Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia relaksacyjne na rozluźnienie nóg - 5 prostych ćwiczeń dla każdego

13:30, 22.11.2021 | materiały partnera

Siedzący tryb życia, stres oraz coraz większa ilość pracy powoduje zmęczenie całego ciała. Dodatkowo towarzyszące temu schorzenia negatywnie oddziałują na jakość funkcjonowania. Aby temu zapobiec, dobrze jest się wspomagać na co dzień ćwiczeniami relaksacyjnymi i dbać o higienę życia, co pozwoli zachować sprawność na długi czas.

Co powoduje spięcie i inne dolegliwości kończyn dolnych?

Różnorodność czynników wpływająca na obniżenie jakości życia jest ogromna. Do najważniejszych i najbardziej dokuczliwych należą m.in. siedząca praca, brak ruchu, ciąża, nieodpowiednie odżywianie oraz skłonność do dziedziczenia chorób. Wszystko to sprowadza się do dolegliwości związanych z powstawaniem żylaków, zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu całego układu krwionośnego oraz puchnięciem nóg i kostek. Więcej o innych przyczynach tego ostatniego można poczytać na stronie https://relaxsansklep.pl/7-najczestszych-przyczyn-opuchnietych-kostek. Zapobieganie wydaje się proste, jednak warto włożyć wysiłek i regularnie wykonywać np. ćwiczenia, a także zdrowo się odżywiać. Dodatkowo można wspomagać się produktami gotowymi jak pończochy uciskowe, dostępne w kilku stopniach ucisku, które znaleźć można pod linkiem: https://relaxsansklep.pl/ponczochy-uciskowe. Wyroby te wspomagają przepływ krwi przez żyły, odpowiednio je stymulując.

Jakie ćwiczenia na rozluźnienie nóg?

Ćwiczenia relaksacyjne na napięte i zastane nogi to najlepsza, bardzo szybka i wygodna dla każdej osoby forma rozluźnienia. Regularnie wykonywane poprawiają sprawność układu krążenia, wspomagają pracę żył oraz regulują ciśnienie krwi. Warto stosować m.in.:

- rozciąganie kończyn, które to wykonywać można nawet po przebudzeniu lub zaraz po skończonej pracy. Polegają na unoszeniu nóg jak najwyżej do przodu lub w boki, aż do poczucia naciągania. Warto wykonywać je pod różnymi kątami, by poruszyć każdy mięsień.

- podnoszenie kolan najwyżej jak można w stronę brody. Można wspomóc się dłońmi i przytrzymywać kończynę. Należy ćwiczenie to powtórzyć kilkakrotnie i zmienić nogę.

- przysiady, gdyż to najbardziej znana forma rozluźniania kończyn dolnych, dlatego warto ją stosować zaraz po rozciąganiu.

- skłony, które  wykonuje się w pozycji stojącej. Należy wykonać lekki rozkrok i starać się dotknąć dłońmi palców u stóp.

- odpychanie się od innych przedmiotów, świetnie sprawdzi się u osób bardziej sprawnych, gdyż polega na staniu na jednej nodze, gdzie druga umieszcza się na przedmiocie z przodu, a następnie na zmianę przysuwa i odpycha.

Przy wykonywaniu ćwiczeń u osób w ciąży lub ze skłonnościami do zaburzeń okładu krążenia warto zaopatrzyć się w sklepie internetowym Relaxansklep w specjalistyczne produkty wspomagające jak np. majtki ciążowe, dostępne pod linkiem https://relaxsansklep.pl/pl/p/-Majtki-ciazowe-na-brzuch-RelaxSan-RelaxMaternity/153.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%