Zamknij

Wyposażenie dodatkowe do przecinarek tarczowych i taśmowych. Co może być potrzebne?

12:34, 13.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:35, 13.09.2023

Przecinarki tarczowe i taśmowe mogą być wyjątkowo wydajne i precyzyjne, jednak nierzadko wymagają zastosowania dodatkowego wyposażenia. Urządzenia wsparte odpowiednimi akcesoriami stają się wygodniejsze w użytkowaniu, dokładniejsze i jeszcze bardziej ergonomiczne. Wyposażenie dodatkowe do przecinarek do metalu występuje w wielu różnych rodzajach, przeznaczonych dla konkretnych zastosowań. 

Dodatki do poprawy jakości cięcia 

Przecinarki taśmowe wyposażenie dodatkowe mogą mieć dopasowane w taki sposób, aby zapobiegać uszkodzeniom imadeł. W tym celu doskonale sprawdzą się specjalne regulatory zacisku, które chronią przed jego zbyt dużą lub słabą intensywnością. Sposobem na poprawę jakości cięcia i wyeliminowanie błędów podczas pracy może być też zastosowanie manometru napięcia taśmy Za jego pomocą da się uniknąć zmian w napięciu występującym na całej powierzchni cięcia. Do przydatnych akcesoriów należy również tenzomat, który pozwala na ustawienie odpowiedniego napięcia piły. Dodatek tego typu może być wyposażony w specjalny wskaźnik analogiczny. Pilarkę lub przecinarkę warto też uzupełnić laserowym wskaźnikiem czy lampką halogenową, które podniosą precyzję cięcia. Pierwszy produkt wskazuje dokładne miejsce cięcia, a drugi doświetla obszar pracy. Akcesoria te można stosować zarówno do cięcia tradycyjnego, jak i pod kątem. 

Wyposażenie minimalizujące obciążenie maszyn 

Przecinarki tarczowe wyposażenie dodatkowe mogą mieć dopasowane w taki sposób, aby zmniejszało ono obciążenie maszyn. W takim przypadku zyskać można lepszą efektywność ich pracy, a także przedłużyć żywotność sprzętu. Do przydatnych rozwiązań należy dodatkowy układ chłodzący, który podnosi chłodzenie i smarowanie metalu w czasie cięcia. Warto też sięgnąć po pistolet do czyszczenia maszyny, pozwalający na usuwanie wiórów i innych odpadów powstałych podczas pracy. Istotnym elementem wyposażenia powinien być również zdalny system obsługi, przeznaczony do łatwego ustawiania najważniejszych parametrów. Wszystko to przekłada się na odciążenie maszyn, a także poprawę komfortu operatora. 

 Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://www.bomar-poland.com.pl/odciag-do-trocin-i-wiorow/ 

Inne akcesoria dodatkowe 

Do przydatnych akcesoriów można zaliczyć hydrauliczny napinacz taśmy. Element ten utrzymuje naprężenie brzeszczotu, a tym samym sprzyja gładkiemu cięciu i zapobiega powstawaniu zadziorów. Warto również posiadać zacisk do cięcia w pakiecie, który gwarantuje sprawną prace z wiązkami materiału za sprawą ręcznie regulowanego systemu zacisku oraz szczęk na imadle górnym. Praktycznym wyposażeniem jest także zacisk hydrauliczny, dostarczający odpowiednią siłę docisku przy obróbce pakietów. Jego hydrauliczne szczęki działają w synchronizacji z górnym imadłem. W wielu zastosowaniach sprawdzi się też zacisk dla obu imadeł, sprawnie unieruchamiający wiązkę materiału. Jako wyposażenie dodatkowe można wykorzystać system micro spray to rozpylania mgiełki oleju na brzeszczot, co podnosi wydajność chłodzenia i smarowania. Do pracy z przecinarką przyda się też cyfrowy wyświetlacz kąta, zderzak ze skalą przymiaru czy transporter wiórów, a także odsysacz. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%