Anwil wygrywa ze Stalą o włos. Kamil Łączyński został bohaterem meczu. To jego rzut przesądził o zwycięstwie

21:40, 09.04.2017 N.S
Skomentuj W kluczowym momencie za trzy trafił Kamil Łączyński. Fot. Piotr Kieplin/KK Włocławek W kluczowym momencie za trzy trafił Kamil Łączyński. Fot. Piotr Kieplin/KK Włocławek

To nie było łatwe spotkanie. BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski niemal udało się przerwać zwycięską serię Anwilu Włocławek. W końcówce kluczowy rzut oddał jednak Kamil Łączyński. Dzięki temu koszykarze Igora Milicicia wygrali 75:71.

O tym, że gospodarze nie poddadzą się bez walki, włocławskie Rottweilery przekonały się już w pierwszych minutach spotkania. W pierwszej kwarcie Stal cały czas trzymała się blisko Anwilu, a w końcówce zdołała nawet wypracować czteropunktową przewagę (20:16). W drugiej odsłonie zespół z Ostrowa Wielkopolskiego dalej powiększał swoją przewagę. Po rzutach wolnych Marca Cartera wynosiła ona już dziewięć punktów (33:24). M. in. dzięki „trójkom” Michała Chylińskiego, Fiodora Dmitriewa i Kacpra Młynarskiego goście odrobili jednak niemal całą stratę. Na przerwę Stal chodziła z jednopunktową zaliczką (39:38).

Trzecia kwarta miała dokładnie taki sam przebieg jak druga. Początek to ponowne powiększanie przewagi przez gospodarzy, którzy w połowie odsłony ponownie zwiększyli dystans dzielący ich od Anwilu do dziewięciu „oczek” (53:44). Druga część kwarty należała z kolei do Rottweilerów, które dzięki akcjom zakończonym rzutami m. in. Tylera Hawsa i Kamila Łączyńskiego zdołały wyrównać wynik. Po 30 minutach gry było 57:57. Ostatnia część spotkania również była bardzo nerwowa. Koszykarze Stali ponownie odskoczyli Anwilowi na kilka punktów. Do wyrównania na niespełna dwie i pół minuty przed końcem meczu doprowadził celnym rzutem za dwa Paweł Leończyk (71:71). Chwilę później decydującą „trójkę” umieścił w koszu Kamil Łączyński. Zwycięstwo Anwilu 75:71 przypieczętował celnym rzutem osobistym Michał Chyliński, który z 13 punktami na koncie był najlepszym strzelcem włocławskiej ekipy.

10 punktów, cztery zbiórki i dwie asysty zapisał na swoim koncie Nemanja Jaramaz. Bohater spotkania, Kamil Łączyński zdobył w niedzielę dziewięć punktów (wszystkie zza linii 6,75), do których dodał również cztery zbiórki i cztery asysty.

Zwycięstwo w meczu przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski było dla Anwil Włocławek dziewiątym z rzędu. O kolejne Rottweilery powalczą na własnym boisku już 17 kwietnia. Tego dnia o godz. 18:00 podejmą w Hali Mistrzów Rosę Radom.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 71:75 (20:16, 19:22, 20:19, 12:18)

Stal: Carter 14, King 10, Majewski 10, Szewczyk 8, Nikołow 7, Johnson 6, Tomaszek 6, Kostrzewski 5, Chanas 3, Ochońko 2.

Anwil: Chyliński 13, Jaramaz 10, Łączyński 9, Sobin 8, Washington 8, Leończyk 7, Haws 6, Dmitriew 6, McCray 5, Młynarski 3.