Zamknij
REKLAMA

Mistrz Polski i Rybka MiniMini w Zarzeczewie. Co jeszcze planują?

14:30, 05.09.2019 | D.W.
Skomentuj
Na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Fot. Nadesłane

W najbliższą niedzielę w Zarzeczewie odbędzie się Cisowianka Zarzeczewo Mazovia MTB Marathon. Do udziału w zawodach zaprasza kolarski Mistrz Polski Cezary Zamana, który zaprojektował wiele tras, na których sprawdzić się może praktycznie każdy.

Dla najbardziej wprawionych kolarzy przygotowany dystans Pro na 68 kilometrów lub 1/2 Pro, mierzący 45 kilometrów. Wyścig poprowadzony będzie przez mocno pofałdowany teren z główną atrakcją w postaci bardzo trudnego odcinka XC zlokalizowanego w Dobrzyniu. W zawodach udział wziąć może praktycznie każdy, ponieważ organizatorzy przygotowali także łatwiejsze trasy.

- Ci, którzy preferują bardziej rekreacyjną jazdę – w tym także panie i seniorzy, również świetnie poczują się podczas Cisowianka Zarzeczewo Mazovia MTB Marathon. Cezary Zamana zaprojektował dla nich dwa łatwiejsze oraz krótsze dystanse. To Hobby (8 kilometrów) oraz Fit (20 kilometrów). Mimo że i one poprowadzą przez garbaty teren, mimo że i tam nie braknie wzniesień, to będą nieporównywalnie łatwiejsze od swoich kuzynów Pro i ½ Pro - informują organizatorzy.

Na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.

Do Zarzeczewa zawita jeszcze Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnych bajek postać. Zorganizuje ona dla przedszkolaków darmowe zawody rowerowe. Wystartować w nich mogą dzieciaki do 6. roku życia. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody. Zawody będą także okazją do fantastycznego zdjęcia z uśmiechniętą Rybką MiniMini. Rybkę wspomogą animatorzy, którzy zorganizują dodatkowe gry i zabawy dla maluchów.

Zawody organizowane są we współpracy z Urzędem Gminy Fabianki oraz Urzędem Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz