Zamknij
REKLAMA

Nowy rok szkolny 2020/2021. Tobie też cisną się na usta te pytania?

00:01, 31.08.2020 | .
Depositphotos.com.

Rodzicu, zaczyna się Nowy Rok Szkolny 2020/2021. No własnie, jaki on będzie? Wiele pytań ciśnie nam się na usta...

Co z pandemią? Jest czy jej nie ma? 

Jeśli jest, to jakich rozmiarów nabierze? Czy wszyscy zachorują czy tylko geriatria? Czy będą zamykać zakłady pracy? (No własnie - zakłady? Miejsca pracy chyba, bo to w większości prywatne firmy.) Czy przedszkola, szkoły będą działały normalne czy zdalnie?

...... i wiele, wiele innych pytań. 

Ale dzisiaj nikt nie wie jak będzie naprawdę. To po co tym zajmować swój czas? 

To tak jak wróżenie z fusów - zostawmy to wróżkom, a my zajmijmy się tym na co mamy wpływ.

Rodzice dobrze pamiętają, co działo się w końcówce tamtego roku szkolnego... zdalne nauczanie. Kto musiał się dużo napracować, żeby dziecko wykonało wszystkie zadania?

Dziecko wykonało czy rodzice wykonali za dziecko? Teraz czas pokaże, kto został oceniony. 

Ale czy w nauce chodzi właśnie o oceny czy efekt końcowy jest zupełnie inny? Na jaki efekt czekasz rodzicu? (Wiem, trudne pytanie, żeby tak sobie odpowiedzieć, ale proszę spróbować.)

Ciebie w szkole też oceniano, przed swoimi rodzicami musiałeś się tłumaczyć z ocen. Ale dzisiaj wiesz, że to nie oceny są najważniejsze. Widzisz po latach, kiedy jesteś dorosły .

Każdy z nas ma potencjał (ma taki, jaki ma ). Dziecko, które przekracza próg szkoły, wykorzystuje ten swój potencjał przy pomocy nauczycieli, rodziców i rówieśników.

A co się dzieje, jeśli dziecko nie daje sobie rady z nauką? Słabo czyta, nie potrafi rozwiązać zadań na matematyce, nie rozumie, o czym się mówi na historii, biologii czy  fizyce.

Co z takim dzieckiem? 

Rodzice, nie jesteście sami! Możecie zwrócić się o pomoc do poradni psychologiczno-pedagogicznych, gdzie nauczyciele specjaliści dokonają diagnozy przyczyn trudności w osiągnięciach szkolnych, jak również wychowawczych.

Tam nie nie tylko zostanie postawiona diagnoza, ale również otrzymacie wskazówki (zalecenia) do dalszej pracy z dzieckiem. Możecie też skorzystać z konsultacji wybranego specjalisty - pedagoga, psychologa, logopedy, neurologopedy, oligofrenopedagoga, suropedagoga, tyflopedagoga.  

Ja zapraszam do mojej poradni - Niepublicznej Poradni Psychologiczno Pedagogiczna Centrum Diagnozy Terapii i  Wspomagania Rozwoju  we Włocławku. 

Elżbieta Złowodzka Jetter

Dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

„Centrum Diagnozy, Terapii i Wspomagania Rozwoju”

ul. Łanowa 23a, 87-800 Włocławek.

tel. 54 232 37 07/ 660 887 300

www.noeedujetter.pl                                                                        

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA