Zamknij
REKLAMA

Pieniędzy nie trzeba zwracać? Pośredniak informuje, że chodzi o 1,5 tysiąca złotych!

18:00, 26.07.2021 | D.W./PUP
Skomentuj Tym razem Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku informuje o nowych przepisach, które będą dotyczyć przedsiębiorców korzystających z tarczy antykryzysowej. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy pobrali wsparcie finansowe z tarczy antykryzysowej i wykorzystali je niezgodnie z przeznaczeniem, mogą ubiegać się u umorzenie konieczności zwrotu pieniędzy. Taką informację podał włocławski pośredniak.

Pandemia koronawirusa diametralnie wpłynęła m.in. na pracę urzędu pracy. Już w grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że pośredniak, z uwagi na możliwość rozprzestrzeniania się COVID-19, zrezygnował z regularnych wizyt bezrobotnych w urzędzie.

W maju włocławski pośredniak podał, że ostatecznie odchodzi od wyznaczania swoim klientom regularnych wizyt, jako obowiązkowych zgłoszeń w celu potwierdzania gotowości do pracy.

Kilka miesięcy później doszło do kolejnych zmian. PUP podawał wtedy, że chodziło o realizację wypłaty świadczeń. Pośredniak apelował przy okazji do klientów o zakładanie kont bankowych i wskazanie urzędnikom numeru rachunku bankowego w celu dokonywania przelewu przysługujących środków pieniężnych.

Tym razem Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku informuje o nowych przepisach, które będą dotyczyć przedsiębiorców korzystających z tarczy antykryzysowej.

- Istnieje możliwość ubiegania się podmiotów gospodarczych, które otrzymały wsparcie  w ramach tarczy antykryzysowej, a mają do zwrotu wsparcie wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, pobrane nienależnie lub w nadmiernej wysokości o umorzenie całości albo części należności

- informują pracownicy włocławskiego pośredniaka.

Istnieje też możliwość odroczenia terminów spłaty lub rozłożenie zadłużenia na raty. Jak informuje włocławski PUP, wniosek składa się do dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Maksymalnie umorzona może zostać kwota do 1500 złotych. Decyzje podejmować będzie wojewoda kujawsko-pomorski.

(D.W./PUP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hecnehecne

5 0

Ja też znam dowcip o pośredniaku.
Idę rozliczyć się z propozycji pracy i pytam biurwy czy może mi podbić jutrzejszą wizytę. Ona mówi, że nie i ogólnie sp....laj, bo termin jest jutro i cześć. No nic, przychodzę jutro pod koniec pracy urzędu. Urzędniczki nie ma, bo jest dzisiaj na urlopie. Koleżanka nie może, bo koleżance herbata stygnie, a to nie jest jej litera. Na pytanie co mam z tym zrobić, słyszę odpowiedź, że co chcę. Ona nie wie, właściwa osoba zza tego biurka będzie jutro i to jest moja wina, bo wcześniej to byłoby można kogoś jeszcze zapytać, ale tamtej drugiej też już nie ma. No nic, przyjdę jutro. Mojej urzędniczki dalej nie ma, ale to jest bez znaczenia, bo termin miałem wczoraj, a nie dzisiaj. I muszę mieć jakiś kwit na tą nieobecność, bo inaczej wykreślają i good bye zasiłek. 20:27, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123456789123456789

1 0

standard dla tej instytucji
20:47, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%