Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie! AKM rozbił Domino [foto,video]

07:06, 09.12.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W niedzielę w „starej” hali OSiR rozegrany został mecz na szczycie III ligi. AKM podejmował Domino Inowrocław. Włocławianie odnieśli bardzo łatwe zwycięstwo.

Od samego początku na parkiecie dominowali koszykarze AKM-u, którzy grali bardzo dobrze w obronie, zmuszali rywali do popełniania błędów i oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. W ataku włocławianie radzili sobie nie gorzej niż w obronie. Bardzo skutecznie grał kapitan AKM-u Mateusz Krawiec. Pierwszą kwartę włocławianie wygrali aż 21:5.

Druga kwarta to dalsze powiększanie przewagi przez gospodarzy. Pod tablicami dobrze spisywał się Grzegorz Sołtysiak, nie do zatrzymania był Krawiec. AKM powiększył prowadzenie i mecz rozstrzygnął się po pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali aż wygrali 43:13.

W drugiej połowie AKM kontrolował przebieg meczu i utrzymywał wysoką przewagę. Ostatecznie AKM pokonał Domino Inowrocław 87:44 i jest samodzielnym liderem III ligi.

- Dziękuję graczom za wkład jaki włożyli w ten mecz, rozbiliśmy przeciwnika obroną, graliśmy szybką koszykówkę, dzieliliśmy się piłką, a każdy z dublerów wchodzący na boisku wykonał swoje zadania w stu procentach – mówi Marcin Piekarski, trener AKM-u. - Ważne, że zawodnicy podeszli do tego spotkania w pełni skoncentrowani i wykonali zadania określone przed meczem.

AKM Włocławek - Domino Inowrocław 87-44 (21-5)(22-8)(23-13)(21-18)

Punkty dla AKM-u zdobyli: Mateusz Krawiec 27, Grzegorz Sołtysiak 15, Mateusz Piekarski 12, Grzegorz Szepczyński 7, Damian Zawalski 7, Łukasz Szląskiewicz 7, Tomasz Gawlak 6, Bartłomiej Wasielewski 4, Marcin Szperling 2.