Nauczyciel z Włocławka z medalem mistrzostw Europy!

06:02, 02.04.2015 K.O
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

W dniach 22 – 28 marca w Toruniu odbyły się X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Brązowy medal w kategorii wiekowej M35 w trójskoku, z wynikiem 13.63 m, zdobył Rafał Ozimiński.

Rafał Ozimiński jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku oraz byłym zawodnikiem LKS Vectra Włocławek.

Natomiast w biegu na 60 m w kategorii M50 wystartował Tomasz Chyliński, nauczyciel w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu.

W silnie obsadzonej konkurencji Tomasz Chyliński awansował do biegu finałowego uzyskując w eliminacjach 7.62 sek. i w półfinale 7.63 sek. Podczas biegu finałowego Tomasz uległ urazowi mięśnia dwugłowego uda, co uniemożliwiło mu walkę o miejsce na podium. Ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu.