Zamknij
REKLAMA

Komora hiperbaryczna - sprawdź, czy już powinieneś z niej skorzystać

00:01, 04.10.2021 | .
Fot. Hipermedico Włocławek.

Komora hiperbaryczna to coraz popularniejszy zabieg, który ma doskonały wpływ zarówno na stan zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Gdzie najlepiej skorzystać z niego we Włocławku? Odpowiedz w tym artykule.

Wesprzyj swój organizm 

Tlenoterapia hiperbaryczna jest pomocna w regeneracji i wzmacnianiu organizmu. To najskuteczniejszy sposób dostarczania tlenu do tkanek.

Komora hiperbaryczna jest szczelnie zamkniętym urządzeniem, skonstruowanym dla potrzeb prowadzenia tlenoterapii hiperbarycznej. To metoda wykorzystująca niezwykłe właściwości tlenu podawanego pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, dzięki czemu do organizmu dostaje się go kilkakrotnie więcej niż z normalnie wdychanego powietrza.

Hiperbaria tlenowa ma niesamowicie wszechstronny i pozytywny wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Przynosi korzyści w łagodzeniu objawów przewlekłego zmęczenia, stresu, napięcia psychicznego i spadku nastroju. Sesja w komorze hiperbarycznej to nowoczesna i bezpieczna metoda odnowy organizmu, która zyskuje coraz większą popularność w ogólnej profilaktyce zdrowotnej.

Zaktywizuj swój organizm do szybkiej regeneracji

Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy, dostaje się tam, gdzie na co dzień nie ma szansy i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia, wpływa też pozytywnie na kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd.  Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.

Piękniej z każdym kolejnym oddechem

Tlenoterapia hiperbaryczna znajduje zastosowanie również w branży beauty. Pobudza bowiem organizm do ciągłego namnażania się komórek macierzystych, które hamują procesy starzenia się organizmu i aktywizują go do produkcji nowych komórek elastyny i kolagenu – elementów bezpośrednio odpowiadających za zdrowy i młody wygląd skóry.

Zatrzymaj powstawanie kolejnych zmarszczek oraz uwolnij swoją cerę od zmian trądzikowych. Zaktywizuj swój organizm do gubienia zbędnych kilogramów. Tlenoterapia hiperbaryczna wspiera bowiem proces spalania w tkankach. Podtrzymuje również efekty wzmożonej aktywności fizycznej oraz zdrowej diety.

Weź głęboki wdech i pokonaj swoją strefę komfortu

Seanse w komorze hiperbarycznej pozwalają odpocząć zmęczonym ciałom sportowców, łagodzą obrzęki oraz przyspieszają regenerację pourazową. Niwelują nadprodukcję kwasu mlekowego w mięśniach, która odpowiada za powstawanie zakwasów po wzmożonym wysiłku. 

Tlenoterapia hiperbaryczna wzmacnia również stawy oraz zwiększa umiejętności motoryczne, dzięki czemu pozwala uniknąć szeregu kontuzji. Zwiększa wydolność płuc, co wpływa pozytywnie na poprawę kondycji. Ponadto, tlenoterapia hiperbaryczna potęguje efekty aktywności fizycznej oraz zdrowej diety. Wspiera proces odchudzania oraz budowania masy mięśniowej. W 2006 roku Światowa Komisja Antydopingowa ogłosiła, że tlenoterapia hiperbaryczna jest legalnym i bezpiecznym sposobem na doping w sporcie.

Zatrzymaj procesy starzenia się organizmu

Tlenoterapia hiperbaryczna korzystającym z niej pozwoli na długo cieszyć się mocnym zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Regularne seanse w komorach hiperbarycznych hamują procesy starzenia się organizmu i usprawniają funkcjonowanie organów wewnętrznych. Niwelują tym samym problemy gastryczne oraz kłopoty ze snem. Wpływają pozytywnie na procesy zapamiętywania i utrzymywania koncentracji na najwyższym poziomie. W końcu, wspierają możliwości regeneracyjne organizmu oraz pomagają zbudować naturalną tarczę ochronną przeciwko drobnoustrojom. Niwelują problemy z nadciśnieniem poprzez usprawnienie układu krążenia.

Przede wszystkim jednak, tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga remisję schorzeń, takich jak: Parkinson i Alzheimer oraz chorób o podłożu reumatoidalnym.

We Włocławku Gabinet Tlenoterapii z najwyższej jakości, bezpieczną i certyfikowaną komorą hiperbaryczną znajdziecie Państwo przy ul. Warszawskiej 15 (II piętro). 

Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej, certyfikowanej, bezpiecznej komorze hiperbarycznej Hipermedico polskiej produkcji. Na zewnątrz cały czas czuwa specjalista obsługujących sprzęt i monitorujący jego pracę.

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%