Zamknij
REKLAMA

Raben oficjalnie działa w Pikutkowie. Burmistrz Brześcia Kuj.: "To świadczy o atrakcyjności naszych terenów"

13:25, 18.10.2014 | A.K
Skomentuj Na zdj. od lewej: Artur Kasowski (Raben), burmistrz Brześcia KujawskiegoWojciech Zawidzki, Paweł Rymanowicz (Raben), Sławomir Błotny (Raben) oraz Tomasz Chymkowski (UMiG Brześć Kuj.); Fot. K. Osiński
REKLAMA

Nowe centrum logistyczne spółki Raben Polska w Pikutkowie k. Brześcia Kujawskiego zostało oficjalnie otwarte. To kolejny, oddany w ostatnim czasie nowoczesny obiekt Grupy Raben. Spółka jest pierwszą firmą, która otworzyła swoją siedzibę w Brzeskiej Strefie Gospodarczej.

Raben w latach 2013-2014 uruchomił podobne inwestycje mieszczące się m.in. w: Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu oraz Gliwicach. Teraz przyszedł czas na Piktukowo. Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ok. 40 osób, dla oddziału pracuje również ponad 50 współpracujących kierowców. Koszt inwestycji wyniósł 13 milionów złotych.

- W Grupie Raben panuje kultura innowacji, która pomaga nam realizować naszą wizję. Za sprawą nowoczesnych technologii oraz obiektów wspieramy logistycznie działalność naszych Klientów, budując ich przewagę konkurencyjną - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Centrum logistyczne Raben w Pikutkowie to: hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni 3 000 m2, trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej ponad 650 m2, niemal 10 000 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz ponad 5 500m2 powierzchni zieleni.

- Bardzo cieszę się z otwarcia nowego centrum logistycznego spółki Raben Polska. Decyzja o lokalizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia w Brześciu Kujawskim świadczy o atrakcyjności terenów w Brzeskiej Strefie Gospodarczej i jest dobrym przykładem współpracy samorządu brzeskiego z przedsiębiorcami. Mam nadzieje, że to nowoczesne centrum logistyczne będzie się dalej rozwijać, co przyczyni się do sukcesów spółki Raben Polska i będzie zachęcało inne firmy do nowych inwestycji w Brześciu Kujawskim. Doskonałe położenie terenów w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, wyposażonych we wszystkie media spełni oczekiwania każdego inwestora - mówi Wojciech Zawidzki, Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Grupa Raben, również oddział mieszczący się w Pikutkowie k. Brześcia Kujawskiego, obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

- W nowym obiekcie realizujemy usługi dystrybucji krajowej, międzynarodowej i magazynowania. Doskonałe położenie oddziału przy drodze A1 oraz duża ilość ramp załadunkowych w znaczący sposób przyczyniają się do zwiększenia efektywności procesów - dodaje Artur Krasowski, Dyrektor Regionu w spółce Raben Polska.

Grupa Raben oferuje swoje usługi w zakresie: kompleksowych usług logistycznych, transportu krajowego i międzynarodowego, transportu lotniczego, morskiego i intermodalnego. Ma oddziały w 10 krajach Europy i dysponuje ok. milionem metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Raben Polska działa od 1991 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i pozycja na rynku gwarantują świadczenie najwyższej jakości kompleksowych usług logistycznych. Funkcjonująca do wielu lat stabilna sieć terminali firmy, w których zatrudnionych jest ponad 3000 pracowników, oferuje usługi z zakresu logistyki kontraktowej, w tym magazynowania, obsługi sklepów internetowych, krajowego oraz międzynarodowego transportu drogowego, transportu  morskiego i lotniczego.

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

racjonalistaracjonalista

29 3

To jest efekt wyjątkowego lekceważenia gmin przez Prezydenta Miasta Włocławek, z przełomu 1-szej i 2-giej kadencji, gdy twierdził, że miasto Włocławek nie ma interesów współpracy z Gminami ościennymi. Podobny problem był z gminami Kowal i Lubień Kujawski.
Okazuje się, że w tych gminach włodarze byli znacznie mądrzejsi i bardziej przewidujący od naszego najlepszego menadżera.
Za chwile kolejne firmy zaczną otwierać swoje przedstawicielstwa i Brześć będzie miał kolejne dowody do logicznego i przewidywalnego myślenia, a Włocławek dzięki konserwatyzmowi i braku zasad innowacyjności staje się powolutku zaściankiem regionu.
Teraz kiedy autostrada powstała to Oni są tymi co mieli głowę tam gdzie trzeba i rozum na właściwym miejscu. Byli tacy co mówili o tym, ale efekt ich głosy przypominał karawanę gdzie psy szczekały a zarozumiała i butna karawana szła sobie dalej.
Obecnie próbuje się nas nęcić tzw. budżetem obywatelskim, może i coś z tego zostanie wzięte pod uwagę?
13:54, 18.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

refsrefs

4 4

burmistrz zawidzki niech się nie cieszy z cudzych wspaniałych przedsięwzięć, tylko sam jakieś zaprezentuje. ale nie typu wspaniałe muzeum czy fontanna nad jeziorem (kuriozum w skali Polski) Cmentowo, ale jak faktycznie dba o mieszkańców. wiele wiosek nie ma jeszcze utwardzonych choćby gruzem dróg gminnych, podczas roztopów i większego deszczu ludzie toną w błocie, a nawet nie mogą przejechać samochodami, ale co się dziwić, w końcu takie służenie ludziom nie jest medialne, w przeciwieństwie do "kulturalnych" zamierzeń pana burmistrza. 19:07, 18.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

4 0

W gazetce brzeskiej znowu obiecanki przedwyborcze.12 lat temu też było w gazetce napisane i nawet zdjęcie jak ma wyglądac plac zabaw na falborku i do tej pory nie doczekaliśmy się pacu zxabaw.I znów obiecanki, nie stac urzędu,żeby zrobic cos dla dzieci tylko stac na inne cele. 22:46, 18.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

W gazetce brzeskiej znowu obiecanki przedwyborcze.12 lat temu też było w gazetce napisane i nawet zdjęcie jak ma wyglądac plac zabaw na falborku i do tej pory nie doczekaliśmy się pacu zxabaw.I znów obiecanki, nie stac urzędu,żeby zrobic cos dla dzieci tylko stac na inne cele. 22:46, 18.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rumcajs nr1.rumcajs nr1.

5 2

Fajnie jest tylko nie jest to zasługa nijakiego Andrzeja P z Włocławka! 23:28, 18.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kilofkilof

5 1

Ale radocha hahaha otworzyli magazyn i wielkie mi halooooo :) 00:24, 19.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kmity jury GTKmity jury GT

2 0

To świadczy jedynie o taniej sile roboczej i słabo wykwalifikowanej kadrze. 17:40, 19.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 rodzic rodzic

2 0

Tak to prawda,że w brzesciu mlodzież nie ma co z sobą zrobic,brak kawiarni czy jakiegoś klubu, na falborku faktycznie młodzież i dzieci nie mają gdzie spędzic mile czas- jedynie starsi pod sklepem a maluchy na ulicach.Od kilku lat obiecuje się plac zabaw i nic do tej pory nie powstało.Tylko się o tym pisze przed wyborami a po wyborach dalej cisza. 18:13, 19.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%