Zamknij
REKLAMA

KORONAWIRUS. INFORMACJE NA BIEŻĄCO - 23 marca

07:50, 23.03.2020 | DDWloclawek.pl
REKLAMA
Skomentuj
Już ponad 500 osób chorych z powodu koronawirusa.

Na bieżąco informujemy o sytuacji w sprawie koronawirusa we Włocławku. W piątek (20 marca) potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w mieście. W Polsce chorych są już 649 osób.

Godz. 20:52: Raport Urzędu Wojewódzkiego na temat koronawirusa w kujawsko-pomorskim:

Stan na dzień 23.03.2020 r.:

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 21,

- liczba osób hospitalizowanych – 38,

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 3903,

- liczba osób objętych nadzorem – 1632,

- liczba pobranych próbek – 678.

- czytamy w komunikacie.

Godz. 20:50:  Urząd Wojewódzki przekazał informacje o 21. osobie zakażonej koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. To kobieta w średnim wieku z powiatu bydgoskiego. Wróciła z zagranicy i przebywa w kwarantannie domowej. Jej stan jest dobry.

Godz. 20:47: Jest 57 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jedna z chorych osób mieszka w woj. kuajwsko-pomorskim.

Godz. 19:32: Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie.

Godz. 16:52: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ośmiu zakażeniach koronawirusem. Łącznie zachorowały już 692 osoby.

Godz. 15:00: Włocławscy ratownicy apelują do mieszkańców miasta i okolic, aby nie okłamywać służb ratunkowych. 

Godz. 14:10: Strażnicy miejscy z Włocławka w trakcie patrolowania ulic będą apelować o stosowanie się do zalecenia pozostawania w domu. Z głośników w autach popłynie komunikat: 

W związku z epidemią koronawirusa apelujemy o pozostanie w domu. Bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. 

- Będziemy odczytywać przygotowany komunikat w miejscach dużego ruchu pieszych, w miejscach, w których zwyczajowo gromadzą się mieszkańcy oraz w przypadku zauważenia zbiegowiska lub grupy osób - informuje rzecznik straży miejskiej Dariusz Rębiałkowski. 

Godz. 12:54: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chorzy to mieszkańcy woj. dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, małopolskiego, lubelskiego i łódzkiego. Poinformowano również o kolejnym zgonie osoby zakażonej. Zmarł 83-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach i miał choroby współistniejące.

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

Godz. 12:42: Jednostka Strzelecka 4051 chce szyć maseczki dla szpitala we Włocławku. Na jej facebookowym profilu ukazal się taki komunikat:

- Do akcji szycia maseczek zaprosiliśmy lokalne społeczności oraz koła gospodyń wiejskich z Włocławka i okolic. Na chwilę obecną mamy potwierdzonych kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy zgodzili się podjąć nieodpłatnego szycia maseczek na potrzeby Włocławskiego szpitala - czytamy w informacji. 

Inicjatywę można wspomóc przekazując darowiznę na wskazane w poście konto. 

Godz. 12:18: Radny Jacek Buława zaapelowal do prezydenta Włocławka o przekazanie 33 tabletów, będących w dyspozycji miejskich radnych, dzieciom, które muszą uczyć się zdalnie. 

Screen z Facebooka Jacka Buławy.

Godz. 11:50: Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w tym mieście. 

-  Pacjent przebywa na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego 4/4a w Toruniu. Jest to szpital wyznaczony i przygotowany do udzielania pomocy pacjentom zarażonym koronawirusem. Pacjent czuje się dobrze. Służby sanitarno-epidemiologiczne identyfikują obecnie osoby, z którymi pacjent się kontaktował i poddają je kwarantannie lub nadzorowi medycznemu. Podejmowane działania zmierzają do ograniczenia zasięgu i opóźnienia kolejnych zachorowań, tak by możliwe było spokojne przystosowanie się do nowej sytuacji i zapewnienie właściwej opieki wszystkim chorym - napisał na Facebooku Michał Zaleski. 

Godz. 11:00: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej namawia do pozostania w domach, przy okazji prezentując sokoła, który zamieszkuje ich komin.

Godz. 9:45: Ratusz chwali włocławian za przestrzeganie zasad kwarantanny.

Godz. 9:43: Saniko informuje, że wtorku, 24 marca, do odwołania nie będzie wydłużonych, wtorkowych dyżurów Biura Obsługi Klienta. BOK oraz kasa Biuro czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 -12.00. Klienci obsługiwani są pojedynczo.

Worki na odpady wydawane będą mieszkańcom w godzinach pracy BOK.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest nieczynny do odwołania. 

