Zamknij
REKLAMA

Jak działa urząd skarbowy online?

09:42, 18.01.2022 | Materiał partnera

Od lat coraz więcej spraw załatwiamy w urzędach zdalnie. Wdrażanie rozwiązania na przykład przez ministerstwo finansów ułatwiają życie i wiele osób przekonało się chociażby do rozliczeń podatkowych za pomocą specjalnych platform. Niewątpliwie na rozbudowywanie się elektronicznej administracji wpływ ma również pandemia i liczne ograniczenia związane z restrykcjami. Obecnie więc wiele spraw można załatwić przez Internet, a od lutego ubiegłego roku także urzędy skarbowe weszły w strefę e-usług. Niezmiennie w serwisie udostępniamy bezpłatnie wszystkie niezbędne materiały do rozliczeń.

Jakie możliwości w serwisie udostępniamy bezpłatnie?

Uruchomiona w lutym 2021 roku usługa urząd skarbowy online pozwala szybko i wygodnie załatwić różnego rodzaju sprawy podatkowe przez internet. Dzięki temu podatnicy nie muszą osobiście odwiedzać placówki, czy też wysyłać dokumentów tradycyjną pocztą. To także miejsce, w którym można szukać zmian podatkowych wprowadzonych na przykład na formularzach rozliczeń podatkowych. To właśnie e-PIT przyciąga na strony urzędów skarbowych najwięcej petentów. Poza tym oczywiście elektronicznie obsługiwani są także przedsiębiorcy oraz klienci, którzy mają inne zobowiązania rozliczeniowe. Jeśli szukasz pomocy na przykład w zakresie wypełniania formularzy, możesz liczyć na wsparcie online lub też usługi rezerwacji wizyty w stacjonarnym urzędzie.

Urząd skarbowy pod ręką

 W e urzędzie skarbowym sprawy załatwić mogą podatnicy, płatnicy, pełnomocnicy, komornicy czy notariusze. Dla nich są przygotowane konkretne usługi, a treści zamieszczone na platformie są zgodne z aktualnym stanem prawnym, więc można mieć pewność, że sięga się po rzetelne źródła, a PIT online złoży się na właściwym formularzu. Przy często zmieniających się przepisach jest to szczególnie istotne. E urząd skarbowy działa na stronie podatki.gov.pl. To witryna znana tym podatnikom, którzy w ten sposób korzystają z usługi Twój e-PIT. By się zalogować należy zalogować się Profilem Zaufanym lub danymi podatkowymi. W  serwisie można także znaleźć również posiadanie mandaty oraz numer mikrorachunku podatkowego. Jest on niezbędny do wpłaty należnych podatków. Poprzez platformę można więc zapłacić online podatek PIT, CIT i VAT, należności od czynności cywilnoprawnych (PCC), spadków i darowizn oraz kartę podatkową (KP), opłatę skarbową, a także wspomniane mandaty karne. Z intuicyjnego sposobu korzystania z usługi są więc zadowoleni przedsiębiorcy, pracownicy, podatnicy oraz inne urzędy. Warto pamiętać, by przy rozliczaniu PIT przekazać 1% podatku na konkretną organizację pożytku publicznego i w ten sposób wspomóc ważny dla siebie cel.

Rozlicz e-pit szybko i bez problemu

Aby skorzystać z usługi e-Urząd Skarbowy wystarczy się zalogować z wykorzystaniem Profilu Zaufanego, e-Dowodu lub poprzez bankowość elektroniczną. Można także wysłać pisma, zawiadomienia oraz złożyć tak zwany czynny żal. Sama platforma jest stale rozbudowywana, by odpowiadać na potrzeby podatników. Coraz więcej spraw można załatwić więc bez wychodzenia z domu, co nie tylko jest wygodne, ale również daje pewność, że dopełniliśmy na czas wszystkie formalności. Podatnicy prowadzący działalność mają także dostęp do spraw firmy, i usługi przeznaczone dla notariuszy i komorników sądowych czy też opcje pozwalające składać wnioski i otrzymywać informacje o stanie sprawy znacząco ułatwiać będą pracę wielu osobom. Poza tym platforma będzie również zintegrowana z innymi serwisami. Dzięki temu szybko, bezpiecznie, przez internet można zarządzać swoimi zobowiązaniami, otrzymywać e-zaświadczenia, rozliczać się na obowiązujących aktualnie formularzach, co jest szczególnie istotne dla osób, które składają swoje roczne zeznanie podatkowe.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%