W weekend w badmintona grali mali i duzi. Wiemy, kto wygrał Otwarte Mistrzostwa Włocławka

08:29, 30.06.2017 .
Skomentuj W Otwartych Mistrzostwach Włocławka wzięło udział 58 zawodników w różnym wieku. Fot. Andrzej Kłódkowski W Otwartych Mistrzostwach Włocławka wzięło udział 58 zawodników w różnym wieku. Fot. Andrzej Kłódkowski

Po 34 latach przerwy do stolicy Kujaw wróciły rozgrywki badmintonowe. Otwarte Mistrzostwa Włocławka przyciągnęły 58 zawodników z całego kraju. Taka frekwencja była dużą niespodzianką dla organizatorów.

Otwarte Mistrzostwa Włocławka Amatorów zostały rozegrane w hali sportowej ZST, w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Badmintonie. Swoich sił na czterech boiskach w ośmiu kategoriach spróbowało 58 zawodników. Uczestnicy turnieju zjechali do naszego miasta z Łodzi, Bydgoszczy, Torunia, Skępego, Solca Kujawskiego, Jabłonowa Pomorskiego, Aleksandrowa Kujawskiego, Lubania, Kowala, Smólnika oraz Nowej Wsi. W rywalizacji wzięło udział również 15 mieszkańców Włocławka.

Podczas trwającego 11 godzin turnieju rozegrano 105 emocjonujących meczów na bardzo wysokim poziomie. Mistrzostwa zostały zdominowane przez zawodników z Łodzi i Bydgoszczy. Tylko w grze pojedynczej C (zawodnicy początkujący) prym wiedli badmiontoniści z Włocławka.

W grze pojedynczej kobiet najlepsza była Lidia Przybyszewska z Bydgoszczy. Tuż za nią uplasowała się pochodząca z tego samego miasta Dorota Witkowska. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Aneta Michalska ze Smólnika.

W grze pojedynczej mężczyzn kategorii A pierwsze miejsce zajął Krzysztof Bogucki z Jabłonowa Pomorskiego, drugie Mateusz Krysa z Solca Kuj., a trzecie Michał Rowicki ze Skępego. W kategorii B najlepiej wypadli zawodnicy z Łodzi – Marcin Poterała, Jarosław Ściegienka i Rafał Grabarczyk. W kategorii C na podium stanęli włocławianie – Sławomir Jabłoński, Dariusz Dolatowski i Adam Tomczak. W kategorii mężczyzn „+45” liderem był Tomasz Strzelczyk z Bydgoszczy. Srebro wywalczył Zbigniew Sowiński z Jabłonowa Pomorskiego, a brąz Zbigniew Duma z Łodzi.

Grę podwójną wygrały duety z Bydgoszczy. Wśród pań równych sobie nie miały Lidia Przybyszewska i Marzena Przybyszewska. Wśród panów najlepsi okazali się Mateusz Krysa i Tomasz Strzelczyk. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczyła natomiast para z Łodzi – Jolanta Karska i Marcin Poterała.