Zamknij
REKLAMA

Jak i do czego można wykorzystać kartę podarunkową App Store

14.05, 11.08.2022 materiały partnera

Karty podarunkowe to zyskujący popularność pomysł na prezent, który dodatkowo jest bezpieczną formą płatności. Większość sklepów oferuje możliwość wykorzystania kart podarunkowych – App Store jest jednym z nich.

Karta podarunkowa App Store – podstawowe informacje

Karta App Store to produkt umożliwiający zakup aplikacji, filmów, programów TV, gier, muzyki czy miejsca w iCloud. Występuje w wielu wersjach, które różnią się wartością – nominałem. Można ją zakupić w dwojaki sposób. Karta App Store zakupiona stacjonarnie to plastikowy blankiet w kolorze niebieskim. Natomiast srebrna, szara, złota oraz biała wersja dostępna jest w formie elektronicznej. Fizyczna karta ma na odwrocie 16-cyfrowy kod rozpoczynający się od X. Zrealizować ją można na produktach elektronicznych firmy Apple, jak i za pośrednictwem aplikacji na sprzętach od innych producentów.

Karta podarunkowa App Store – jak skorzystać z jej możliwości?

Z karty można skorzystać na sprzętach mobilnych oraz komputerach. W produktach marki Apple proces ten przebiega niezwykle łatwo. Na iPhonie, iPadzie lub iPod Touch wystarczy otworzyć aplikację App Store. Z fizycznej karty podarunkowej należy odkleić bądź zdrapać 16-cyfrowy kod. Kiedy już otworzymy aplikację, następnym krokiem jest naciśnięcie zakładki „Dziś”. U góry ekranu widoczna jest opcja logowania bądź – jeżeli już mamy to za sobą – zdjęcie naszego konta, w które trzeba wejść za pomocą stuknięcia palcem. Po wykonaniu tych czynności pojawia się menu naszego prywatnego konta, gdzie można znaleźć opcję „Zrealizuj kartę podarunkową lub kod” napisaną niebieskim fontem. Następnie należy wybrać opcję „Użyj aparatu” i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Kiedy zaistnieje problem ze zeskanowaniem kodu za pomocą aparatu, można wpisać go ręcznie. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie procesu przez wybranie przycisku „Gotowe” – i można cieszyć się doładowanym kontem.

Karta App Store może być także wykorzystana za pośrednictwem komputera. Tak jak w poprzednim przypadku, początkowo należy oderwać taśmę zakrywającą 16-cyfrowy kod znajdujący się na odwrocie naszej karty. Na komputerze Mac należy wejść w sklep App Store. Na bocznym pasku widoczny będzie przycisk logowania bądź nazwa Twojego konta. Po zalogowaniu trzeba wybrać opcję „Zrealizuj kartę podarunkową”. Tutaj także można skorzystać z opcji aparatu i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie bądź wpisać 16-cyfrowy kod zaczynający się od X ręcznie.

Jeżeli karta App Store została zakupiona elektronicznie, wystarczy wejść w podanego przez nas przy zakupie maila i otworzyć wiadomość. Wyświetlona na ekranie zostanie opcja „Zrealizuj teraz”, która poprowadzi nas przez cały proces.

Czy karta podarunkowa App Store może zostać wykorzystana, jeżeli nie mamy produktów firmy Apple?

Tak. Realizacja przebiega nieco inaczej, aczkolwiek jest jak najbardziej możliwa. Karta podarunkowa App Store może być wykorzystana na komputerze z systemem Windows oraz przenośnymi urządzeniami z Androidem. Na komputer wystarczy pobrać aplikację iTunes. Po uruchomieniu wchodzimy w opcje naszego konta znajdujące się u góry. Następnie wciskamy opcję „Zrealizuj” i się logujemy. Dalsze instrukcje wyświetlane są na ekranie. Na urządzeniu z systemem Android należy mieć zainstalowaną aplikację Apple Music. Po wejściu w opcje menu, a następnie naszego konta, należy wybrać „Zrealizuj kartę podarunkową lub kod”. Po wprowadzeniu 16-cyfrowego kodu naciskamy „Zrealizuj”. Po wykonaniu tych czynności możemy cieszyć się z wielu opcji, jakie oferuje App Store.

 

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%