Zamknij
REKLAMA

Zakopiańskie wędrówki

15:45, 23.02.2021 | materiały partnera

Podhale, a Zakopane w szczególności, to miejsce, gdzie o każdej porze roku coś się dzieje, a na turystów zawsze czekają atrakcje.  Przeróżne – od klasycznych wędrówek po górskich szlakach, po zwiedzanie ich na rowerach, quadach czy skuterach śnieżnych, po tuziny inny zajęć, którym mogą oddawać się pary, rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół.

W Zakopanem nie ma nudy

To stwierdzenie dobrze określa charakter miasta i jego okolic, o czym rokrocznie przekonują się tysiące turystów, zjeżdżających tu z całego kraju. Miłośnicy przyrody i pięknych widoków mają tutaj prawdziwy raj. Znajdzie się coś dla zwolenników leniuchowania w ciepłych basenach termalnych, preferujących wypoczynek aktywny, oraz oczywiście dla rodzin z dziećmi, dla których też przewidziano sporą porcję atrakcji.

Miasto, nie bez powodu zwane perłą Tatr, jest doskonałą bazą wypadową do górskich wędrówek  i tak właśnie spędza czas większość turystów. Niektórzy dosłownie cały dzień potrafią przemierzać dobrze sobie znane szlaki i odkrywać je wciąż na nowo. Inni na szlak wyprawiają się tylko na parę godzin, „zaliczając” te najpopularniejsze miejsca, do których należy Kasprowy, Gubałówka, Dolina Chochołowska czy Giewont. Niezależnie od tego w jakie okolice się wybieracie i czy na szlak wyprawiacie się na własnych nogach czy np. na rowerach, to prędzej czy później wszyscy doświadczycie tego samego. A mianowicie – głodu. Górskie wędrówki, pobyt na świeżym powietrzu, wysiłek fizyczny, wszystko to świetnie robi na apetyt. Zanim więc wyprawicie się na szlak, zabierzcie ze sobą coś do jedzenia.

Bułka w plecaku

I to nie byle jakie coś, ale konkretny posiłek, dzięki któremu dostaniecie tak pożądany zastrzyk energii. Najbardziej klasyczną i uniwersalną przekąską po drodze może być... bułka. Ale nie taka zwykła, potraktowana tylko serkiem topionym czy pasztecikiem. Bardzo smaczną propozycję przygotował serwis cateringu w Zakopanem, https://www.maryna.pl/. Jego głównym celem jest zapewnienie śniadania wszystkim tym turystom, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zjeść go na kwaterze. Bo na przykład nie oferuje ona posiłków, albo ich jakość wam nie odpowiada, czy też nie bardzo możecie „trafić” w godziny wydawania śniadań, bo musicie odespać zakopiańskie atrakcje. Serwis dostarcza śniadania z dowozem w Zakopanem, a w dodatku sama dostawa jest darmowa.

Śniadania te trafią w gust nawet wymagających smakoszy, bo bazują na lokalnych, świeżych produktach. Prawdziwy smak jaj, masła, wędlin, pieczywa, od którego wielu mieszczuchów zdążyło się już niestety odzwyczaić... Na słodko, na ciepło, z mięskiem i wegetariańskie, oraz oczywiście menu dla dzieci, które zazwyczaj przepadają za słodkimi naleśnikami czy gorącymi kiełbaskami. I właśnie zamawiając takie śniadanie z dowozem na kwaterę w Zakopanem możecie jednocześnie zabezpieczyć sobie prowiant na resztę dnia. By nie robić go samemu, czy nie szukać po trasie, co przecież w gruncie rzeczy i tak by się wam nie udało...

Bułka w góry – dobra rzecz. A nawet bardzo dobra, taka, na myśl o której ślinka sama cieknie. Świeże pieczywo z wędliną, serem, ogórkiem, sałatą czy innymi dodatkami to rzecz poręczna, łatwa do zapakowania do plecaka czy podróżnej torby. Sięgniecie po nią gdy tylko zgłodniejecie, i będziecie raczyć się zarówno tą przekąską, jak i rozpościerającymi się przed oczami pejzażami. Smacznego!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%