Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej to jedyna miejska spółka, która po przejęciu władzy we Włocławku przez PO i PiS nie zmieniła prezesa. Co o tym zdecydowało?
Wkrótce miną 2 lata od kiedy były prezydent Włocławka, Andrzej Pałucki mianował jednego ze swoich dyrektorów w ratuszu, Arkadiusza Nowodworskiego prezesem Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Nowodworski, nim zastąpił w MZOZ, Edytę Mokrą, kierował Biurem Nadzoru Właścicielskiego i Przekształceń w Urzędzie Miasta, czyli jednostki, która w imieniu prezydenta sprawuje nadzór nad spółkami miejskimi i innymi podmiotami, w których miasto ma udziały. Jeszcze wcześniej był naczelnikiem Wydziału Organizacyjno-Prawnego i Kadr włocławskiego ratusza.
Marek Wojtkowski chciał zmienić człowieka mianowanego przez Pałuckiego, ale nic z tego nie wyszło. Tak jak we wszystkich miejskich spółkach, w MZOZ zmieniono radę nadzorczą i ogłoszono konkurs na nowego prezesa. Kandydata lepszego od Nowodworskiego jednak nie znaleziono.
- Żaden z 12 kandydatów nie spełnił oczekiwań rady - mówił w marcu o przyczynach nierozstrzygnięcia konkursu na prezesa MZOZ przewodniczący rady nadzorczej Robert Karaszewski.
Kolejny konkurs miał zostać ogłoszony po przedstawieniu radzie nadzorczej MZOZ sprawozdania finansowego za 2014 rok. Wyniki finansowe spółki za ubiegły rok są już znane, ale z ogłoszenia konkursu na nowego prezesa zrezygnowano.
- Mam taką teorię, że prezesów nie rozlicza się ze względu na to kto ich nominował i skąd są, ale po efektach ich pracy. A efekty w MZOZ są dobre. Spółka ma bardzo stabilną sytuację finansową. Dobrze wypadły oceny jakościowe zarówno prowadzone prze ISO jak i zewnętrznych audytorów - mówi Robert Karaszewski.
O samym Arkadiuszu Nowodworskim szef rady nadzorczej MZOZ mówi: - Prezes zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, obiecał pracować jeszcze ciężej. Dopóki nie pojawi się ktoś, kto jest lepszy, tego prezesa na pewno zmieniać nie będziemy. Jeżeli pojawi się nam osoba, która za te same środki będzie jeszcze bardziej dynamiczna i gotowa do pracy, będziemy gotowi na zmianę.
Aktualnie na cenzurowanym mają być niektórzy lekarze pracujący z miejskich przychodniach. - Są pewne przychodnie, nad którymi trzeba mocno popracować i lekarze, których trzeba zachęcić do jeszcze lepszej pracy - mówi Robert Karaszewski.
38 7
Kurza stopa, to doktor Wojtkowskie nie ma kolejnego królika z kapelusza aby obsadzić stołek w MZOZ?
A Jacka z MPCE-u nie da się sklonować, lub chociaż przeciąć na pół w ostateczności?
To jest marnotrawstwo jego geniuszu i chęci służenia nowemu panu.
35 2
Ideał polskich pracodawców: pracownik zgodził się pracować jeszcze ciężej za mniejsze pieniądze :D
33 6
Znawca od siedmiu ......z Rady Nadzorczej Kraszewski z Torunia spec od oceny. Lipa i słowa.Inni członkowie Rady Nadzorczej maja inne zdanie ale co tam przecież dobrze zna się z Wojtkowskim i raczka rączkę myje.W Radzie Nadzorczej winni zasiadać spece a nie doktory od historii itp
27 10
Jacek K. z MPEC jest najlepszy w swoim działaniu. Dużo zrobił dla Włocławka . Zeby nie on rozwój społeczno -gospodarczy by we Włocławku nie zaistniał. Co wy chcecie od tego wspaniałego Jacka. Nawet w Katedrze w pierwszej ławie zasiaduje. Porządny chłopina. Brawo Jacku.
29 6
Jacek z mpec nawet na podwyżkę się zgodził i zaplanował kupić samochód służbowy. Ten Nowodworski to masakra. Brak wyników finansowych, brak dobrej obsługi ale szybki jest w zwalnianiu i nych.
16 18
Odczepcie się od lekarzy z MZOZ , co chcecie ich zmusić do wyjazdu z Włocławka? I do przychodni do innych miast mieszkańcy mają jeździć.
