Oldboje z regionu na turnieju we Włocławku. Zacięta rywalizacja na szachownicy

08:00, 28.04.2024 mat. prasowy (oprac. D.T.)
Skomentuj Fot. nadesłane Fot. nadesłane

Do Włocławka zjechali się miłośnicy szachów z całego województwa. Oldboje rywalizowali na mistrzostwach regionu zorganizowanych przez Włocławski Klub Szachowy-1938.

W niedzielę, 14 kwietnia w klubie "Stara Remiza" odbyły się Mistrzostwa Województwa Oldbojów 2024 pod patronatem Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Włocławski Klub Szachowy-1938.

W zawodach, które odbyły się w szybkim tempie (12 minut plus 5 sekund za ruch dla zawodnika) wzięło udział imponujące grono 24 oldbojów. Uczestnicy przybyli z różnych miast, takich jak Bydgoszcz, Toruń, Kowal, Nowe, Inowrocław, Wielgie oraz oczywiście Włocławek.

Zacięta rywalizacja na szachownicy

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, a sędzią głównym był Paweł Grochowalski, który poprowadził zawody jako wolontariusz.

W kategorii oldbojów powyżej 65 lat zwyciężył mistrz międzynarodowy Andrzej Maciejewski z Bydgoszczy, zdobywając 7 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Witkowski z Torunia z 6 punktami, a na trzecim Krzysztof Woźniak z OPP Toruń z 5 punktami.

Natomiast w kategorii oldbojów powyżej 55 lat triumfował Marek Olszewski z Bydgoszczy, zgarniając aż 8 punktów i tytuł zwycięzcy całego turnieju. Drugie miejsce zajął Janusz Jeziora z Włocławka, uzyskując 7 punktów, a trzecie Maciej Kaczyński, również z Włocławka, zdobywając 5 punktów.

Zawody na najwyższym poziomie

Wartościowe nagrody oraz wyróżnienia nie były jedynymi atrakcjami zawodów. Uczestnicy mogli skorzystać z bufetu kawowo-herbacianego z pysznymi ciastkami, co dodatkowo umiliło atmosferę rywalizacji.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary drewniane przedstawiające figury szachowe, medale oraz nagrody pieniężne (najlepszych sześciu zawodników). Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani również książkami, ufundowanymi przez Katarzynę i Konrada Cichockich, oraz upominkami od Centrum Kultury Browar "B" oraz firmy RENEX z Włocławka.

Fotorelację z zawodów można obejrzeć poniżej.