesz koszty związane z inwestycją w transformację energetyczną firmy.

Co zyskasz, decydując się na pełną transformację energetyczną swojej firmy?

Współpraca ze sprawdzonym partnerem w ramach zielonej transformacji przyniesie wiele odczuwalnych korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa i jego otoczenia. W praktyce skuteczna transformacja energetyczna w firmie przełoży się na:

  • realną oszczędność kosztów poprzez mniejsze zużycie energii elektrycznej i cieplnej;
  • redukcję emisji CO2 w przypadku firm przemysłowo-produkcyjnych;
  • wyższy komfort i trwałość firmowych budynków;
  • szybszą realizację planu dekarbonizacji przedsiębiorstwa.

Dodatkowo pokrycie kosztów dotacjami UE lub leasingiem pozwala na szybszy zwrot z części kosztów inwestycyjnych. Firma może sprawnie uzyskać biały certyfikat, a to przełoży się nie tylko na zyski, ale na ogólną efektywność energetyczną przedsiębiorstwa.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%