Saniko zaleca dokonywanie wpłat za rachunki drogą elektroniczną, a także - o ile to możliwe - załatwianie wszelkich spraw związanych z realizacją usług, drogą elektroniczną lub telefonicznie. W tym celu uruchomiona została dodatkowa linia telefoniczna o numerze 54 412-38-89 oraz działać będą dotychczasowe nr tel. 54 412 38 77, 78 i 79. Na bieżąco monitorowana będzie skrzynka elektroniczna [email protected]

Godz. 9:35: Problemem w czasie epidemii koronawirusa jest absencja personelu medycznego w szpitalach. Brakuje ok. 20-25 proc. pracowników. Władze województwa zamierzają przyjrzeć się tej kwestii.

Godz. 9:28: Urząd Marszałkowski będzie zajmował się redystrybucją masek ochronnych. Na początek będzie to 10 tys. sztuk dziennie. Produkcja ma być jednak sukcesywnie zwiększana.

- To są maski wykonane z materiałów najwyższej klasy

- zapewnia marszałek Piotr Całbecki.

Redystrybucja ma odbywać się w oparciu o zapotrzebowanie szpitali, a także samorządów. Maski będą przekazywane nie tylko lekarzom, ale także np. pracownikom marketów i innych jednostek, w których są potrzebne.

Godz. 9:22: Zawieszono dwie linie kolejowe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym Toruń-Sierpc. Liczba połączeń Przewozów Regionalnych została zmniejszona o 30 proc. Połączenia autobusowe Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego i innych wojewódzkich przewoźników zostały zredukowane o ok. 50 proc.

Godz. 9:20: Urząd Marszałkowski zamierza przeznaczyć środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na wsparcie zarządzania kryzysowego w województwie, w tym np. zakup karetek. Fundusze unijne mają również pomóc przedsiębiorcom z regionu.

Godz. 9:16: Urząd Wojewódzki przedstawił informacje o kolejnych dwóch zakażonych koronawirusem w kujawsko-pomorskim.

- Dziewiętnasta zakażona osoba to młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry. Dwudziesta zakażona osoba to młody mężczyzna z Torunia, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry

- informuje Adrian Mól, rzecznik Wojewody.

Godz. 9:10: Komisja Europejska zgodziła się na przeznaczenie 4 proc. (ok. 320 mln zł) z Regionalnego Programu Operacyjnego na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają być wydawane na przystosowanie systemu opieki zdrowotnej do sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem (chodzi o wszystkie szpitale publiczne i placówki opieki zdrowotne), a także zabezpieczenie ludności przed rozprzestrzenianiem się wirusa (szczególnie osób starszych i niepełnosprawnych). Środki unijne mają również pomóc zapewnić bezpieczeństwo edukacji i informacji publicznej, a także pomoc psychologiczną dla mieszkańców.

Godz. 9:04: 30 marca odbędzie się sesja Sejmiku Województwa. W piątek (27 marca) odbędzie się telekonferencja, podczas której zostaną omówione z radnymi wszystkie punkty obrad. Dzięki temu dyskusja zostanie przeprowadzona przed posiedzeniem, a w czasie zgromadzenia odbędą się tylko głosowania. Jednym z punktów będzie przekazanie środków na walkę z koronawirusem.

Godz. 9:01: Rozpoczął się internetowy briefing prasowy marszałka województwa, Piotra Całbeckiego:

Godz. 8:56: Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do zainstalowania aplikacji "Kwarantanna domowa".

To oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Dzięki naszej aplikacji zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii

- informują urzędnicy.

Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy  zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu z wiadomości SMS.

Godz. 8:41: Ministerstwo Zdrowia informuje o 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich dwie osoby z województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych wynosi 649 osób, a 7 z nich zmarło. . 

Godz. 8:11: Na godz. 9 zapowiedział konferencję prasową na żywo marszałek województwa Piotr Całbecki. Ma przedstawić działania samorządu województwa w obliczu epidemii COVID-19. 

- Zagadnieniami będą m.in. sytuacja epidemiczna w regionie i przygotowanie szpitali, działania samorządu województwa podejmowane w obecnym czasie na rzecz uczniów i seniorów, środki ostrożności podejmowane w środkach komunikacji publicznej, rozwiązania dla beneficjentów RPO, sposoby komunikacji zdalnej z klientami Urzędu Marszałkowskiego - infor,muje Urząd Marszałkowski w Toruniu. 

