Zamknij
REKLAMA

Biorą się m.in. za zapuszczone boiska. Dają na to dużą kasę

13:00, 07.04.2021 | D.W.
Skomentuj Archiwum DDWłocławek, Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Wkrótce w regionie mogą powstać nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności. Pieniądze na ten cel daje urząd marszałkowski.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch aktualnych konkursów.

- Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami

- mówi marszałek Piotr Całbecki. 

W tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy dwa miliony złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch aktualnych konkursów.

Pierwszy z naborów dotyczy kolejnej, czwartej już edycji marszałkowskiego programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa.

- Wsparcie umożliwi budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycje związane z istniejącymi, np. dobudowę szatni, budowę ogrodzenia, montaż oświetlenia. Wartość zadania nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 proc. wartości inwestycji - mówią przedstawiciele urzędu.

Jak informują urzędnicy, priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich. Na realizację zadań samorząd województwa przeznacza 600 tysięcy złotych.

Wypełniony formularz należy przesłać wraz z wymaganymi załącznikami wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Na wnioski urząd czeka do 9 kwietnia.

Drugi nabór dotyczy z kolei budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. W tym przypadku maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej 50 proc. wartości robót w 2021 roku i 33 proc. wartości całego zadania.

- Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznacza 1,4 mln złotych. Priorytetowo traktowane będą m.in. inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej - dodają przedstawiciele urzędu.

Formularz wraz z załącznikami należy przesłać do 16 kwietnia na adres:[email protected].

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

adalbertadalbert

3 0

Najpierw się degraduje, później rewitalizuje. I tak w koło>>> 13:35, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZapomnianeZapomniane

1 0

Boiska do siatkówki na Mielęcinie. 17:26, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

politycydorobotypolitycydoroboty

1 0

Boiska czy orliki poumykane komu to ma służyć???!!! lub zapuszczone.
Tak miasta "dbają" o usportowienie i odejście od komputerów młodzieży.... 20:45, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1908ŁKS1908ŁKS

0 0

a co to za brzydki napis z tyłu?
10:41, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%