30 15
Lekarze mają w oczach jedynie banknoty,a i to nie zachęca ich do lepszej pracy!!! "Primum non nocere"to dla nich pusto brzmiący slogan:(((
31 9
W ramach zachęty dla lekarzy, proponuję wprowadzić ustawowy nakaz pracy po studiach - np. na okres 15 lat, a pensje sprowadzić do poziomu średniej krajowej. W przeciwnym wypadku zwrot kosztu studiów.
28 7
Kiedyś udałem się do lekarza z MZOZ z ekstremalnym bólem w plecach, który to uniemożliwiał mi normalne poruszanie się. Lekarz wypisał mi leki przeciwbólowe, które są dostępne bez recepty. Okraszając całą wizytę nieprzyjemnymi zwrotami w stosunku do mojej osoby - ból 'nabyty' podczas ćwiczeń. Morał z tego taki, ze lepiej nie ćwiczyć tylko pić wódkę w pracy. Od tamtego czasu nie mam szacunku dla lekarzy i zawsze wchodzę z krzykiem.
14 11
Zrozumcie kochani,że w ramach ogólnokrajowej mody na spychotechnikę lekarzy rodzinnych dociążono nowymi obowiązkami(np. wypełnianie całej masy kwitów), poszerzony zakres ich obowiązków terapeutycznych, stąd kolejki się wydłużają.Jeszcze trochę,ą i do Przychodni Rejonowych będą kolejki na kilka dni, tygodni. To są tacy sami ludzie jak my. Politycy i teoretycy z uniwersytetów niech się zajmą swoim "ogródkiem".
19 2
W Przychodniach pierwszego kontaktu trzeba zmienić organizację pracy. 1/ wprowadzić rejestrację internetową (obok tradycyjnej) z wyprzedzeniem co najmniej jednodniowym. 2/ wprowadzić zasadę "numerków" i umawiania na godzinę (z tolerancją np 20 minut). 3/ zacząć wymagać od lekarzy, żeby nie kończyli przyjęć pół godziny przed ich końcem pracy, żeby nie było 5 przerw w czasie 4 godzin przyjęć, żeby opowieści o bluzkach i kotletach (z pacjentkami nie trwały 20 minut)
22 2
Może i lekarzom przybyło obowiązków papierkowych, ale dlaczego oni nie są wyposażeni w komputery podłączone do sieci? Wtedy każdy z nich zna historię choroby pacjenta (choćby w ramach jednej przychodni) i bez problemu (a porządnie i czytelnie) wpisze do kart to, co powinien. A i statystyka "sama" SIĘ ZROBI. Trzeba tylko, żeby pan dyrektor trochę technicznie i organizacyjnie pomyślał
17 4
A w szpitalu likwidują najlepszy oddział przynoszacy zyski Wewnetrzny II.
14 4
Ranking Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia za 2014 rok nie pozostawia złudzeń. Polska służba zdrowia spadła na 31. miejsce w Europie. Autorzy rankingu zwracają uwagę na totalną bezradność i nieudolność rządzących nami polityków w zakresie poprawy fatalnej sytucji publicznej służby zdrowia w naszym kraju. Jeszcze gorzej wypadliśmy w rankingu Health Consumer Powerhouse na zlecenie Komisji Europejskiej. Na 36 uwzględnionych w porównaniu państw, polska służba zdrowia zajęła 34. miejsce. Gorzej niż u nas ma być jedynie na Litwie i w Rumunii.
Powód głębokiej zapaści publicznej służby zdrowia w naszym kraju jest właściwie jeden - to dramatycznie niskie wydatki rządu na ochronę zdrowia Polaków. Według raportu OECD wynoszą jedynie 4,8 proc. naszego PKB. To dramatycznie mało jeśli porównamy je z wydatkami innych państw europejskich. Dla porównania - Czesi wydają 6,3 proc. swojego PKB na ochronę zdrowia, Brytyjczycy - 7,8 proc. PKB, Niemcy - 8,7 proc. PKB, a rekordziści - Holendrzy - aż 10,2 proc. PKB. Pokłosiem powyższego jest to, że nasz kraj ma najniższy wskaźnik liczby lekarzy przypadających na 10 tys. mieszkańców w całej Unii Europejskiej. Na jednego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej przypada 2,5 tys. pacjentów, a na dwóch lekarzy specjalistów 10 tys. pacjentów. Przeciętny wynik dla państw UE jest pod tym względem blisko dwukrotnie lepszy.
20 7
pan Prezes zostal kilkanascie lat temu zwolniony z Prokuratury poniewaz byl w SB !!!! to czy sa jakies jeszcze pytania !!!! pan Prezydent wraca do KORZENI wladzy z PZPR czy ktos w to watpi !!!!!
