Zamknij
REKLAMA

Czy opłaca się kupić szczoteczkę soniczną?

09:19, 12.11.2020 | materiały partnera

Robiąc zakupy w supermarkecie czy drogerii  bez wątpienia widziałeś, ile na rynku dostępnych jest różnych szczoteczek do zębów. Od klasycznych, manualnych szczoteczek do elektronicznych urządzeń za setki złotych – okazuje się, że jest to potężny rynek.

Sam pewnie myjesz zęby „od zawsze”, jednak czy zastanawiałeś się kiedyś nad zmianą swoich nawyków? Być może rozważałeś zamianę swojej zwykłej lub elektrycznej szczoteczki na nowoczesną szczoteczkę soniczną, ale słyszałeś, że są bardzo drogie.

Co takiego jest w szczoteczkach sonicznych?

Czym w ogóle różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej? Szczoteczka soniczna działa dzięki falom sonicznym, które wprawiają jej główkę w ruch wibracyjny. W ten sposób szczoteczka soniczna może poruszać się około 40 000 razy na minutę – dla porównania zaznaczymy, że szczoteczką klasyczną jesteśmy w stanie wykonać nie więcej niż 600 ruchów na minutę.

Ponadto ruch wibracyjny wpływa na zachowanie się płynów takich jak pasta do zębów czy Twoja własna ślina – tworzą się w nich mikrobąbelki, które ułatwiają im dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak kieszonki przy dziąsłach.

Czy szczoteczka soniczna lepiej czyści zęby?

Niektórzy porównują efekt mycia zębów szczoteczką soniczną do tego, który uzyskują po profesjonalnym czyszczeniu u dentysty. Z pewnością szczoteczka soniczna doskonale radzi sobie z usuwaniem zbierającej się płytki nazębnej, jak również resztek jedzenia i osadów zbierających się w okolicy dziąseł czy przestrzeniach międzyzębowych.

Najnowocześniejsze szczoteczki soniczne Oclean wykorzystują dodatkowo nowe technologie i sztuczną inteligencję, aby poznać sposób, w jaki szczotkujesz zęby i pomóc Ci go ulepszyć. Wykryją potencjalne martwe strefy, które pomijasz podczas mycia i automatycznie zmienią swój tryb pracy, aby dostosować się do Twoich ruchów.

Wady szczoteczek sonicznych

Powszechnie uważa się, że szczoteczka soniczna to duży wydatek. Owszem, jeszcze kilka lat temu, gdy ta technologia nie była mocno rozpowszechniona, szczoteczki soniczne były dużo droższe. Obecnie ich ceny już nie są tak zaporowe – dobrej jakości szczoteczki takie jak Oclean można kupić już za około 150 zł.

To tak naprawdę koszt jednej wizyty u dentysty w prywatnym gabinecie – przy odpowiednim stosowaniu szczoteczki sonicznej, może wkrótce zwrócić Ci się koszt kilku takich wizyt, a przy okazji oszczędzisz sobie bólu i stresu.

Szczoteczki soniczne Oclean

Oclean to marka szczoteczek sonicznych produkowanych przez firmę Xiaomi, która ma już w Polsce wyrobioną dobrą reputację. Początkowo uważana za tanie „chińczyki”, firma Xiaomi przekonała do siebie klientów oferując najwyższej jakości sprzęty, w niczym nie ustępujące flagowcom znanych marek, w przystępnych cenach. Urządzenia Xiaomi wyróżnia także ich design – minimalistyczny, elegancki,  przy użyciu dobrej jakości materiałów.

Obecnie najbardziej popularnym modelem szczoteczek Oclean jest Oclean X Pro – ta szczoteczka jest ewenementem na rynku ze względu na swój dotykowy, kolorowy wyświetlacz, umożliwiający użytkownikowi poznanie informacji o szczotkowaniu i zmianę trybu pracy.

Gdzie kupić szczoteczki Oclean?

Szczoteczki Oclean można dostać w oficjalnym sklepie polskiego dystrybutora marki na https://oclean.pl. Kupując tam mamy pewność, że szczoteczka dotrze do nas w pełni sprawna i oryginalna, jak również w możliwie krótkim czasie.

W ofercie oclean.pl znajdziemy również rozmaite akcesoria do szczoteczek, takie jak zapasowe główki i etui, jak również irygatory czy sterylizatory.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA