W ramach 22 kolejki piłkarze Włocłavii zmierzyli się przed własną publicznością z Chełminianką Chełmno. Goście nie dali szans włocławianom

16:27, 26.04.2016 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 22 kolejki piłkarze Włocłavii zmierzyli się przed własną publicznością z Chełminianką Chełmno. Goście nie dali najmniejszych szans młodemu zespołowi z naszego miasta.

Chełminianka była zdecydowanym faworytem spotkania. W rundzie jesiennej piłkarze z Chełmna rozbili Włocłavię 5:1. Niewiele lepiej włocławianie spisali się przed własną publicznością.

Od pierwszego gwizdka sędziego goście zaatakowali naszych piłkarzy. Gospodarze ograniczyli się do wybijania piłki spod własnego pola karnego i starali się grac długimi podaniami, te jednak najczęściej padały łupem zawodników z Chełmna. Goście pierwszą bramkę zdobyli już w 11 minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Kaczkowski, a piłkę do siatki skierował Dawid Piasecki. W pierwszych 45 minutach gry nie padło więcej bramek.

Drugą połowę goście ponownie rozpoczęli od mocnego ataku. Zaledwie 5 minut po wznowieniu gry goście prowadzili już 2:0. Dawida Litkę pokonał Dawid Cylc. Na zadanie decydującego ciosu Chełminianka potrzebowała zaledwie minuty. W 51 minucie gry wynik meczu ustalił Wojciech Ernest.

Końcówka meczu toczyła się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie atakował bramki rywali. Ostatecznie Chełminianka Chełmno wygrała we Włocławku z Włocłavią 3:0.

Włocłavia Włocławek – Chełminianka Chełmno 0:3 (0:1)

Bramki: Dawid Piasecki, Dawid Cylc i Wojciech Ernest

Włocłavia: Dawid Litka, Mikołaj Gralak, Radosław Kuciński, Damian Lewandowski, Damian Olszewski, Patryk Przybysz, Radosław Sawirski, Wiktor Siedlecki, Rafał Świerczyński, Patryk Tyrajski, Adrian Wojciechowski.

Chełminianka: Kawała – Czyżniewski, Orlicki, Szpankiewicz, Śmigielski (46 Olszewski) – Marks, Kaczkowski (k), Rogulski, Cylc, Grzelecki (46 Ernest), Piasecki.

Z 3 punktami na koncie Włocłavia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce zmierzy się przed własną publicznością z zespołem Naprzód Jabłonowo Pomorskie.