Zamknij
REKLAMA

Naprawa i wymiana szyb w samochodzie

12.04, 22.09.2022 materiał partnera
pixabay

Naprawa szyby samochodowej to zazwyczaj proces wymiany uszkodzonej przedniej szyby lub innego okna w samochodzie. Odbywa się to poprzez usunięcie uszkodzonej szyby i zastąpienie jej nowym. Proces można wykonać ręcznie lub za pomocą maszyny. Istnieje wiele warsztatów naprawczych, które oferują tę usługę.

Powody wymiany lub naprawy szyby w samochodzie

Najczęstszym powodem naprawy szyby samochodowej jest naprawienie odprysków lub pęknięć wynikających ze kamyków lub innych zanieczyszczeń uderzających w przednią szybę podczas jazdy. Te odpryski lub pęknięcia mogą utrudniać widok kierowcy i mogą być niebezpieczne. W takim wypadku naprawa szyb jest konieczna i niezbędna.

Kolejnym powodem naprawy szyb samochodowych jest wymiana szyby, które została rozbita podczas wypadku lub na skutek wandalizmu. Ten rodzaj uszkodzenia może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ odłamki szkła mogą powodować poważne obrażenia, jeśli mają kontakt ze skórą.

Naprawa szyby czasem nie jest możliwa

Naprawa szyb samochodowych nie zawsze jest możliwa, a w niektórych przypadkach uszkodzenie jest tak poważne, że jedyną opcją jest wymiana całej przedniej szyby. W takim przypadku ważne jest, aby wybrać renomowaną firmę, która wykorzystuje wysokiej jakości materiały i ma doświadczenie w wymianie przedniej szyby.

Koszty naprawy i ich pokrycie z ubezpieczenia

Koszt naprawy szyby samochodowej różni się w zależności od wielkości uszkodzenia, marki i modelu pojazdu oraz firmy wykonującej prace. W większości przypadków ubezpieczenie pokryje przynajmniej część kosztów.

Jeśli masz kompleksową ochronę, Twoja firma ubezpieczeniowa może odliczyć odliczenie do naprawy samochodów. Jeśli spowodowałeś kolizję, prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za opłacenie całego kosztu z własnej kieszeni.

Ważne jest, aby uzyskać wiele ofert przed podjęciem wyborem firmy do naprawy szyby w samochodzie. Pamiętaj, aby zapytać o gwarancje i to, czy firma korzysta z szyb OEM (producenta oryginalnego sprzętu).

Naprawa na oryginalnych szybach

Szyby OEM mają dokładnie na te same specyfikacje, co szyby, które pierwotnie były zainstalowane w pojeździe, więc jest to dobry wybór, jeśli chcesz utrzymać wartość swojego samochodu. Szyby na rynku wtórnym nie są utrzymywane zgodnie z tymi samymi standardami i może nie pasować tak dokładnie lub wyglądać tak dobrze jak szyby OEM.

Po wybraniu firmy do wykonania naprawy szyby należy dokładnie postępować zgodnie z ich instrukcjami. W większości przypadków zostaniesz poproszony o pozostawienie pojazdu w warsztacie aby mogli wykonać pomiary i zamówić przednią szybę.

Jeśli zostaniesz poproszony o samodzielne wykonanie pracy, przed rozpoczęciem przeczytania wszystkie instrukcji. Ważne jest również noszenie rękawiczek i ochrona oczu podczas pracy z potłuczonym szkłem.

Podczas nowej przedniej szyby postępuj zgodnie ze wskazówkami instrukcji. Jeśli nie zostanie poprawnie zainstalowana, może przeciekać lub odpaść podczas kolizji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%