Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się na wakacje w kamperze?

15.24, 26.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 15.26, 26.09.2022

Wakacje w kamperze to ostatnio marzenie większości Polaków. Pandemia sprawiła, że chcąc odpoczywać niezależnie i nie bać się różnego rodzaju lockdownów, warto zainwestować w kamper, dzięki któremu stajesz się niezależny. Jeśli posiadasz już taki domek na kółkach, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowań do wakacji.

Najbardziej stresującą częścią przygotowania do pierwszej podróży kamperem jest zorientowanie się, co trzeba kupić wcześniej. W przeciwieństwie do codziennych przedmiotów gospodarstwa domowego, te przeznaczone do kampera musisz zaplanować i zamówić z wyprzedzeniem.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótką kilkudniową wyprawę czy w dłuższą podróż dookoła Europy, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Możesz kupić specjalne zestawy, które posiadają wyposażenie bezpieczeństwa, takie jak apteczka, kable do odpalania, latarkę i odblaskowe trójkąty awaryjne, aby inne samochody widziały Twój kamper przed sobą, gdy dojdzie do awarii.

Bezpieczeństwo gwarantują także sprawne szczęki hamulcowe. Trzeba sprawdzać ich stan co najmniej dwa razy w roku. Pierwszy raz – kiedy jedziesz na wakacje w kamperze. Ocena ich stanu pomoże Ci w podjęciu decyzji, czy należy wymieniać szczęki hamulcowe lub inne elementy układu hamulcowego. Wszystkie powinny być sprawne i niezawodne, by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim najbliższym. Na szczękach hamulcowych nigdy nie warto oszczędzać. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a to z pewnością zapewnią szczęki hamulcowe, które znajdziecie https://rydwan-czesci.eu/65-szczeki-hamulcowe-knott

Higiena osobista. Toalety turystyczne

Podróżowanie na wakacjach w kamperze to brak urlopu od czynności fizjologicznych. Niezależnie od tego, czy Twoja podróż jest krótka bądź trochę dłuższa, warto postawić na sprawdzone toalety turystyczne. Przygotowane do używania w kamperze, przyczepie kempingowej zapewnią możliwość spokojnego wykonania czynności fizjologicznych.

Kupując odpowiednie toalety turystyczne, warto pamiętać także o środkach do toalet. Pozwalają one na neutralizację przykrych zapachów, a jednocześnie są bezpieczne dla środowiska.

Kiedy myślimy o toaletach turystycznych, warto także zastanowić się nad odpowiednim papierem toaletowym. Najlepszy będzie ten biodegradowalny. Więcej produktów potrzebnych do toalety w Twoim kamperze znajdziesz w tym miejscu https://rydwan-czesci.eu/103-toalety-turystyczne-i-akcesoria

Oświetlenie do przyczepy

Podczas przygotowań do wyprawy kamperem warto także sprawdzić oświetlenie. Zarówno to zewnętrzne, które zapewnia widoczność Twojego kampera na drodze, jak i to wewnątrz niego.

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, to warto sprawdzić: kierunkowskazy, światła stopu, światła pozycyjne tylne, światła awaryjne czy światła przeciwmgielne. Wieczory bez światła mogą zdecydowanie przyczynić się do negatywnych wspomnień z wyjazdu. Dodatkowe oświetlenie w postaci świetlówek może się przydać. Więcej o oświetleniu dowiesz się w tym miejscu: https://rydwan-czesci.eu/blog/news/jakie-oswietlenie-do-przyczepy-lekkiej

Przed wyjazdem warto sprawdzić także planowaną trasę, którą będziesz poruszał się kamperem. Może się bowiem zdarzyć, że na trasie znajdą się elementy, które będą stanowić dla Ciebie utrudnienie. Zbyt niskie tunele czy nieprzejezdne drogi mogą stać się logistycznym problemem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%