Stal rozebrana na części! Anwil Włocławek wygrywa 3:0 i melduje się w półfinale play-off!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:39, 07.05.2019 . Aktualizacja: 21:14, 07.05.2019
Skomentuj

Wygrywając 2 mecze na własnym parkiecie Anwil Włocławek zrobił milowy krok w kierunku awansu do kolejnej fazy play-off Energa Basket Ligi. W Ostrowie Wielkopolskim włocławianie dokonali dzieła zniszczenia. Wygrali 105:98 i awansowali do półfinału play-off Energa Basket Ligi.

Jeszcze przed rywalizacją, Igor Milicić pytany o przygotowania do meczu swojego zespołu mówił, że Anwil nadal jest gotowy na twardą grę. Zwracał też uwagę, że w ekipie Mistrza Polski jest kilku zawodników, którzy lubią grać w Ostrowie.

- Wygraliśmy pierwsze dwa mecze, ale pewne rzeczy w obronie nadal musimy poprawić. To jest koszykówka. Jest 2:0, ale zespół z Ostrowa Wielkopolskiego ma wiele atutów i nie spodziewam się znaczących roszad po ich stronie. Przyjechaliśmy tutaj z jasnym celem. Mamy kilku zawodników, którzy lubią grać w tej salce i mam nadzieję, że dziś się to potwierdzi - mówił przed rozpoczęcie spotkania Igor Milicić, trener Anwilu Włocławek.

Anwil rozpoczął w składzie: Łączyński, Simon, Almeida, Lichodiej i Szewczyk. Trzeci mecz Stal rozpoczęła z "wysokiego C", ale Ivan Almeida trafił 3 kolejne "trójki" i włocławianie prowadzili 9:5. Pierwsza kwarta to zresztą pojedynek Kabowerdeńczyka z Warem. Obaj zawodnicy trafiali praktycznie za każdym razem, gdy mieli piłkę w ręku. Efekt tego widać było na tablicy wyników. Po 10 minutach Stal prowadziła 31:29.

Pierwsze akcje drugiej odsłony należały do Brousarda i Zyskowskiego i to dzięki nim Anwil wyszedł na prowadzenie. W ekipie rywali bardzo dobrze prezentował się nadal Ware i King, ale równie dobrą grą odpowiadał między innymi Ignerski, czy Szewczyk. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 57:53.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od udanych akcji Stali, która wyszła w pewnym momencie na 10-punktowe prowadzenia. Chwilę później, po fantastycznych rzutach Chase Simona, Łączyńskiego i Lichodieja Anwil miał do odrobienia już zaledwie 1 "oczko". Włocławianie w drugiej części trzeciej kwarty rozdawali już karty i po celnym rzucie za 3 Michała Ignerskiego prowadzili 72:67.

Na 8 minut przed końcową syreną Anwil prowadził 84:80 i nadal budował swoją przewagę. Gdy Mistrzowie Polski "odjechali" vicemistrzom na 14 punktów wiadomo było, że Stali będzie bardzo ciężko odrobić straty. Nie pozwolił na to tym bardziej festiwal efektownej gry, którą wsadem potwierdził zarówno Szymon Szewczyk, jak i Lichodiej. Ostatecznie Anwil wygrał 105:98 i melduje się w półfinale play-off. Po meczu grę swojego zespołi ocenił jeden z bohaterów spotkania.

- W kontekście zwycięstwa najważniejsza była nasza obrona. W drugiej połowie wszyscy sobie pomagaliśmy, wiedząc, że Stal ma przewagę pod koszem. Dzięki temu, że mamy zawodników rzucających za 3 punkty mieliśmy przewagę w ataku. Świetnie dzieliliśmy się piłką i dzięki temu mamy właśnie taki wynik - powiedział Michał Michalak.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek  98:105 (31:29, 26:24, 18:24, 23:28)

Stal: Ware 23, Maras 19, Żołnierewicz 14, Scott 14,  Kostrzewski 13 ,Nowakowski 9 , King 6 ,

Anwil: Ignerski 15, Michalak 15, Almeida 14, Simon 13, Zyskowski 12,  Szewczyk 11, Lichodiej 10, Łączyński 10, Broussard 5.