Zamknij
REKLAMA

Pracownicy spółki dali z siebie wszystko. Tym razem wystarczyło, że... chodzili!

15:14, 03.07.2020 | D.W./ANWIL S.A.
Skomentuj
W wyjątkową imprezę charytatywną włączyły się 32 drużyny liczące po pięć osób, co oznacza, że sportowe wyzwanie podjęło aż 160 pracowników spółki. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pracownicy ANWILU wzięli udział w charytatywnym wyzwaniu, dzięki któremu mogli pomóc placówkom opiekuńczo-wychowawczym z regionu. Podzieleni na drużyny rywalizowali w ilości zrobionych kroków. Zwycięzcy mogli zdecydować, komu przekażą 25 tysięcy złotych.

"Chemicy Dzieciom" to akcja, której celem jest zachęcenie zespołu włocławskiej spółki do aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim promowania dobroczynności. 

W wyjątkową imprezę charytatywną włączyły się 32 drużyny liczące po pięć osób, co oznacza, że sportowe wyzwanie podjęło aż 160 pracowników spółki.

- Inicjatywa „Chemicy Dzieciom” jest przykładem na to, że dzięki naszej mobilizacji możemy w prosty sposób pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Zaangażowanie naszych pracowników było naprawdę imponujące. Kolejny już raz udowodnili, że chcą i lubią pomagać

- mówi Agnieszka Żyro, prezes Zarządu ANWIL S.A.

Zespół ANWILU rywalizował między sobą w kategorii pokonania jak największej ilości kroków. Nagrodą dla najlepszej drużyny była możliwość wskazania wybranej przez siebie lokalnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, na rzecz której ANWIL przekaże wsparcie finansowe w wysokości: 25 tys. za pierwsze miejsce, 15 tys. za drugie miejsce oraz 10 tys. zł za trzecie miejsce.

Rywalizacja rozpoczęła się 8 czerwca i trwała 5 dni.

Zwycięskie drużyny zostały już wyłonione, a wywalczone przez siebie wsparcie finansowe postanowiły przekazać na rzecz lokalnych jednostek. 25 tysięcy złotych trafi do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Maluch", 15 tysięcy do Integracyjnego Domu Dziecka "Paulinka", a 10 do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Jasnej/Łubnej we Włocławku.

To nie pierwsza dobroczynna inicjatywa pracowników ANWILU. W ramach działania korporacyjnej Fundacji ANWIL dla Włocławka w spółce już od kilku lat funkcjonuje wolontariat pracowniczy. Polega on na dofinansowaniu inicjatyw zgłaszanych przez wolontariuszy-pracowników. Działania dedykowane są m.in. organizacjom pozarządowym, placówkom opiekuńczo-wychowawczym i wychowawczo-oświatowym, przedszkolom, szkołom, organizacjom sportowym czy ośrodkom nauki, kultury i sztuki.

(D.W./ANWIL S.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SławomirSławomir

4 0

Teraz to samo powinni zrobić na Rysiej. 16:40, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz