Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności w związku z obecność niezadeklarowanych jaj (składnik alergenny) w jednej partii batonów proteinowych. Produkt jest już wycofywany ze sprzedaży w całej Polsce.
GIS został poinformowany, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży partię batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym.
Jak podaje inspektorat, niewielka liczba batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym.
- Batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny, które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym - wskazał Główny Inspektorat Sanitarny.
W wyniku pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.
Dotyczy to produktu Herbalife baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym o numerze partii: G221666A z datą minimalnej trwałości określonej na 23/09/2022
Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanego produktu i poinformowała swoich odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez podmiot.
- Osoby uczulone na jaja nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie - wskazuje Główny Inspektorat Sanitarny.
Ale-07:13, 02.07.2022
-yaya! Dla tych uczulonych!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta
ale nie za darmo.
Parking bedzie
09:07, 2025-07-03
Ważny zawodnik Anwilu przenosi się do Hiszpanii
No i dobrze,że odszedł sam lub nie przedłuzono mu kontraktu ,bo był slaby w klubie i reprezentacji,nie wiem dlaczego nadali mu obywatelstwo polskie,żeby grał w reprezentacji Polski-działacze przekombinowali bo to nie jest gracz wybitny....
w
08:57, 2025-07-03
Kolizja na DK 67. Zderzyły się dwa auta osobowe
I powinna walnąć tą patelnią tych dwóch mistrzów kierownicy powyżej
Patelnia🍳
08:11, 2025-07-03
Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta
Taki pomysł mam. Może by tak przy okazji rozebrać jeden budynek przy Zielonym Rynku nie pamiętam numeru ale najwyższy jest. Będzie sporo miejsca a i tak pożytku z niego niewiele.
Pomysłowy Dobromir
07:46, 2025-07-03