Zamknij
REKLAMA

Upływa ważny termin dla podatników. Możesz to zrobić jeszcze tylko dziś

10:20, 01.03.2021 | M.O. / US
Skomentuj fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Dziś (1 marca) upływa termin złożenia zeznania PIT-28. Zapominalscy mają jeszcze możliwość dostarczenia deklaracji osobiście lub złożenia jej przez internet. 

Ministerstwo Finansów przypomina, że skoro 28 lutego 2021 r. (czyli ostatni dzień na złożenie PIT-28 i PIT-28S za 2020 r.) przypada w niedzielę, to ostateczny termin złożenia tych deklaracji mija w poniedziałek, 1 marca 2021 r.

To ważny termin dla podatników prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych.

- Zachęcamy do rozliczenia się przez Internet – to proste, szybkie i bezpieczne. Aby to zrobić należy zalogować się na stronie Portalu Podatkowego www.podatki.gov.pl i skorzystać z systemu e-Deklaracje - mówi Elżbieta Krzaczkowska z Urzędu Skarbowego we Włocławku. 

Dla pozostałych podatników zobowiązanych do złożenia zeznania PIT-28 (jako uzyskujący przychody np. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze lub przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych) oprócz możliwości skorzystania z systemu e-Deklaracje dostępna jest także usługa „Twój e-PIT”.

Dostęp do usługi „Twój e-PIT” możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl.

W przypadku zeznań PIT-28 dostępnych w usłudze „Twój e-PIT” po uzupełnieniu danych podatnik musi zaakceptować swoje zeznanie w tej usłudze. W przeciwieństwie do PIT-37 nie zostaną one zaakceptowane automatycznie.

- Należy więc pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) - dodaje Elżbieta Krzaczkowska.

Wypełnione, papierowe zeznania można także wrzucać do wystawionych w przedsionku Urzędu urn. Podatnicy mogą także złożyć wypełnione zeznania w budynku Urzędu Skarbowego we Włocławku przy ul. Okrzei 72 B w sali obsługi. 

Sala dostępna jest dla podatników w poniedziałki w godz. od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 do 15.00.

- Przypominamy, iż w wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi lub telefonicznie możliwa jest wizyta w Urzędzie Skarbowym, którą należy wcześniej umówić, korzystając z jednego z trzech możliwych sposobów - elektronicznie, telefonicznie - i osobiście w punkcie rezerwacji wizyt - kończy Elżbieta Krzaczkowska.

(M.O. / US)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%