Konferencję będzie można obejrzeć tutaj

Godz. 7:51: Do niedzieli liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 634 osoby. 18 w nich to pacjenci z woj. kujawsko-pomorskiego. Od piątku mamy też jedno zachorowanie we Włocławku - mężczyzna przebywa w szpitalu w Bydgoszczy.

[ZT]38085[/ZT]

 Od początku epidemii zmarło siedem osób.

Poniedziałek, 23 marca, godz. 7:50: Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z niedzieli, 22 marca:

[ZT]38100[/ZT]

(DDWloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (87)

Boję sieBoję sie

8 3

Boję się! 08:03, 23.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SpekulantSpekulant

12 1

To siedź w domu. Nic ci nie grozi. 09:14, 23.03.2020


##

4 3

i tak trzeba umrzeć 10:47, 23.03.2020


Do SpekulantDo Spekulant

0 0

Niezwykle "cenne" podpowiedzi dla kogos kto musi pracowac np dla obslugi sklepow, wszelkich sluzb typu lekarze czy strazacy albo poprostu pracownikow duzych zakladow pracy, ktorych nikt nie nakazal zamknac..No brawo Ty geniuszu intelektu 07:21, 24.03.2020


Wilk Alfa Wilk Alfa

27 3

Nie bój się tylko bądź ostrożna / ostrożny jak nigdy do tej pory . Nic innego nie możemy zrobić tylko wyjątkowo uważać ... Pewnie będzie tak że z czasem opanujemy sytuację a to paskudztwo zostanie już z nami na zawsze ... 08:32, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lislis

0 3

Tylko w ciąże nie zajdź..... 13:08, 23.03.2020


kwarantannakwarantanna

5 22

Chcemy żyć bez strachu o nas i nasze rodziny! Dlaczego rząd naraża nasze dzieci, dlaczego prezydent miasta działa tak nieporadnie? Siedzimy pozamykani jak w klatkach, znikąd pomocy, jak długo to jeszcze będzie trwało? Niech ktoś w końcu zacznie coś robić! 08:55, 23.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

SpekulantSpekulant

19 2

No ale jakiej pomocy oczekujesz? Pytam poważnie. 09:14, 23.03.2020


Nie Nie

18 1

rozumiem co ma zrobić dla ciebie prezydent ? Piszesz siedzimy jak w klatkach ,czyli skoro siedzimy to nie jesteś sama ,ja jestem osobą samotną , rozumiem powage sytuacji ,nie narzekam , nie mam do nikogo pretensji itd.Zastanów się ograniczasz wyjscia z domu nie dla mnie, nie dla sąsiada ale dla siebie i przestań narzekać ,sama sobie pomóż ,wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji,Nie miej postawy roszczeniowej do świata ,tym razem nie zadziała !!!! 09:32, 23.03.2020


asaasa

6 2

wal w wiadro z castoramy z strachu 10:46, 23.03.2020


676676

4 0

Ty siedzisz jak w klatce, ja muszę pracować i nie narzekam a się narażam i to bardzo. 21:53, 23.03.2020


Też się bojęTeż się boję

5 6

Oczekujemy,ze będzie dużo testów wykonywane.Wiemy,że mamy,lub wiemy kto ma wirusa i tych izolujemy.Właśnie we Włoszech wszyscy pozarażali wszystkich.Wczoraj w tvn 24 podawano ,ze można robić znacząco więcej testów na obecność coronowirusa,tymczasem zmarł podczas kwarantanny człowiek oczekujący na pobranie testu.Obecnie oczekuje się nie tylko na wykonanie testu ale nawet na pobranie tego testu.Walkę z wirusem prowadzi Szpital,dlaczego lekarze rodzinni zostali wyłączeni z wiedzy o koronowirusie?Wiedza Pani z sanepidu już nie wystarczy. 09:45, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TyrolTyrol

1 4

W tvn też mówili że wit c nie zabija wirusa a całe Chiny trąbią że to o a zatrzymała pandemie 11:58, 23.03.2020


PrawdaPrawda

1 3

TVN i wyborcza jest stronnicza jak TVP, nie oglądam i nie czytam tych mediów 12:38, 23.03.2020


zolnierzzolnierz

10 8

Włocławek taki pusty też jest bez kwarantanny :):P 09:57, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tym onTym on

12 6

Ten wirus to wina pewnej nacji co rządzi światem podróżóją po świecie i przywożą inne wirusy i inne zarazy cymbały w czapeczkach
10:34, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jeden światowyRządjeden światowyRząd

