Słabszy początek, ale potem mocny finał. Anwil wygrywa na wyjeździe

Kamil KazimierczykKamil Kazimierczyk 19:09, 05.04.2024 K.K Aktualizacja: 19:26, 05.04.2024
Skomentuj

Anwil Włocławek gościł dzisiaj na parkiecie w Stargardzie. Rottweilery wygrały kolejny mecz w Orlen Basket Lidze 70:64.

W piątek, 5 kwietnia w Stargardzie odbył się kolejny mecz Orlen Basket Ligi. Anwil Włocławek zagrał na wyjeździe mecz ze Spójnią Stargard.

Początkowo mecz Rottweilery przegrywały mecz i po pierwszej kwarcie Stargard wygrywał 17:11. Włocławianie już w drugiej kwarcie zaczęli mocniej przyciskać przeciwników ze Spójni. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza ostatecznie wygrała drugą kwartę 19:18, ale dalej Anwil nie był na prowadzeniu.

Bilans po pierwszej połowie wynosił pięć punktów przewagi dla przeciwników. Stargard wygrywał 35:30 po dwóch kwartach.

Rottweilery na prowadzenie wyszły dopiero w trzeciej kwarcie. Po tej części gry Rottweilery prowadziły... jednym punktem. W czwartej kwarcie zawodnicy Spójni przez pierwsze kilka minut nie zdobyli żadnego punktu. Dopiero w połowie kwarty ponownie zbliżyli się wynikiem do Rottweilerów.

Na trzy minuty przed końcem meczu, Anwil wygrywał już dziewięciopunktową przewagą. Ostatecznie Rottweilery wygrały 70 do 64.

On rzucił najwięcej dla Anwilu

Najlepszym strzelcem dzisiejszego meczu był Tomas Kyzlink, który uzyskał dla swojego zespołu 17 punktów.

Dobrą formę rzutową zaprezentował także Victor Sanders, który zdobył 15 punktów.

Co dalej?

Anwil ma teraz serię trudnych spotkań wyjazdowych.

W niedzielę, 14 kwietnia Rottweilery jadą do Ostrowa Wielkopolskiego. Początek meczu ze Stalą o godzinie 20:00.