Zamknij

Laserowe leczenie hemoroidów

14:52, 29.01.2024 Aktualizacja: 14:53, 29.01.2024

Guzki krwawnicze, czyli naczynia żylne są potocznie zwane hemoroidami. Stanowią część odbytu każdego człowieka i odpowiadają za proces wypróżniania się. Tym samym mianem nazywa się stan zapalny, który wywołany jest przez żylaki odbytu. Jest to powszechny problem, z którym boryka się coraz większa liczba osób. Istnieje wiele sposobów na leczenie tej dolegliwości. Najskuteczniejszym jest laserowe leczenie hemoroidów.

Hemoroidy- czym są? 

Hemoroidy to prawidłowa struktura anatomiczna odbytu. Swym wyglądem przypominają małe poduszeczki, które zawierają liczne naczynia krwionośne. O chorobie hemoroidalnej mówi się wtedy, gdy guzki krwawnicze nie działają odpowiednio, czyli powiększają się, a krew zaczyna w nich zalegać. Wskutek rozrastania się, zaczynają boleć, co wywołuje duży dyskomfort. Hemoroidy dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Z tym schorzeniem zmagają się różne osoby, niezależnie od wieku. Przyczyna pojawiania się hemoroidów nie została jeszcze w stu procentach poznana, ale wyróżniono czynniki, które sprzyjają ich powstawaniu. Należą do nich m.in.:

  • prowadzenie siedzącego trybu życia, 
  • otyłość i nadwaga,
  • ciąża, 
  • nieodpowiednia dieta, 
  • biegunki i zaparcia. 

Osoby zmagające się z tą dolegliwością odczuwają szereg innych, negatywnych objawów - krwawienia, uczucie swędzenia i pieczenia w okolicy odbytu. 

Laserowe leczenie hemoroidów - na czym polega? 

Laserowe leczenie hemoroidów to metoda polegająca na nakłuwaniu, wprowadzeniu cienkiej sondy i ich naświetlaniu. Jej celem jest koagulacja naczyń oraz zwłóknienie tkanki hemoroidalnej. Ma to spowodować bezpośrednie zmniejszenie objętości guzków. Laserowe leczenie tego schorzenia zakłada niezależne oddziaływanie na powstałe zmiany. Pozwala to na zrekonstruowanie naturalnej anatomii odbytu. Przyczynia się to także do usunięcia/zamknięcia naczyń, które zasilają powiększony hemoroid. Po procedurze należy odczekać 3-4 tygodnie - to czas, którego potrzeba do zmniejszenia się guzków. Jest to bezpieczny, mało inwazyjny, nowoczesny sposób, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. 

Cała procedura trwa 20-30 minut. Laserowe leczenie hemoroidów nie wymaga hospitalizacji. Gabinet można opuścić chwilę po zakończeniu zabiegu. Pacjent przed jego rozpoczęciem dostaje kilka zastrzyków znieczulających, co sprawia, że odczuwany ból jest niewielki. Może to wywołać jednak pewien dyskomfort   I uczucie rozpierania. 

Kiedy można laserowo leczyć/ usunąć hemoroidy?

Stopień zaawansowania choroby hemoroidalnej określa czterostopniowa skala. Czynnikiem pozwalającym na wskazanie przynależności do określonego poziomu, jest stopień wypadania guzków przez odbyt. 

Stopień I- hemoroidy nie wypadają

Stopień II- hemoroidy wypadają podczas wypróżniania się, po czym samoczynnie się chowają 

Stopień III- hemoroidy wypadają w trakcie wypróżniania i wymagają ręcznego schowania

Stopień IV- hemoroidy stale znajdują się na zewnątrz. 

Zabieg ich laserowego usuwania najczęściej wykonuje się w II i III stopniu choroby. 

Ten wysoce skuteczny zabieg można wykonać w gabinetach Flebetica, które zlokalizowane są we Wrocławiu i Polanicy-Zdroju. 

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%