Zamknij
REKLAMA

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną - czy warto wybrać ją do swojej kuchni?

11.52, 09.08.2022 materiał partnera

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Nic w tym dziwnego, nowości na rynku zawsze spotykają się z niepewnym podejściem. Czy rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne? Czy jest wygodne w użytkowaniu? Jeśli również w Twojej głowie pojawiają się te pytania i nie jesteś przekonany do zakupu kuchni gazowej z płytą ceramiczną, spieszymy z odpowiedzią na nie.

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną - zalety

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, a przy tym wygląda niezwykle nowocześnie. Nic w tym dziwnego, że zdobywa ona coraz większą liczbę zwolenników. Co zachęca ich do inwestycji w to rozwiązanie?

Nowoczesny design kuchni gazowej

Do czasu pojawienia się tego rozwiązania kuchenki gazowe nie prezentowały się zbyt nowocześnie we wnętrzach. Tradycyjne palniki odbierały klasy minimalistycznym kuchniom. To właśnie dlatego wielu zrezygnowało z gazu, przerzucając się na indukcję. Dziś jednak możemy łączyć minimalistyczną gładką powierzchnię płyt z gazem. A wszystko to za sprawą kuchni gazowych z płytą ceramiczną. Zasada jej działania zbliżona jest to tradycyjnych modeli - pod powłoką ceramiczną zamontowane są katalityczne palniki, których rolą jest podgrzewanie powierzchni. Z zewnątrz cały proces bliższy jest gotowaniu na płycie elektrycznej. W rzeczywistości jednak zamiast prądu wykorzystujemy gaz.

Płyty ceramiczne na gaz są znacznie prostsze w utrzymaniu czystości od elektrycznych modeli czy tradycyjnych palników. Jest to kolejny czynnik przemawiający za ich dużo lepszym wyglądem w codziennym użytkowaniu.

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną a oszczędności

Najważniejszy czynnik, który przekonał wielu do zakupu kuchni gazowej z płytą ceramiczną to ten ekonomiczny. Nie od dziś wiadomo, że gotowanie na gazie jest po prostu tańsze. Oszczędności wynikają nie tylko z niższej ceny gazu, ale także dłuższego trzymania ciepła przez płyty ceramiczne. Wielu producentów zadbało dodatkowo o nowoczesne technologie, które zapewniają znacznie niższe zużycie gazu. W porównaniu do tradycyjnych kuchenek gazowych z palnikami ceramiczne nie oddają tak dużo ciepła, co w konsekwencji oznacza mniejsze zużycie paliwa.

Utrzymanie czystości płyty ceramicznej na gaz

Ze względu na śliską powierzchnię czyszczenie płyty ceramicznej na gaz jest banalnie proste. Producenci zadbali również o dużo mniejszy poziom przypalania resztek jedzenia czy kipiącej wody. To z kolei sprawia, że płyta tego typu wygląda estetycznie nawet przy intensywnym użytkowaniu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%