Rząd chce zmienić przepisy, by hałas z boisk i skateparków nie był już powodem do ich zamykania. Projekt nowelizacji trafi teraz do Sejmu.
Rada Ministrów zatwierdziła projekt zmian w ustawie o sporcie. Nowelizacja ma na celu uregulowanie kwestii hałasu generowanego podczas aktywności fizycznej na obiektach sportowych – takich jak boiska, bieżnie, korty tenisowe czy skateparki.
Inicjatywa zmiany przepisów pojawiła się po głośnej sprawie z Puław, gdzie – w wyniku skarg mieszkańców – sąd ograniczył korzystanie z boiska sportowego z powodu nadmiernego hałasu. Interwencję w tej sprawie podjął minister sportu i turystyki Sławomir Nitras, który uznał, że obowiązujące przepisy nie zapewniają wystarczającej ochrony dostępu do przestrzeni sportowej, szczególnie dla dzieci i młodzieży.
Zgodnie z projektem do ustawy z 2010 roku zostanie dodany nowy artykuł. Jego treść zakłada, że korzystanie z ogólnodostępnych obiektów sportowych – takich jak boiska czy skateparki – w celach szkoleniowych, szkolnych lub rekreacyjnych, zostanie uznane za tzw. powszechne korzystanie ze środowiska. W praktyce oznacza to, że do tego typu aktywności nie będą miały zastosowania normy hałasu, które obecnie mogą skutkować ograniczeniem użytkowania takich miejsc.
Wyłączenie norm hałasu będzie możliwe m.in. w przypadku zajęć sportowych organizowanych dla dzieci i młodzieży, aktywności szkolnej, rekreacyjnego uprawiania sportu na ogólnodostępnych terenach.
Projekt ustawy został przekazany do Sejmu. Jeśli zostanie przyjęty, nowe przepisy wejdą w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jest drugi przetarg na remont mostu
Kto wygra przetarg ?
Ciekawe
18:47, 2025-07-08
Wyniki Matury we Włocławku
Za złe wyniki to bym nie tylko uczniów winiła ale także nauczycieli .
Eleli
18:11, 2025-07-08
Jest drugi przetarg na remont mostu
Wszystkiemu winne" przedziwne zapisy Programu Inwestycji Strategicznych" , tłumaczenie świadczy o ignorancji i braku kompetencji Pana urzędników. Za mało urzędników Pan zatrudniasz i za długo pracują? Nie mają czasu przeczytać zapisów ze zrozumieniem?
Kabareciarz
17:44, 2025-07-08
Jest drugi przetarg na remont mostu
Na czas remontu mostu miasto powinno dogadać z wojskiem wynajem mostu pontonowego. Ruch byłby sprawniejszy i dodatkowa atrakcja w tym nudnym mieście.
Tojwarzysz
17:30, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz