Zamknij

Jak stworzyć wyróżniające się opakowanie farby do ścian?

13:14, 02.12.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:16, 02.12.2021

Farba do ścian jest produktem, który powinien posiadać wyróżniające się opakowanie. Pomoże ono przyciągnąć uwagę klientów, co jest szczególnie ważne ze względu na dużą konkurencję w tej branży. Dobre wiadro powinno też być wykonane z odpowiednich materiałów. Świetnie nadają się tutaj tworzywa z recyklingu, dlatego sprawdź, jak się je produkuje.

Co oznacza zamknięty obieg w produkcji plastikowych opakowań?

W przyrodzie wiele elementów krąży w zamkniętym obiegu. Woda spadająca w postaci deszczu unosi się potem do góry przez parowanie i tworzy chmury, z których padają kolejne opady. Nie wszystko może jednak samoistnie przekształcić się w coś innego – w niektórych przypadkach konieczna jest pomoc człowieka. Doskonałym przykładem mogą być odpady z tworzyw sztucznych. Naturalnie leżałyby one na wysypiskach, rozkładając się przez tysiące lat. Można jednak przekształcić je w tzw. regranulat, z którego można wykonać na przykład plastikowe wiadro 25l.

Nie tylko opakowanie, lecz także etykieta – o technologii IML

Produkcja opakowań bardzo często wiąże się z dodatkowym naklejaniem etykiet na puszki lub wiaderka. Bywają one wyprodukowane z różnych materiałów, przez co ich segregacja, a następnie ponowne wykorzystanie jest utrudnione. Aby pomóc środowisku, warto zainwestować w etykietę IML. Jest ona wykonana z polipropylenu (PP), więc tego samego surowca co większość opakowań. Metoda ich naklejania polega na wtopieniu ich w pudełko w taki sposób, że są one spojone w jedno. Dzięki wykorzystaniu tej metody bardzo łatwo da się ponownie wykorzystać wiadro podczas recyklingu.

Czy opakowania z recyklingu różnią się czymś od tradycyjnych?

W przypadku użycia regranulatu do produkcji plastikowych opakowań trzeba trzymać się ścisłych wytycznych. Przede wszystkim pudełka tego typu nie nadają się do wszystkich typów produktów. Nie są one bezpieczne do kontaktu z żywnością, a najlepiej sprawdzają się w szeroko pojętym przemyśle chemicznym. W warstwie budowlanej przydadzą się zatem do przechowywania farb właśnie.

Jakie są zalety stosowania opakowań z recyklingu?

Wspomniany wcześniej zamknięty obieg produkcyjny surowca ogranicza produkcję nowych tworzyw, które zalegają następnie na wysypiskach śmieci. Jest to zatem działanie ograniczające produkcję zbędnych odpadów. Ponadto ograniczona zostaje emisja dwutlenku węgla do atmosfery i zwiększa się oszczędność energii. Warto jeszcze wspomnieć, że rozwiązanie z recyklingiem spełnia europejskie normy dotyczące przetwarzania surowców. Jest to zatem nie tylko działanie proekologiczne, lecz także zgodne z prawem europejskim.

Wykorzystanie regranulatu do produkcji opakowań na farby to świetny sposób na oszczędność pieniędzy i ochronę środowiska. Warto zainteresować się tą metodą produkcji i wdrożyć ją w swojej firmie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%