Zamknij
REKLAMA

Wedding planner – profesjonalista i pasjonat ślubów w jednym

08:19, 25.01.2022 | Materiał partnera

Organizacja wesela od A do Z to nie lada wyzwanie. Może przysporzyć problemów zwłaszcza osobom bez doświadczenia, które po raz pierwszy organizują przedsięwzięcie tego typu – a do takich należy większość przyszłych nowożeńców. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy już skazani wyłącznie na własne siły i naukę na błędach – do naszych usług jest bowiem wedding planner, czyli specjalista i prawdziwy pasjonat organizacji ślubów i wesel. Dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia i z jakim kosztem się to wiąże?

Co warto wiedzieć o profesji wedding plannera?

Wedding planner (po polsku konsultant ślubny) to stosunkowo nowy zawód, który narodził się z pasji i zamiłowania do ślubnych przygotowań. W USA i na zachodzie Europy ta profesja od lat jest bardzo popularna, a jej przedstawiciele chętnie wybierani przez pary, które marzą o weselu ze snów, jednak nie posiadają doświadczenia, czasu ani możliwości niezbędnych do jego samodzielnej organizacji. Wedding planner to profesjonalista i pasjonat, który od podszewki zna branżę ślubno-weselną, posiada sieć kontaktów i sprawdzonych wykonawców oraz jest w stanie zrealizować praktycznie dowolną wizję wesela, mieszcząc się przy tym w założonym budżecie.

Wedding planner jest wynajmowany przez parę w celu organizacji ich wesela. Działa więc wyłącznie w interesie klientów oraz proponuje im sprawdzone, zgodne z aktualnymi trendami rozwiązania. Służy nie tylko praktyczną pomocą w organizacji ślubu i wesela, ale także radą. Sprawdzony konsultant pomoże wybrać najlepsze sale weselne, udekorować je zgodnie ze stylistyką weselną oraz wskaże pozostałe usługi, które musimy zarezerwować przed swoim wielkim dniem.

Skorzystanie z jego wsparcia pozwala uniknąć wielu przykrych niespodzianek, opóźnień oraz innych niedogodności, na które zwykle natrafiają pary samodzielnie organizujące to wydarzenie. Z usług konsultanta ślubnego warto skorzystać zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy mało czasu na samodzielną organizację całego przedsięwzięcia.

Ile kosztują usługi wedding plannera i dlaczego warto ponieść ten wydatek?

Wynagrodzenie konsultanta ślubnego zależy od wielu czynników. Trudno więc wskazać jednoznacznie kwotę, jaką należy przygotować, aby skorzystać z jego wsparcia w zakresie organizacji ślubu i wesela. Według danych portalu ślubnego Wesele z Klasą, wedding plannera zamówimy już od 1000 zł, jednak w takiej kwocie zazwyczaj będzie się zawierała konsultacja oraz wskazówki, które będziemy musieli sami wcielić w życie. Jeśli chcemy natomiast skorzystać z usług wedding plannera w pełnym zakresie, musimy liczyć się z wydatkiem od 5000 zł wzwyż. Czy to dużo?

Jeśli weźmiemy pod uwagę czas potrzebny do zorganizowania całego przedsięwzięcia (liczony w miesiącach!), mnogość większych i mniejszych czynności oraz kompletną realizację naszej wizji w najdrobniejszym szczególe – cena wynajęcia profesjonalnego konsultanta ślubnego nie będzie już się wydawała wygórowana, zwłaszcza w porównaniu do tego, ile kosztują same sale weselne. Jeśli więc marzymy o idealnym weselu, perfekcyjnie dopasowanym do naszej wizji i nie chcemy popełnić błędów, zdecydowanie warto skorzystać w tym zakresie ze wsparcia profesjonalisty, dla którego organizacja ślubów i wesel to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby i pasja.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%