Sparing przerodził się w piłkarską wojnę! Piłkarzy zabrała karetka

16:54, 16.02.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Spotkanie sparingowe Włocłavii z Górnikiem Konin przerodziło się w ostrą piłkarską wojnę. Trzech zawodników zabrała karetka.

Piłkarze Włocłavii rozegrali kolejny mecz kontrolny. Na boisku o sztucznej nawierzchni zmierzyli się z IV ligowym Górnikiem Konin. Mecz lepiej rozpoczęli goście. W 41 minucie gry prowadzę Górnikowi dał Mateusz Insiak.

Włocławianie wyrównali w drugiej połowie. Bramkarza gości, strzałem z dystansu, pokonał Kacper Ciesielski. Włocłavia zremisowała z Górnikiem Konin 1:1. Mimo że było to tylko spotkanie kontrolne to na boisku trwała bardzo ostra walka. Aż trzech piłkarzy z urazami zostało odwiezionych do szpitala. Z zespołu gospodarzy ucierpieli Mariusz Cichowlas i Marcel Krosnowski. Z Górnika urazu doznał Szymon Łuczak, u którego lekarze stwierdzili złamanie obojczyka.

Włocłavia Włocławek - Górnik Konin 1:1 (0:1)
Kacper Ciesielski 68, - Mateusz Insiak 41

Włocłavia: Litka - Ciesielski, Ewert, Suchomski, Rogalski - Sawirski, Dudkiewicz, Czaplicki
Stański, Tłuchowski, Cichowlas Na zmiany wchodzili: Kobusa, Markowski, Malczak, Krosnowski, Gralak.

Górnik Konin: Hubert Rachubiński - Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Artur Brzuśkiewicz, Mateusz Augustyniak, Mateusz Zaborski, Mateusz Insiak, Maciej Adamczewski, zawodnik testowany I, Wiktor Zasada, Przemysław Skibiszewski, w drugiej połowie zagrali Łukasz Frydrych, Sebastian Maciejewski, Marcin Stryganek, Michał Zajączkowski, Szymon Łuczak, Bartosz Kowalski, Jakub Marzyńśki.

Było to już 5. spotkanie sparingowe Włocłavii. Wcześniej włocławianie zremisowali 3:3 z Kujawiakiem Kowal, pokonali 1:0 Łokietka Brześć Kujawski, LPT Lubanie (3:0) i ulegli 2:4 Wiśle II Płock.

W środę o godzinie 18 Włocłavia zmierzy się MKS-em Kutno.