Zamknij
REKLAMA

Gdzie używa się bielizny jednorazowej

00:00, 13.07.2021 | materiały partnera

Bielizna jednorazowego użytku kojarzy się zazwyczaj z gabinetami zabiegowymi, gdyż tam jest ona najczęściej wykorzystywana. Stosuje się ją w różnych celach. Przede wszystkim ma zapewnić pacjentowi komfort. Jakie są rodzaje takiej bielizny? Gdzie i w jakim celu się jej używa?

Jakie są zalety jednorazowej bielizny?

Klienci korzystający z usług gabinetu kosmetycznego, bądź medycznego oczekują nie tylko fachowej wiedzy i profesjonalnej obsługi, ale również zachowania wysokiego poziomu higieny oraz pełnej dyskrecji. Aby spełnić te wszystkie wymagania trzeba zadbać o wiele elementów, a jednym z nich jest oferowanie klientom odzieży jednorazowej, w tym bielizny. Ma ona wiele zalet - zarówno dla salonu, jak i dla osoby korzystającej z jego usług.

Bielizna jednorazowa jest najczęściej wytwarzana z delikatnego materiału - różnych włóknin. Tkanina jest przyjemna w dotyku i hipoalergiczna, więc nie powoduje podrażnienia skóry. Dzięki lekkości materiału, bielizna zapewnia odpowiedni poziom wentylacji, co również ma duży wpływ na wygodę klienta oraz poczucie właściwej higieny. Warto dodać, że jednorazowa bielizna ma również za zadanie ułatwić pracę podczas wykonywanych zabiegów. Pozwala ona zakryć części ciała, które nie będą poddawane zabiegowi, a także zapewnia swobodę ruchu. Co więcej, jest to również sposób zabezpieczenia bielizny klienta, która mogłaby zostać zaplamiona różnymi preparatami, które stosowane są podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie są rodzaje bielizny jednorazowej i po co się ją stosuje?

Mnogość dostępnych opcji jednorazowej odzieży sprawia, że jest ona wykorzystywana zarówno w szpitalach, jak i w salonach kosmetycznych, bądź gabinetach medycyny estetycznej. Tego rodzaju bieliznę można podzielić na dwie główne kategorie:

  • specjalistyczna - jest to bielizna przeznaczona głównie do konkretnych zabiegów medycznych, na przykład: majtki do kolonoskopii, koszule operacyjne lub spódnice
  • do badań ginekologicznych
  • uniwersalna - to jest bielizna damska: stringi, majtki, biustonosze oraz męska bokserki wykorzystywana do różnych zabiegów kosmetycznych, do masażu i w Gabinetach Medycyny Estetycznej

W zależności od rodzaju bielizny, jej wykorzystanie będzie nieco inne. W szpitalach i innych placówkach medycznych, a także w gabinetach medycyny estetycznej i diagnostycznych, bieliznę jednorazową stosuje się głównie podczas zabiegów, bądź bezpośrednio po nich. W takim wypadku, tego rodzaju odzież ma specjalne wycięcia, bądź krój, które umożliwiają przeprowadzenie badania lub zabiegu.

Z kolei w gabinetach masażu, czy chociażby w salonach tatuażu, jednorazowa odzież ma zapewnić higienę, ale przede wszystkim zmniejszyć dyskomfort związany z koniecznością odsłonięcia ciała. Jednorazową bieliznę oferuje wiele gabinetów branży kosmetycznej, które chcą oferować swoim klientom coś więcej, niż tylko wysoki poziom usług. Pomaga to w zachowaniu dyskrecji i zwiększeniu wygody klienta. Tego rodzaju odzież jest również spotykana coraz częściej w wielu obiektach sportowych (baseny), jak i w hotelach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%