17:23, 30.07.2016 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W trzecim spotkaniu sparingowym w okresie przygotowawczym do nowego sezonu V ligi piłkarze Włocłavii zmierzyli się z beniaminkiem IV ligi, zespołem Goło Kruszwica.

W ubiegłorocznych rozgrywkach Gopło do samego końca sezonu biło się o awans do IV ligi z Kujawiakiem Kowal. Ostatecznie jeden punkt więcej wywalczyli piłkarze z Kruszwicy, którzy w 30 meczach zdobyli 60 punktów, notując 18 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek.

Przygotowania do sezonu w IV lidze piłkarze z Kruszwicy rozpoczęli 11 lipca. Do tej pory rozegrali już dwa spotkania sparingowe. W pierwszym zremisowali 2:2 z LTP Lubanie, w drugim ulegli Kujawiance Strzelno 2:3. W trzecim sparingu Gopło miało podjąć Zdrój Ciechocinek, jednak zespół gości odwołał przyjazd do Kruszwicy z powodu kłopotów kadrowych. Miejsce Zdroju zajęła więc włocławska Włocłavia.

Przypomnijmy, że piłkarze z naszego miasta nad formą pracują już od około miesiąca. Za sobą mają już dwa mecze kontrolne. W pierwszym pokonali Orła Służewo 4:2, w drugim ulegli Unii Janikowo 1:3.

Pierwsza połowa spotkania z Gopłem Kruszwica była wyrównana. Gospodarze i goście stworzyli sobie po kilka sytuacji bramkowych, gol padł jednak dopiero w 44 minucie gry. Bramkarza Gopła pokonał Paweł Komorowski i włocławianie na przerwę schodzili z niewielkim prowadzeniem.

Druga połowa również wypadła dobrze w wykonaniu Włocłavii. Efektem składnej gry było podwyższenie prowadzenia. W 75 minucie spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Paweł Komorowski. Gospodarze nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 85 minucie, na odrobienie strat było już jednak za późno.

Gopło Kruszwica - Włocłavia Włocławek 1-2 (0-1)
Paweł Komorowski 44, 75 - Michał Kruszczyński 85,

Włocłavia: Szablewski - Wojnowski, Gralak, T. Mularski, Różański (62 Sawirski) - Komorowski (80 Świerczyński), Belhke, Frąckowiak (46 P. Mularski), Tyrajski - Śmigiel (42 Kapeliński), Jaroszewski (55 Lewandowski).

Gopło: Michalak- Jurkiewicz, Kozłowski, Kostrzak, Linowski- Kurtysiak, Kotecki, Rzewucki, Losik- Burdziński, Kruszczyński.

Kolejny sparing włocławianie rozegrają w sobotę o godzinie 17. Na wyjeździe zmierzą się z MGKS-em Lubraniec.