1 3

rodszildów i rockefelerów ale bydło nie zajarzy kto to taki ^^ 13:57, 23.03.2020


RyszardtymRyszardtym

2 2

Ale za rotschildem stoją cesarze rzymscy narodu niemieckiego 14:28, 23.03.2020


Włocławek 36Włocławek 36

6 1

Z jakiej dzielnicy jest ten zakażony z Włocławka? 10:35, 23.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

belekbelek

10 1

zazamcze ,a rodzinka lata po biedronie i lewiatanie i zaraża 10:43, 23.03.2020


PołudniePołudnie

1 3

Nie jest z zazamcza 10:50, 23.03.2020


Włocławek 36Włocławek 36

3 1

To nie mają kwarantanny 😠?
To z Zazamcza, czy nie? 11:16, 23.03.2020


iga45iga45

1 5

z włocławka jest ,,, czy to ważne skąd ? , ważne że chory 11:37, 23.03.2020


aaaaaa

13 5

a kto zlikwidował oddział zakażny we Włocławku w 2005 r. - PO I PSL !!!!! i marszałek z Torunia - 10:37, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Absencja Absencja

17 4

Zastanawia bezczelne uciekanie pracowników medycznych na zwolnienia. Po co ktoś chce być lekarzem czy pielęgniarką jak wobec takiej sytuacji czmycha pod kołderkę. Żołnierz zdezerteruje podczas działań wojennych a policjant da nogę przed bandytą? Wstyd! 👎👎👎 10:39, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MARLESMARLES

4 2

Chyba,że brak im sprzętu zabezpieczającego.Oni powinni być szczególnie zabezpieczeni.Powinno się to sprawdzić.Ale ta informacja zasiała jeszcze większy strach.😥 11:03, 23.03.2020


VV

5 1

Bo to jaśnie państwo, widać kto z powołania, kto dla kasy wstyd, to kasjerką, też powinna iść na zwolnienie bo może się zarazić, co za pokolenie, jakby wojna była to może garstka by poszła walczyć, reszta wygodnickich i tchórzy zaprzedałaby masz kraj, nasi przodkowie, którzy walczyli o wolność w grobach się przewracają 12:44, 23.03.2020


moniekmoniek

12 3

wszyscy się boja ale broją ,latają po marketach jak dzidź ,stoją w kolejkach wózki pełne towaru jak na wojnę..... 10:40, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lidllidl

9 1

6.30 rano przed biedroną stoją z 20 osób i sobie podśmiechujki robią ,najwięcej emerytów..... 11:31, 23.03.2020


REKLAMA

Paranoja !!!Paranoja !!!

4 1

A co z tą wieloosobową rodziną z Kowala, która objęta jest kwarantanną ? Czy zdążyli przekazać zakażenie innym mieszkańcom w okolicy, nim dowiedzieli się od znajomego z Niemiec o jego pozytywnym wyniku na Covid19, a z którym przebywali na nartach w Austrii ?
Odmówiono im potwierdzenia na testach. To dla kogo będą przeznaczone te testy ? 10:51, 23.03.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

infoinfo

5 1

Z tego co dowiedziałem się z konkurencyjnego portalu SANEPID odmówił im testów. To było lekkomyślne w marcu kiedy już była epidemia jechać na narty do Austrii. Badanie można zrobić prywatnie nawet w Warszawie 11:25, 23.03.2020


minister zdrowiaminister zdrowia

3 3

mówił że testy nie będą komercyjne i co ...? 12:09, 23.03.2020


! !

2 0

Zapoznaj się jeden z drugim kiedy można zrobić testy, żeby wyszły w 100% pozytywne lub negatywne, a dopiero się wypowiadaj, bo małomiasteczkowość z was wychodzi, czyli sensacja i plotka 12:50, 23.03.2020


wykrzykniku,wykrzykniku,

2 0

ich znajomy ma wynik pozytywny to po co czekać ? należy szybko wdrożyć leczenie ! 18:50, 23.03.2020


(....)(....)

1 0

Wròcili ganiali beztrosko po sklepach, znajomych a gdy dowiedzieli się że kumpel jest zarażony to larum. To jest odpowiedzialność. 22:49, 23.03.2020


noseknosek

5 2

Gdzie "zapytaj "?dlaczego niema??boicie się czegoś ? 11:02, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tylko prawdatylko prawda

3 1

boją sie że garstka ludzi wie że wirusa nie ma i że chcą wdrązyc walute cyfrową 13:59, 23.03.2020


GhostGhost

7 1

A co jeśli każdy z nas to ma (lub większość?) Przecież nie wszystkim robią testy. BO ICH NIE MA!!!! Pracuję w firmie logistycznej, mam kontakt z kierowcami, nie wiem skąd przyjechali (dowiaduję się potem), czy są zdrowi. Każdy ci powie, że jest zdrów, nie? I teraz co? Nie mam objawów. Nie mam gorączki, nie mam biegunki, nie mam kaszlu. Mogę jednak przechodzić to cudo bezobjawowo, zarażając innych. Dlaczego rząd nie zrobi akcji "pobieramy wymazy"? Niech służby łażą po domach, odpowiednio ubrane i pobierają wymazy do badań od każdego obywatela w kraju. 11:07, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ManiaaManiaa

2 0

Koalicja firm wspierających walkę z koronarowirusem Zespół warsaw genomics. 16:47, 23.03.2020


oleksyoleksy

6 4

wszyscy umrzemy 😠😠😠 ,dopiero będziemy robić śmichy chichy jak trumien braknie 11:41, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LkijLkij

0 1

A czy zauważalna jest już wzmożona produkcja trumien? 14:28, 23.03.2020


sęksęk

2 0

desek na tartaku brakuje 18:50, 23.03.2020


KARA  BOSKAKARA BOSKA

3 5

I NADSZEDŁ DZIEŃ ZAGŁADY NA TE GRZESZNE MIASTO ,TO DOPIERO POCZĄTEK,
ZACZNIECIE DOPIERO WIERZYĆ JAK NAJBLIŻSI ZACZNĄ UMIERAĆ...... 11:48, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

,,

3 2

jasteś nią 18:51, 23.03.2020


do aaado aaa

9 2

do 2015 r PO/PSL zlikwidowało w Kraju 40% szpitali zakaźnych w tym także specjalistyczne laboratoria 11:53, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LIS i inni :(:(LIS i inni :(:(

5 0

reść publikacji Newsweeka dotycząca tego, że
LLP wykupiło z rynku maski, w których walczy się z koronawirusem, jest
nieprawdziwa i wprowadza opinię publiczną w błąd - przekazała firma w
komunikacie przesłanym mediom.
"Newsweek" w niedzielę napisał, że
gdy we Włoszech wprowadzano stan kryzysowy z powodu koronawirusa,
odzieżowy gigant LPP wykupił kilkaset tysięcy masek. Według publicznych
deklaracji nawet milion masek ochronnych z polskiego rynku. Firma
wysłała je do Chin, oficjalnie jako pomoc dla najbardziej potrzebujących
regionów. Według ustaleń "Newsweeka" większość masek, których eksport
zachwiał polskim rynkiem, trafiła do fabryk szyjących ubrania dla LPP.
Firma w przesłanym oświadczeniu poinformowała, że treść tej
publikacji jest nieprawdziwa i wprowadza opinię publiczną w błąd.
Przypomniała, że "akcja zakupu masek zorganizowana przez LPP miała
miejsce pod koniec stycznia tego roku, kiedy epidemia zachorowań na
koronawirusa ograniczała się wyłącznie do kontynentu azjatyckiego i była
odpowiedzią na dramatyczny apel pracowników LPP i ich rodzin
znajdujących się w Szanghaju, nie zaś aktem mającym na celu zachowanie
ciągłości produkcji kolekcji spółki".

LPP w tym komunikacie zwraca również uwagę, że w momencie ogłoszenia
epidemii koronawirusa w Chinach i wysyłki masek przez LPP cała zlecona
produkcja kolekcji wiosenno-letniej była już dawno zakończona, a
pracownicy fabryk azjatyckich nie świadczyli pracy na rzecz LPP.
"Zakup i wysyłka masek nie była zatem zabiegiem mającym na celu
przyspieszenie powrotu do pracy pracowników fabryk, a wyłącznie aktem
solidarności i humanitarnego działania na rzecz naszych wieloletnich
współpracowników"
- czytamy w oświadczeniu.
Firma przypomniała też, że "maski, w porozumieniu z polskimi
placówkami dyplomatycznymi w Szanghaju, Kantonie, Chengdu, Hongkongu
oraz Pekinie, trafiły nie tylko do polskiej obsady konsulatów i
ambasady, ale także do Polaków stacjonujących w Chinach, z którymi
placówki te pozostawały w stałym kontakcie".
LPP wyraziło przy tym niezrozumienie dla faktu, że dziennikarz
Newsweeka Wojciech Cieśla kontaktuje się z przypadkowymi osobami w MSZ,
kiedy chce się dowiedzieć więcej na temat akcji pomocowej dla placówek
dyplomatycznych, pomimo, że otrzymał od LPP szczegółowe namiary
kontaktowe na Konsula Generalnego Konsulatu RP w Szanghaju, który
kierował akcją dystrybucji masek do placówek dyplomatycznych RP w
Chinach.
Przedsiębiorstwo za fałsz uważa tezę, jakoby wysyłka 500 tys. masek
do Chin zachwiała polskim rynkiem masek. "Zwracamy uwagę, że transport
miał miejsce pod koniec stycznia, kiedy epidemia koronawirusa nie
dotarła jeszcze do Europy. Redakcja formułuje swe zarzuty bez wspierania
się na faktach dotyczących ówczesnych rezerw magazynowych służby
zdrowia, ani firm, które handlują produktami medycznymi w naszym kraju" -
wskazuje LPP w oświadczeniu.
Firma zwraca też uwagę, że w treści artykułu pominięto fakt,
że każda pomoc na rzecz osób poszkodowanych na kontynencie azjatyckim w
tamtym czasie miała na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa i
tym samym zmniejszenie prawdopodobieństwa jego przeniesienia się na
pozostałe kontynenty, w tym również europejski.
LPP zaprzecza również temu, że akcja zakupu masek dla Chin była
jedyną błyskawicznie przeprowadzoną przez LPP akcją pomocową. Przypomina
ponadto, że wiele firm, które otrzymały w styczniu pomoc ze strony LPP,
w tej chwili wspiera firmę wraz ze swoimi chińskimi podwykonawcami w
akcji zakupu artykułów medycznych (termometrów, kombinezonów, masek,
specjalistycznych środków odkażających itp.) dla polskiej służby zdrowia
w porozumieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
"Partnerzy chińscy, którzy otrzymali nasze wsparcie na początku roku,
od tygodnia z własnej inicjatywy i w porozumieniu z LPP organizują
transporty masek, które finansuje spółka kwotą 1 mln PLN i sukcesywnie
przekazuje polskim szpitalom" - zwrócono uwagę w oświadczeniu 12:14, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ręce opadają :(Ręce opadają :(

4 2

Opozycja się nadaje na Madagaskar , teraz atakują Szumowskiego o testy :( 12:16, 23.03.2020


ZibikZibik

4 1

Opozycja u nas to śmiech na sali, HIPOKRYZJA wylewa się z nich strumieniami, tylko krytyka im dobrze wychodzi, nic więcej, co by nie zrobił to źle, oczywiście nie bronię pisu, ale w takiej nawale jak teraz, to nie ma mocnych, widać to nawet na zachodzie, a oni zamiast dla Polski współpracować to kłody kładą i fack newsy rozpowszechniają, zawzięte to wszystko, pluje na siebie, niedobrze się od nich robi 12:27, 23.03.2020


PrawdaPrawda

9 2

Uważam, że Polacy i tak się stosują do zaleceń bardziej niż Włosi , tam zlekceważyli zakazy i mają to co mają, teraz żałują, ale już za późno, nie ma lekarzy, sprzętu, miejsc w szpitalach ludzie umierają w domach, żadna służba zdrowia takiego armagedonu nie wytrzyma, dlatego musimy wyciągać wnioski i być odpowiedzialnym 12:18, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdzie są dla nas masgdzie są dla nas mas

7 6

gdzie są maseczki dla ludzi???????to podstawowa ochrona w świecie!!!! 12:26, 23.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

dopowyżejdopowyżej

3 5

Uszyj sobie bezradna istoto 12:29, 23.03.2020


masek  nimamasek nima

3 3

na alegro 13:17, 23.03.2020


cała prawdacała prawda

8 2

Gdy protestowałyśmy, całe społeczeństwo miało nas gdzieś. A gdy dziś idę do pracy, ludzie biją mi brawo z balkonu. Krzyczą, że jestem bohaterką. Gratulują. To hipokryzja! Czego wy mi ludzie gratulujecie? Tej pensji? Jeszcze rok temu wielu z was krzyczało, że w *%#)!& nam się przewróciło, bo podwyżek chcemy. Jesteśmy upokorzone przez system, jesteśmy codziennie upokarzane przez zwykłych ludzi. Nienawidzę tej roboty. Przegrałam życie za 3,5 tysiąca. Nienawidzę jej, ale jej nie rzucę. Mam trójkę małych dzieci. Potrzebuję pieniędzy. 12:28, 23.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

,, ,,

3 1

Bo generalnie Polaczki to mega hipokryci, małostkowi, zawzięci, zawistni ludzie z małymi wyjątkami 12:33, 23.03.2020


do   jakiej prawdy?do jakiej prawdy?

