Zamknij
REKLAMA

Jak schudnąć po ciąży?

14:26, 26.05.2020 | art.sponsorowany

W czasie ciąży kobiecie przybywa najczęściej kilkanaście kilogramów. Kilka kilogramów tracimy podczas porodu. To waga dziecka, łożyska oraz waga wód płodowych. Pozostałe kilogramy większość kobiet jak najszybciej chce zrzucić. Nie należy się z tym spieszyć.

Prawidłowe odżywianie

Tuż po porodzie świeżo upieczona mama powinna skupić się regeneracji i na odpoczynku. Pierwsze tygodnie po porodzie to nie jest właściwy czas na ćwiczenia fizyczne. Ale odpowiednia dieta po porodzie z pewnością pomoże w utracie dodatkowych kilogramów.

Dietę należy dostosować do kondycji matki i noworodka, ponieważ składniki odżywcze, które spożywa mama przekazywane są dziecku w mleku. Aby schudnąć po ciąży, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Każdy dzień należy zacząć od śniadania. Najlepiej je zjeść nie później niż 30 minut po przebudzeniu. Kolejne posiłki należy spożywać co trzy godziny. Jedzenie w regularnych odstępach czasu dostarczy organizmowi odpowiednią ilość energii i składników odżywczych i zapobiegnie nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Spożywanie częściej małych posiłków zapobiegnie napadom wilczego głodu, wyreguluje też metabolizm. Panie pragnące szybko schudnąć po ciąży powinny unikać następujących produktów: słodycze, słone przekąski, produkty wysoko przetworzone, fast-foody, produkty z białej mąki, produkty smażone, słodkie napoje gazowane.

Nie wolno zapominać o regularnym piciu wody mineralnej. Brak odpowiedniego nawodnienia spowalnia metabolizm, zaburza pracę wielu organów, przyczynia się do wysuszenia skóry. Dlatego, aby organizm funkcjonował prawidłowo, najlepiej dostarczać mu minimum dwa litry płynów każdego dnia. Woda to transporter najważniejszych witamin i minerałów, które podczas karmienia piersią są bardzo ważne zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Aktywność fizyczna

W procesie odchudzania niezbędna jest aktywność fizyczna. Pierwsze dwa tygodnie po porodzie należy przeznaczyć na regenerację organizmu, po tym czasie niewielki wysiłek taki, jak krótkie spacery z maleństwem jest wskazany. Spacery stopniowo można wydłużać. Po zakończeniu połogu można zacząć wykonywać proste ćwiczenia fizyczne, ale w tym przypadku warto poradzić się lekarza.

Im dziecko starsze, tym okazji do ruchu będzie coraz więcej. Noszenie dziecka, zabawy z nim to skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. A gdy maluszek zacznie chodzić, z pewnością zatęsknimy za chwilą odpoczynku na kanapie.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA