Zamknij
REKLAMA

Atrakcyjne nauczanie on-line? To możliwe!

12:32, 11.10.2021 | materiały partnera

Wielu dzieciom chodzenie do szkoły nie sprawia przyjemności. Często bywa również tak, że spędzanie czasu wśród rówieśników jest pasjonujące ale same lekcje - niestety już nie. Materiału szkolnego jest coraz więcej, pojawiają się liczne prace domowe, program lekcji nie pozwala na powtórki już zdobytej wiedzy czy dodatkowe wyjaśnienia dla uczniów, którzy nie zrozumieli danego zagadnienia. Przez to lekcje bywają stresujące, dzieci są zmęczone i trudniej im się skupić. Również nauka zdalna nie przynosi zadowalających efektów jeśli dziecko musi przyswoić w krótkim czasie wiedzę z różnych przedmiotów a dodatkowo bez fizycznej obecności nauczyciela jest to sporym wyzwaniem. Czy zatem nauka zawsze będzie nudna i nieciekawa? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzą nam tutaj interaktywne portale edukacyjne umożliwiające zdobywanie wiedzy łatwo i w formie interesujących zajęć, często wygodnych i przy wykorzystaniu nowatorskich narzędzi. Jedna z takich platform umożliwia przeprowadzenie dyktanda w formie wirtualnej i sprawdzenie wiedzy dziecka dotyczącej zasad poprawnej pisowni. Inny z opisywanych portali ułatwi naukę matematyki i sprawi, że nawet uczniowie, którzy nie lubią tego przedmiotu, będą się uczyć z przyjemnością. Kolejny z omawianych portali ułatwi znalezienie interesujących nas korepetycji. Poznajmy te strony nieco bliżej.

Portal z dyktandami

Jeśli chcemy aby nasze dziecko nauczyło się poprawnych zasad pisowni oraz ortografii a przy tym dobrze się bawiło, koniecznie zajrzyjmy na stronę dyktanda.pl - jest to platforma edukacyjna, na której można napisać wirtualne dyktando. To również największy w naszym kraju tego rodzaju portal mający na celu pomóc w nauce języka polskiego. Dyktanda.pl to platforma działająca w sektorze EdTech - założeniem tego sektora jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii i metod komunikacji w służbie edukacji. Tego rodzaju portale wykorzystują Internet, smartfony oraz urządzenia mobilne dzięki czemu nauka jest łatwiejsza, przyjemna dla dziecka i przynosi lepsze efekty. Dyktanda.pl to platforma, która cały czas się rozwija i warto z niej skorzystać.Strona jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze więc mogą z niej korzystać nawet mniejsze dzieci.

Główną funkcjonalnością portalu jest możliwość napisania dyktanda - tych w serwisie są tysiące, o różnych długościach, tematyce i poziomach trudności. Gotowe teksty podzielono według poszczególnych klas szkoły podstawowej, dla szkoły średniej oraz dla osób dorosłych, swoją wiedzę może więc sprawdzić każdy, nie tylko uczniowie. Ciekawą możliwością jest opcja dodawania własnych tekstów dzięki czemu portal stale się rozwija a użytkownicy mogą próbować swych sił w coraz to nowych dyktandach. Dyktanda.pl to także kompleksowa wiedza i poradniki na temat ortografii oraz poprawnych zasad pisowni a zatem z łatwością możemy dowiedzieć się więcej na ten temat a później sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.Warto rozwiązywać dyktanda bowiem to nauka połączona z zabawą ale też możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych konkursach i wydarzeniach specjalnych takich jak dyktando na Święto Niepodległości, Wakacyjny Mistrz Wypracowań czy Mistrz Ortografii.Inną możliwością wartą uwagi jest skorzystanie z interesujących wypracowań umieszczonych w portalu - są to kompleksowe rozprawki poświęcone językowi polskiemu, lekturom czy gramatyce dzięki którym możemy poszerzyć swoją wiedzę.Bardzo ważny i przydatny, szczególnie w czasie nauki zdalnej (ale nie tylko), jest moduł dla szkół, nauczycieli i uczniów - nauczyciel języka polskiego może zarejestrować wybrane klasy i zaprosić do rozwiązywania dyktand swoich uczniów. Może także zadać im wykonanie konkretnej pracy domowej. Co ważne, system sam sprawdza i wskazuje błędy popełnione przez ucznia. Możliwe jest również dodawanie przez uczniów wypracowań a system sprawdzi wówczas czy praca została wykonana samodzielnie czy też w jakimś stopniu jest to plagiat.

Matematyka w Internecie

Innym ważnym przedmiotem szkolnym jest matematyka - mówi się o niej jako o królowej nauk, niektórzy lubią także powtarzać, że język matematyczny jest językiem uniwersalnym, rozumianym przez wszystkich ludzi nauki. Niestety, "matma" dla wielu bywa jednym z największych szkolnych koszmarów a obowiązkowa matura z tego przedmiotu może spędzać sen z powiek. Również tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne, edukacyjne technologie mające na celu ułatwienie nauki i podanie zasad rządzących światem matematyki w atrakcyjnej formie. Taki właśnie będzie portal mathematics.live, zupełnie nowa platforma służąca do nauki matematyki. Sam portal zagwarantuje zupełnie nową jakość edukacji, będzie to strona o charakterze międzynarodowym. Najważniejszą cechą wyróżniającą ten portal od innych tego typu stron będzie możliwość skorzystania z zupełnie nowych funkcjonalności, które ułatwią dzieciom i młodzieży naukę matematyki na poziomie szkolnym. Ze wszystkich możliwości platformy będzie można korzystać on-line a więc w wolnym czasie, wtedy kiedy mamy największą chęć do nauki. Można się uczyć korzystając ze smartfona, tabletu czy laptopa. Z tym portalem nauka on-line będzie jeszcze prostsza!

Mówiąc o tym portalu, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej, ciekawej funkcjonalności, która z pewnością zainteresuje młodych ludzi: na portalu organizowane będą konkursy dla najbardziej aktywnych użytkowników. Można w nich wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe wśród których warto wymienić konsole do gier nowej generacji, komputery, laptopy, smartfony, gry czy nowoczesne pomoce dydaktyczne. Nauka matematyki nie musi więc kojarzyć się z przykrym czy nudnym obowiązkiem jeśli wykorzystamy nowoczesne narzędzia i zainteresujemy nimi uczniów. Możliwość nauki w domu i przy pomocy smartfona a także ciekawe konkursy to dodatkowe zachęty, które z pewnością uatrakcyjnią proces edukacji.

Korepetycje w nowoczesnym wydaniu

Korepetycje i zajęcia dodatkowe stanowią niezwykle ważną część zdobywania przez dzieci potrzebnej wiedzy. Rodzice często podkreślają, że dziecko uczy się lepiej korzystając z pomocy korepetytora gdyż skupia się on na konkretnym uczniu, podchodzi do niego indywidualnie, przerabiając materiał, z którym uczeń ma kłopoty. Dzięki temu nauka jest bardziej efektywna, odbywa się w sympatycznej atmosferze, sami korepetytorzy zaś często dbają o wysoki poziom swoich zajęć i inwestują w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Na korepetycje rodzice wydają nawet kilkaset złotych miesięcznie - nic dziwnego, że chcą aby te dodatkowe zajęcia były dla dziecka wartościowe i przynosiły dobre efekty. W jaki sposób wybrać sumiennego, uczciwego korepetytora, który prowadzi zajęcia w sposób profesjonalny? Warto poznać nowy serwis tutors.live, który umożliwia znalezienie potrzebnych nam korepetycji. Serwis oferuje wiele wygodnych rozwiązań, dzięki którym wybierzemy dla dzieci najlepsze zajęcia. Warto wspomnieć o łatwej w obsłudze wyszukiwarce dzięki której możemy umówić lekcje w dowolnej formie, z wybranego przedmiotu szkolnego oraz w dogodnym terminie. Dostępne będą zajęcia zarówno w tradycyjnej, stacjonarnej formie ale także w formie zdalnej dzięki czemu mogą przebiegać bezpiecznie zaś odległość nie będzie stanowić żadnego problemu. W serwisie będziemy mogli również poznać oceny i opinie na temat danych korepetytorów dzięki czemu wybierzemy najlepszego usługodawcę, którego zajęcia przełożą się na dobre wyniki w nauce naszych dzieci.

Również osoby prowadzące korepetycje powinny zapamiętać adres platformy tutors.live ponieważ dzięki obecności w tym serwisie mogą pozyskać nowych klientów i zaprezentować im pełną ofertę swoich zajęć. Co bardzo ważne, obecność na portalu będzie dawała możliwość prowadzenia własnego biznesu bez kosztów, które w przypadku samodzielnej działalności korepetytor musiałby ponieść na infrastrukturę w obszarze IT. Własna strona internetowa, obecność w mediach społecznościowych czy właściwe pozycjonowanie treści to tylko niektóre z kosztów ponoszonych w tym biznesie. Dzięki obecności na platformie z korepetycjami prowadzący zajęcia zyskają dostęp do narzędzi ułatwiających pozyskiwanie klientów, umawianie i planowanie zajęć. To swego rodzaju giełda, na której spotkać się mogą rodzice chcący znaleźć dobrego korepetytora i prowadzący zajęcia poszukujący nowych klientów i przygotowujący ciekawą ofertę dodatkowych zajęć. Tutors.live to platforma o charakterze międzynarodowym.

Zaprezentowane portale to przykłady nowoczesnych narzędzi, które możemy wykorzystać w procesie edukacji. Ułatwiają one naukę oraz umożliwiają przyswajanie ważnych treści w przyjaznej i atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży formie. Również portal z korepetycjami może ułatwić znalezienie właściwego korepetytora i umówienie interesujących zajęć. Warto również zauważyć, że wszystkie wymienione portale - dyktanda.pl, mathematics.live i tutors.live - należą do EDU Games S.A., firmy działającej w opisanej wyżej branży EdTech wykorzystującej nowe technologie w procesie edukacji. Takie rozwiązania umożliwiają łatwiejsze i skuteczniejsze zdobywanie wiedzy zaś nauka z użyciem urządzeń mobilnych będzie dla dzieci wygodniejsza i atrakcyjniejsza niż klasyczne metody.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%