15 0
Przychodnia Rehabilitacyjna przy ul.Żeromskiego28 będąca przecież częścią MZOZ nie zapisuje na zabiegi w ramach NFZ do końca tego roku. Urzędnicy i menadżerowie nie szukają winnych wszędzie poza własnym kręgiem.Ktoś chyba negocjował i podpisał kontrakt?
12 1
do pacjent
Czy to nie była przypadkiem osoba będąca żoną prezesa mpec??? Pan Nowodowrski może tylko taką osobę docenić i to robi. Ciekawe czy ten etat dostała z konkusrsu i czy zgodziła się na obniżenie wynagrodzenia oraz cięższą pracę...haha
13 2
Lekarze pierwszego kontaktu zaczynają traktować pacjentów jak intruzów,podobnie dzieje się w przychodniach specjalistycznych.Wiem to z własnego doświadczenia i od moich bliskich i znajomych. W dzisiejszych czasach trzeba mieć zdrowie,aby się leczyć. Nie straszcie nas wyjazdami,bo nie ma ludzi niezastąpionych........
13 3
Lekarzom pierwszego kontaktu nie chce się nic robić. Badanie stetoskopem graniczy z cudem,a pomiar ciśnienia na wizycie lekarskiej?-zapomnij,mimo,że chory na nie cierpi...
4 5
~ Sarka / niestety to prawda a najgorsze są lekarki - rudzielce !!! Wiadomo od dawna że ryże(tuskoPOdobne ) to wredne ale ryża lekarka to najgorsze co może emeryta sPOtkać . Bo taka wiewióra mało ze sieidzi cały czas za biurkiem to jeszcze jej się chce POpatrzeć w kartę choroby i zobaczyć jakie leki dodtchczas były ordynowane . A we włocławskich przychodniach jest kilka takich ryzych wiewiór które POwinny kury macać albo leczyć tuskiewicza a nie osoby w POdeszłym wieku !!!
9 1
A to prawda że w MZOZ zatrudniono na stanowiskach kierowniczych pracowników za pensję rzędu 9 000 zł plus dodatki? Oto pyta jeden z radnych prezydenta co miał nie zatrudniać po znajomości. Ciekawe czy były konkursy? Jak ma być Nowodworski złym pracownikiem jak polecenia wykonuje w 15 minut hahaha A pielęgniarki niech zasuwają za niewiele. POmaga Włocławkowi
7 2
co znaczy zachęcić do jeszcze lepszej pracy????Może ten pan ma na myśli zabranie lekarzom premii za przyjęcia w ramach umowy o pracę pacjentów(500 na miesiąc to 500zł premii)a może wreszcie ktoś skontroluje ich godziny pracy.Lekarz pracujący na cały etat powinien pracować od 8.00do 15.30 a tak naprawdę jak jest?
6 1
Ten Pan z rady nadzorczej -czego zakładu budzetowego a przepraszam pseudospolki gdzie z budżetu NFZ żywi się jakiś presji i radia nadzorcza niech przyjmie do wiadomości że łańcuch pokarmowy w służbie zdrowia zaczyna się od lekarza
8 2
Kohbandi OUT!
2 4
śmieszek - tak się rodzi plotka...Przychodzi przekupka,coś powie,ktoś coś usłyszy i jest! Można to sprawdzić! Ale po co? A jakby wyszło,że to nieprawda? Czym byście wypełnili swe miałkie i nieciekawe życia?
2 1
Wyposażyć lekarzy w przychodniach w laptopy! Mam pytanie. Czy np: zespół lekarzy orzeczników na ulicy Ogniowej we Włocławku w dalszym ciągu nie posiada komputerów by móc odczytać zawartość płyty na której są zdjęcia rtg lub rezonansu.Opisy rtg szpitalne bywają pobieżne i nie tylko pobieżne! Każdy lekarz powinien mieć możliwość porównania zawartości płyty z opisem.Mnie zdarzyło się,że lekarka orzecznik stwierdziła,iż nie ma możliwości odczytania zawartości płyty.A mnie jako pacjenta co to obchodzi,że pani doktor nie ma jak odczytać płyty, to nie jest mój problem jako pacjenta.Mam nadzieję,że teraz już coś się zmieniło i lekarz będzie miał możliwość odczytania płyty, a nie tylko sugerowania się tym co w opisie zawarł inny lekarz,któremu np: mogło coś umknąć,a w moim przypadku tak właśnie było. Przecież tu chodzi o życie.
1 2
pan nowodworski to prawdziwy wloclawianin a nie jakis spadochroniarz z pod wloclawka i dobrze ze pelni taka funkcje bo wie co wloclawskiej sluzbie zdrowia dolega wole wloclawiaka niz spadochroniarza
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz