Zamknij
REKLAMA

Napoje energetyczne tylko dla dorosłych! Szykuje się ważna zmiana?

08.00, 28.06.2022 Źródło: Wirtualna Polska / Super Express Aktualizacja: 08.48, 28.06.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Napoje energetyczne będą sprzedawane jedynie osobom dorosłym? To jest możliwe. Tematem w drugiej połowie roku ma zająć się odpowiednia sejmowa komisja. 

Sprawę tzw. energetyków poruszył podczas ostatniego posiedzenia Komisji Zdrowia, Patryk Wicher z Prawa i Sprawiedliwości. 

Energetyki tylko dla dorosłych

Poseł Patryk Wicher wskazał, że problem "zrobił się na tyle spory i poważny, że trzeba by podjąć na jego temat dyskusję". Polityk dodawał, że w niektórych krajach energetyki, podobnie jak alkohol, dostępne są dla osób pełnoletnich. 

Temat ma być poddany dyskusji w trakcie listopadowego posiedzenia Komisji Zdrowia. 

- Wtedy też będą trwały obrady nad ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami, a Ministerstwo Zdrowia do tego czasu przygotuje raport o spożyciu napojów energetycznych wśród młodzieży - wskazuje dziennik Super Express. 

Podatek cukrowy nie pomógł

Napoje energetyczne cieszą się dużą popularnością na rynku. 

- 67 proc. nastolatków spożywa napoje energetyzujące, w tym 16 proc. robi to dość często - wskazywał 2021 roku wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. 

Wtedy też rząd wprowadził podatek cukrowy, który miał sprawić, że ich spożycie spadnie. Tak się nie stało, podatek, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, nie wpłynął na sprzedaż energetyków. 

(Źródło: Wirtualna Polska / Super Express)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Kevin MurphyKevin Murphy

2 0

Jestem za. Energetyki przyczyniają się do różnych chorób krążenia. Ja nie piję ich od ośmiu i pół roku. Dzięki temu czuję się o wiele lepiej. Nadmiar kofeiny też jest szkodliwy. Pozdrawiam. 18:53, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%