2 2

o co ci chodzi? 13:11, 23.03.2020


Do trollaDo trolla

1 1

Artykuł z WP skopiowany 13:57, 23.03.2020


REKLAMA

NorbixNorbix

13 2

Niech nasze Państwo się ogarnie i niech nie zwozi Polaków z zagranicy bo co rusz: mamy nowe przypadki A zakażeni właśnie wrócili z zagranicy! Nagle im się Polska przypomniała? Szkoda gadać. Rząd sam nam serwuje wirusa! 13:08, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AhaAha

4 2

Qwa jakby odmówili, to byś jojczoł, że odmówili rodakom powrotu do kraju, co za ludzie wszystko źle żadnemu nie dogodzi 14:00, 23.03.2020


faktfakt

17 2

Może przykra ale taka jest prawda że te loty po rodaków - to także import nowych zakażeń koronowirusem 13:17, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziadziadziadzia

6 2

Ciekawe z jaką częstotliwością ma robione testy nasze słońce narodu ?.... 13:38, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

STANISŁAWSTANISŁAW

4 1

ON NIE MUSI ! ON SAM JEST JEDEN WIELKI MAJOWY COVID. OSTATNIO WIDZIANY NA PRZEKOPIE MIERZEI. WIEWÓRKI UCIEKŁY.
18:35, 23.03.2020


hahahaha

8 0

Po mieście dzieciaki latają, młodzież w kolejce po kebaba przy Placu Wolności. Ławki w parkach częściowo zajęte. Super ta pandemia. 15:03, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re hahare haha

5 1

A co w tym czasie robi straż wiejska ? 15:16, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

achach

1 1

kapucyna trzepieach 18:49, 23.03.2020


StopStop

6 3

Czytaliscie na tvn 24... Z temperatura mozna przyjsc na wybory... To juz wszystko jest nie do pomyslenia... Tu rosnie wirus coraz wiecej przybywa.. Wezcie sie za to co trzeba niech rzad ratuje szpitalale 16:13, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PIERDOL  PIERDOL

1 4

się ,do tuska napisz 18:48, 23.03.2020


Stop Stop

6 1

Zaczeli przyjezdzac I sie zaczelo.. Najpierw pan z Francij prawda wiem dalej kto pojechal chory do niemiec I Wrocil chory... Zostal w kwaeanntanie zamiast zrobic mu testy... A rodzinie kazali dalej funkcjonowac... O co tu Chodzi masakra.. Niech wszystkich wpuszcza 16:17, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re stopre stop

1 1

Najpierw to przyjechał z Włoch narciarz kopertowicz 21:38, 23.03.2020


LavinaLavina

0 2

My name is Lavina and I am engaged in posting articles on Internet resources.
I would be very grateful if we could cooperate.
I prepared a questionnaire that will help us clarify all the data of cooperation.
The questionnaire is located at this link https://bit.ly/2IEXJH8

Filling out the form takes no more than 3 minutes and will greatly increase the speed of the start of our cooperation!

Thank you in advance for the answers and I hope for fruitful and mutually beneficial cooperation!
Sincerely, Lavina 18:34, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

R.E.DR.E.D

1 1

Nie otwierać linku z komentarzy LAVINA. ŚCIEMA I WYŁUDZANIE PIENIĘDZY!!! 18:44, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BLITZKRIEGBLITZKRIEG

2 3

Podczas gdy kłamstwo okrąży pół świata , prawda dopiero zakłada buty... PANIE I PANOWIE SZYKUJCIE SIĘ NA SPOŁECZNĄ REWOLTĘ. 19:17, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

LOTLOT

4 1

W RAMACH AKCJI " LOT DO POLSKI " WRÓCIŁO PONAD 130 TYŚ. POLAKÓW. TYLKO O NASZYM KONTYNGENCIE CZEKAJĄCYM W KUWEJCIE NA TRANSPORT DO OJCZYZNY RZĄD KURCZĘ ZAPOMNIAŁ. MOŻE ZRZUTA NARODOWA NA PALIWKO DO SAMOLOTU PADa ?
19:57, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gjkgjk

3 1

A Kidawa Błońska przyszła prezydent RP w wywiadzie powiedziała; że brakuje szpitali zastępczych i inspiratorów w szpitalach zakaźnych, 21:32, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re gjkre gjk

4 1

A te inspiratory Kidawy to kolesie z PO powinni zaproponować do samolotów bezgłowych- katechetki, albo do karakanów - *%#)!& 21:42, 23.03.2020


