Zamknij
REKLAMA

Oszuści podszywają się pod Energę! Uważaj na takie wiadomości

18:27, 06.11.2019 | Grupa Energa/N.S.
Skomentuj Oszuści wysyłają klientom Energi maile z wezwaniem do zapłaty. Fot. depositphotos
REKLAMA

Grupa Energa ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe maile z wezwaniami do zapłaty zaległości. Zawartość wiadomości może być niebezpieczna dla komputerów i smartfonów.

Oszuści podszywają się pod spółki Energa SA i Energa Operator.

Jak ustaliliśmy, e-maile z adresu [email protected] zawierają nieprawdziwe informacje o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link. Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego – czytamy w komunikacie Grupy Energa.

Firma uczula swoich klientów, aby nigdy nie korzystać z linków i załączników dołączonych do wiadomości. Przypomina jednocześnie, że Energa Operator wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń.

Z tego względu prosimy, aby nasi klienci zawsze sprawdzali nagłówek wiadomości i jej nadawcę. W razie wątpliwości prosimy też o kontakt z odpowiednimi infoliniami – pisze Grupa Energa.

(Grupa Energa/N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

oszuści !!oszuści !!

3 0

*%#)!& 20:58, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz