Anwil walczył na całego, ale Rosa była mocniejsza. Zagramy o brąz

20:27, 19.05.2016 A.K
Skomentuj Robert Tomaszek (na zdj. przeciwko Igorowi Zajcewowi) był jednym z najlepszych zawodników Anwilu w tej serii; Fot. Andrzej Korpalski Robert Tomaszek (na zdj. przeciwko Igorowi Zajcewowi) był jednym z najlepszych zawodników Anwilu w tej serii; Fot. Andrzej Korpalski

Podobnie jak w meczu nr 3 tak i dzisiaj Rosa prowadziła niemal przez całe spotkanie i zasłużenie odniosła trzecią wygraną, awansując tym samym do finału. Nam pozostaje finał pocieszenia z Energą Czarnymi Słupsk.

Anwil do meczu nr 4 rywalizacji z Rosą przystąpił mocno osłabiony, bo w poprzednim kontuzji wykluczającej go do końca sezonu doznał Robert Skibniewski. W związku z tym włocławianie pozostali z tylko jednym rozgrywającym. W Rosie za to do gry zdolny był już C.J. Harris. Mecz od trójki rozpoczął David Jelinek i to właśnie rzutami za 3 Anwil zdobył pierwsze 9 punktów. Po celnych próbach Jelinka, Stelmacha i Andjusicia Anwil prowadził 9:5.

Niestety mimo to Rosa nie odstawała. Straty odrobili w całości Sokołowski, Adams i skuteczny na początku meczu Witka. W końcówce kwarty aż 8 punktów zdobył Jeszke, zupełnie zaskakując naszą obronę i po 10 minutach Anwil przegrywał 17:25.

Mecz układał się podobnie do poprzedniego, bo w drugiej kwarcie włocławianie bardziej postawili się rywalowi, wzmocnili obronę i tę część zremisowali po 14. Początek tej kwarty nie był jednak dobry i po szybkiej akcji i wsadzie Szymkiewicza było już 19:30.

Dobre wejście zaliczył Robert Tomaszek. Kapitan Anwilu mocno walczył pod tablicami i w charakterystyczny dla siebie sposób zdobywał kolejne punkty. Swoje dorzucał także Andjusić. We znaki dawali nam się jednak ciągle Sokołowski i Jeszke, dzięki czemu Rosa prowadziła po pierwszej połowie 39:31.

Istotna różnica co do poprzedniego spotkania była taka, że Anwil jeszcze bardziej wzmocnił obronę i zaangażowanie w trzeciej kwarcie i tę część wygrał, odrabiając część strat. Nadal dobrze dysponowany był Tomaszek, a skuteczny Jelinek. Po akcji Diduszki gospodarze doszli na 5 punktów, po 30 minutach Anwil przegrywał tylko 45:50.

Niestety goście bardzo szybko rozwiali jakiekolwiek marzenia Anwilu. Dwie trójki Jeszke, blok Adamsa na Tomaszku i kolejna trójka, tym razem Zajcewa, sprawiły, że już na początku czwartej kwarty było po meczu. Przy stanie 45:59 przerwą próbował ratować sytuację Igor Milicić. Po niej trzy udane akcje wykonał Stelmach, "Rottweilery" walczyły, ale tak naprawdę nie mogło być mowy o odwróceniu losów spotkania.

Włocławianie ani razu nie zeszli już poniżej 10 punktów straty, Rosa kontrolowała mecz i spokojnie dowiozła zasłużone zwycięstwo do końca. Wynik 61:75 oddał tak naprawdę różnicę mocy obu ekip. Anwil bez kontuzjowanego Skibniewskiego nie miał większych szans. Rosa wygrała serię 3:1 i jest w finale, Anwil zagra o brąz z Energą Czarnymi Słupsk.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 61:75 (17:25, 14:14, 14:11, 16:25)

Anwil: Jelinek 16, Stelmach 11, Andjusić 11, Tomaszek 10, Bristol 5, Łączyński 4, Diduszko 2, Dmitriew 2, Chyliński 0.

Rosa: Sokołowski 17, Jeszke 16, Zajcew 10, Witka 9, Thomas 9, Adams 6, Szymkiewicz 4, Bonarek 4, Hajrić 0, Harris 0.