DuchuDuchu

3 0

Same ogólniki bez konkretów. Może redakcja zdobędzie informacje dla mieszkańców Włocławka ważne. : Ilu mieszkańców jest w kwarantannie na terenie miasta i dlaczego? Ile testów przeprowadzono na mieszkańcach Włocławka? I to drugie pytanie raczej jest najważniejsze. Bo jak powszechnie specjaliści twierdzą, że zdecydowana większość populacji przechodzi zarażenie bezobjawowo, to robiąc testy jak Szwedzi wyrywkowo na danym terenie, byłby wówczas obraz czy dany obszar jest wolny od wirusa czy raczej nie. I to byłby prawdziwy sygnał dla tej społeczności, czy siedzieć w domu i nie narażać siebie i innych. Bo jak widać to w sklepach raczej wielu "zwiedzających" i nic sobie robią z próśb by siedzieć w domu, a z kim nie pogadasz to zawsze pada, że u nas jeszcze tego nie ma na szczęście. Byłbym wdzięczny za doprecyzowanie informacji podawanych na portalu miejskim jakim jest DD Włocławek.
22:33, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anty pisanty pis

5 0

A może zrobić wybory bez wyborców? Niech zadecyduje Szeregowy Poseł. Ojciec Narodu. Naczelnik Państwa, kto ma być Prezydentem? 22:34, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-lim-lim

2 0

Nie rozumie dlaczego tak bardzo zalezy pisiorkom na wyborach 10 maja??? przeciez jak wybory beda pozniej to nic sie nie stanie tak? wladza do tej pory jest dalej w rekach pisu ich wyborcy beda tak czy siak na nich glosowac wiec nie rozumie waszego oburzenia wyborcy pisu....??? wytlumaczcie o co wam chodzi ze te wybory musza byc 10 maja??? jestescie dziwni jak caly pis. Chyba ze boicie sie ze wirus was zgladzi bo to pewnie wina Tuska co?. 22:41, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-asd-asd

7 1

PISowcy gotowi zniszczyć cała gospodarkę byleby tylko doprowadzić do wyborów 10 maja. Ile miliardów złotych dziennie kosztuje ta sekta pisowska? 22:42, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-ola-ola

2 1

Ja to miałam pod koniec października i miało wielu moich znajomych. Koszmarny suchy kaszel, gorączka ok.38 stopni i złe samopoczucie, bez kataru i bez bólu gardła. Kaszel po kilku dniach wilgotniał, ale był nie do odkrztuszenia, bo bardzo głęboki, jakby od przepony. Trwał prawie miesiąc. Ma rację dr Wolfgang Wodarg, że to było już dużo wcześniej, ale nikt tego nie szukał. 22:43, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

656656

2 0

Słuchajmy zaleceń, nie lekceważmy ich, nie narażajmy bliskich. 22:43, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-lim-lim

3 0

Każdy może się przepadać na obecność KORONAWIRUSA nie wychodząc z domu. Wystarczy wysłać próbkę kału na adres: PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa Polska--- 22:45, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-eugeniu-eugeniu

3 0

"Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać. Dlatego mam propozycje. Wszyscy zwolennicy partii rządzącej będą obsługiwani w czasie pandemii przez prof. Chazana i jemu podobnych, a reszta tzw. lewactwo przez pozostałą kastę wiecznie niezadowolonych lekarzy, rezydentów, ratowników i pielęgniarki. Honorowo, sprawiedliwie i szpitale się udrożnią. 22:51, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

amenamen

2 1

po co te głupoty pisać i tak wszyscy zdechną.... 23:03, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SharkySharky

1 0

A czy wiecie moi kochani że w tych dwóch budynkach przeznaczonych do kwarantanny tj.budynek Mopru na ul.Żytniej i bursa szkolna na ul.Chemików ma już 122 osoby tam przyjęte (stan na 23.03) które przechodzą tam kwarantanne po przyjeżdzie z zagranicy???Nic na ten temat u nas nie mówią a dlaczego???Pewnie nie chca siać paniki.Pewna informacja od bliskiej mojej osoby w Rodzinie która pracuje w służbach mundurowych.Tak samo tyczy sie tych co przesiaduja w kwarantannach domowych.Jest ich dużo ale u nas cisza.... 00:24, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wituswitus

1 1

A ja się pytam gdzie "zapytaj "ktoś odpowie?czy boicie się pytan ?bo w straszenie jesteście najlepsi 00:39, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Masakra Masakra

1 2

Ta strona ma tendencje do propagowania paniki. WSTYD! 06:58, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhostGhost

0 0

Jak to krzyczy Słoneczko Narodu: " Polacy! Do urn!". I jakntak dalej bedzie to faktycznie pójdziemy do ⚱ 12:38, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone